newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak poznat závistivé lidi?

 
Jak poznat závistivé lidi?

Někdo vám přeje jen dobré věci, ale jiní lidé (a že jich není málo) vaše štěstí a úspěch přijímají jen za strašného sebeovládání. Smutné je, že závistivce můžete najít jak mezi svými blízkými, tak i přáteli. O to je celá situace horší, nicméně – zůstávat v toxickém vztahu se závistivým člověkem nevěstí nic dobrého. Zjistěte, jak takového člověka odhalit a zamyslete se nad chováním ostatních lidí k vám. I když to může být velmi bolestivé.

 

Ano, život není snadný a většina z nás nedosáhne všeho, co si přejeme. Jenže někdo situaci, kdy se objeví někdo krásnější, spokojenější, bohatší či úspěšnější, nezvládá bez závisti.

Hledá na všem něco

Říká se, že lidé, kteří vás upřímně milují, se těší z vašeho štěstí. To se ale závistivců netýká. Ať už jim ukážete sebehezčí byt, auto či kabelku, na všem budou hledat chyby. Na vaší postavě i na vzdělání. Pogratulují sice nebo pochválí, ale. Vždy přidají nějaké to „ale“.

Raduje se z vašich chyb

Každý z nás někdy selže nebo udělá chybu. Většina z nás si to pak vyčítá a říká si, proč jsem raději neudělal to či ono. Závistivý člověk vás určitě bude litovat jako jeden z prvních, ale uvnitř ho zaplavuje obrovská radost. Místo toho, aby vám nabídl řešení, jak z dané situace ven, ještě vás bude o vaší neschopnosti utvrzovat. Ve výsledku se budete cítit ještě hůř.                                                            

Prý máte štěstí

Proč zlatá muška štěstí usedla právě na vás? Nekritické srovnávání se je jako mor. Vždy jsou tu lidé, kteří na tom jsou líp, ale i hůř, než vy. To ale závistivý člověk nevidí a závidí i těm, kdo jsou na tom hůř, protože třeba mají zrovna něco, co on nebo ona nemá. Hezčí postavu, víc kamarádů…, prostě cokoliv. Vždy se dá něco najít.

                                                               

Chce mít to, co máte vy

Děti se mezi sebou napodobují, to je známá věc. Nicméně někomu to zůstává i v dospělosti. Zvlášť v případě závistivých lidí, kteří si nárokují stejný díl všeho, co máte vy. Tragédií je, pokud například máte kamarádku, která vás kopíruje – kupuje si stejné oblečení jako vy, a když si koupíte třeba hrnec, bude ho chtít taky. Přitom sebevědomí závistivcům nechybí, jen nesnesou, abyste nedej bože měli něco víc než oni.                                                                

Jak si zachránit kůži?

Aby vás závistiví lidé nezničili, je potřeba určitých opatření. Pokud jste, bohužel, v našem popisu identifikovali někoho, kdo je vám blízký, je to smutné, ale v rámci svého duševního zdraví se od něj držte raději co nejdál. A určitě mu neříkejte nic osobního!

                                                                

Nenechte se obalamutit. Závistivec obvykle něco jiného říká a něco jiného dělá.

Věřte si. Člověk, který vám nepřeje, vás bude odrazovat od vašich plánů a cílů. Nenechte se zmanipulovat. Jde opravdu jen o to, abyste náhodou nebyli lepší.

Buďte v dobré náladě. To ostatně pomáhá nejvíc. Závistivce naštvete nejvíc tehdy, když se tváříte v pohodě, a to i tehdy, pokud se něco nezdařilo. Když budete problémy řešit s úsměvem na tváři, věřte, že o vás závistivec raději ztratí zájem, než aby se vaší dobrou náladou nechal deptat.

 

2023.03.11 | Jana Brandtlová | přečteno: 81x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: závist strach toxičtí lidé toxické vztahy vztahy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak se vypořádat se změnou času?

V noci ze soboty na neděli se změnil tzv. letní čas zpět na zimní - pásmový. I když má změna času (zimního na letní a...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.10.25 | přečteno: 16123x

Jaké jsou letošní trendy pro dámské podzimní bundy?

Léto se již přehouplo do své druhé poloviny a to znamená, že je ten pravý čas pomalu se poohlédnout po nových kouscíc...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.08.10 | přečteno: 18390x

Jízdomat nabízí super cestování!

  Víckrát se mi stalo, že jsem s klukama jela jako jediná zástupkyně něžného pohlaví. I když se považuji za ...
 
celý článek | Admin | 2012.12.07 | přečteno: 15361x

Jak poznat, že se nacházíte v toxickém vztahu

Poznali jste se, zažili jste neskutečnou vášeň, vše bylo nádherné, ale nyní se cítíte, jakoby vašeho partnera opustil ve...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.06.26 | přečteno: 975x
 

Portál pro ženy