newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Zájem o online prodej potravin zůstává i po rozvolnění

 
Zájem o online prodej potravin zůstává i po rozvolnění

Pandemie covid-19 zcela zásadně změnila naše nákupní chování. I ti, co nakupovali přes internet již téměř vše, k nákupu potravin pořád využívali spíše kamenné obchody – především supermarkety a hypermarkety. Koronavirus to změnil a nákupy potravin na internetu doslova vystřelily nahoru.

 

 

Internet jsme během covid-19 začali využívat skutečně naplno. Podle ČSÚ se k němu denně připojovalo až 75 % dospělých a pokud jde o lidi ve věkové skupině 16 až 44 let, tak dokonce 95 % lidí z této cílovky. A změnilo se i naše nákupní chování, pokud jde o potraviny a nápoje. Jako Česká republika jsme se dokonce dostali nad průměr v Evropské unii a jen mírně zaostáváme za Německem. Dobře se vedlo a vede již zavedeným online prodejcům potravin, rychle se snažili rozhoupat i tradiční kamenní prodejci, ale covid-19 umožnil i vzniku takových projektů, jakým je Přivezemnákup.cz, což je moderní nákup potravin online, který pomáhal během pandemie hned dvakrát a pokračuje ve svém fungování dodnes. Nejenže nabídl kvalitní službu rozvoz potravin Praha a střední Čechy, ale též pomohl filharmonikům, které covid připravil o práci.

Za myšlenkou dovozu potravin až ke dveřím stojí šéfdirigent souboru Bohemia Symphony Orchestra, Martin Šanda, který se společníkem Františkem Zemjánkem založili projekt Přivezemnákup.cz. A právě tato roznášková služba zaměstnala i filharmoniky souboru. Hvězdy, které dříve v orchestru doprovázely takové persony, jakými jsou José Carreras, Vanessa Mae či Michel Bublé, teď zvonily na zvonky zákazníků, aby jim předaly objednané potraviny a další zboží. Zajímavý příběh šéfdirigenta, který se stal kurýrem, proběhl i řádky českých médií.

Projekt s rozvolněním neskončil

Právě naopak, pokračuje dál a na českém trhu tak vznikl nový, svěží a moderní online supermarket pro rozvoz potravin až do domu vlastními kurýry v rámci Prahy a Středočeského kraje nebo po celé ČR prostřednictvím Zásilkovny a Balíkovny. Přivezemenákup.cz, to je rozvoz čerstvých potravin, včetně sortimentu pekárny a cukrárny, chlazených a mražených potravin, čerstvého ovoce a zeleniny, trvanlivých potravin, nápojů, též ale drogerie, potřeb do domácnosti, pro děti a pro domácí mazlíčky. Nechybí dokonce ani dárková služba či dovoz květinových kytic.

Nákupní chování jsme změnili a nechce se nám vracet do starých kolejí

Všimli si to i obchodníci. Nákupy online jsou pohodlné a ekologické. Nemusíme o víkendech trávit volný čas v nákupních centrech, raději se věnujeme koníčkům či rodině. Projekt Přivezemenákup.cz podporuje ekologii a umožňuje i beztaškovou donášku. Firma též recykluje obalové materiály. Zákazníci oceňují mimo jiné bohatý sortiment pro domácí zvířata. Velká balení krmiva, ale třeba i stelivo pro kočky je mnohem pohodlnější koupit online a nechat si jej přivézt až domů.

 

2021.06.17 | Nina Albertová | přečteno: 1990x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nákup domácnost online rozvoz potravin pandemie covid-19

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Poruchy spánku – jak se jich rychle zbavit?

Mezi nejčastější poruchy spánku patří nespavost. Odhaduje se, že potížemi se spánkem trpí až polovina populace. Nejča...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.06.24 | přečteno: 3900x

Umění kusamono aneb bonsaj trochu jinak…

Předpokládám, že většina z vás již někdy slyšela pojem bonsaj a ví, co si pod ním představit. Pro úplnost jen uv...
 
celý článek | Klára Hrdá | 2014.05.20 | přečteno: 18510x

Tradice Tří králů

Přestože velká část z nás se ještě s vánočním stromečkem a Vánocemi jako takovými loučit nechce, podle círk...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.01.05 | přečteno: 16947x

Dětská představení

Dneska máme ve školce vánoční besídku. Děti už několik týdnů nacvičují nové písničky, chystají dárečky a těší se, až nám...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.12.10 | přečteno: 16344x
 

Portál pro ženy