newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Dlažba v celém bytě je stylová

 
Dlažba v celém bytě je stylová

Dlažba v celém bytě se opravdu prosadila a proslavila. V současné době se dlažby a dlaždice používají ve všech interiérech domu. A to i tam, kde byste je asi nečekali, tedy například v ložnici nebo v obývacím pokoji.

 

Hlavním designovým diktátem je přitom použití obkladů s maximálním rozměrem a minimální tloušťkou. Začíná se obvykle u rozměrů 60 x 60 nebo 80 x 80 centimetrů a dlaždice se k sobě kladou tak, aby spáry prakticky nebyly vidět. Podlaha pak vypadá skvěle, ale jde také o praktické řešení pro snadný úklid.

Módní podlahy

V módě jsou ale nejen výše uvedené typy dlaždic, ale také nestandardní tvary a rozměry. Například úžasné jsou úzké a dlouhé kusy, které jsou i ve variantách, kdy perfektně napodobují vzhled dřevěné podlahy. Dále máte na výběr rozměry nejčastěji 20 x 80 či 20 x 120 centimetrů. Jestliže toužíte po co největší jednolité ploše, zvolte určitě dlaždice 60 x 120, ale dají se sehnat i ještě větší kusy.

                                                                                                                                

Přednosti obkladů

První výhoda, která napadne každého, je snadná údržba takovéhoto typu podlahy. Další výraznou předností, na níž nedají dopustit interiéroví designéři, je vizuální efekt. Velké hladké plochy působí velmi pěkně, elegantně a vkusně. S obklady se dá pracovat i pro úpravu optického působení místností. Pokud použijete dlaždice velkých rozměrů v malé místnosti, opticky ji zvětšíte. Velkou místnost nezvětší ani nezmenší, ale dodají jí nádech skutečného luxusu.

Velké formáty i na stěnách

Dlažba v celém bytě se ovšem netýká pouze podlah. Stylové jsou obklady stěn a ani zde nemusíte vybírat pouze ze sortimentu standardních obkládaček. V dnešní době si můžete stěny obložit prakticky čímkoliv, a to včetně dlažby. Jistě si dokážete představit, jak distingovaně na stěně vypadají velké formáty dlaždic. Nemusíte se v žádném případě obávat, že obložená místnost bude působit příliš chladným dojmem, stačí si vybrat vhodný dekor – například již zmíněný vzhled dřeva nebo hrubě tkaného koberce.

A ani to ještě není vše! Dlažba a obklady se dají využít pro tvorbu kuchyňské desky, jídelního stolu, povrchu dveří nebo dokonce skříní.

                                                                

Výrazné struktury vedou

Výrobci reagují na poptávku velmi pružně a nechávají se inspirovat především povrchy různých přírodních materiálů (nejčastěji dřeva a kamene), ale také geometrickými tvary a strukturami textilií. V posledních letech si získaly oblibu obklady s 3D povrchem, které místnost opravdu ozvláštní svou výraznou kresbou a hrou světla při dopadu na jejich povrch.

Žádné odchylky

Moderní obklady a dlažby mají hrany jednotlivých dílců upraveny zabroušením na přesný rozměr, a to s minimálními odchylkami u jednotlivých kusů. Právě tato jemná přesnost umožňuje pokládat dlaždice velmi blízko k sobě a vytvářet téměř neviditelné spáry, jejich velikost se pohybuje kolem 1,5 až 2 milimetry! Plocha pak samozřejmě působí velmi kompaktně a čistě.

Velké dlaždice jsou interiérový prvek, se kterým neuděláte chybu, ať už máte v oblibě jakýkoli styl svého bydlení.

                                                                

Jediné, na co si musíte dát pozor, je práce obkladače. Mnozí ještě nejsou na moderní trendy zvyklí a mohli by váš skvělou vizi zhatit nesprávně položenou dlažbou!

 

2023.08.26 | Jana Brandtlová | přečteno: 672x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení dům byt dlažba obklady design styl

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jen líčení podle tvaru obličeje to může být

O tvaru obličeje v souvislosti s krásným vzhledem už toho bylo napsáno hodně. Zejména se rady týkají účesů, který různým...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2023.12.02 | přečteno: 436x

KOMÁŘI ÚTOČÍ – JAK SE JIM BRÁNIT?

S teplým počasím nastává období grilování a venkovních oslav. Ovšem většinou nejste jediní, kteří plánují vydatnou hosti...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.05.28 | přečteno: 31203x

Potěšte na Den otců své muže i tatínky pánskou koženou peněženkou

Slavit druhou květnovou neděli Den matek je tradicí, na kterou zapomene málokterá rodina. Ale i tatínkové mají v ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.06.13 | přečteno: 30312x

Šicí stroj do každé domácnosti

…heslo dob dávno minulých? Právě naopak! Obliba šití se znovu vrací a není jen výsadou babiček a tetiček. Záli...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.01.23 | přečteno: 30256x
 

Portál pro ženy