newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Dětská hřiště v Praze

 
Dětská hřiště v Praze

Bydlíte v Praze? Máte doma malé dítě? Pak jistě každou chvíli řešíte otázku, kam s ním vyrazit za zábavou. Přinášíme vám tip na webové stránky a mobilní aplikaci www.hristepraha.cz, kde najdete přehledný seznam atraktivních dětských hřišť na území hlavního města společně se všemi důležitými informacemi. Více o projektu prozradí jeho autor Martin Vašák.

 

Jako otec dvou dětí jsem na internetu hledal přehled pěkných dětských hřišť. Přehledů existuje několik, ale žádný nevyhovoval. Popis často obsahuje nadbytečné informace (např. věk 2+, nejbližší policejní služebna 300 m), naopak obvykle chybí zmínka o zastínění plochy a žádný z přehledů nezohledňuje zajímavá místa v bezprostředním okolí hřišť. Typickým příkladem jsou hřiště Ladronka a Tomanova, která sami o sobě mají pouze místní význam, ale ve spojení s in-line stezkou a sportovišti, představují atraktivní lokalitu pro mnoho Pražanů! V přehledech také nebývají odlišena hřiště místního významu, od těch skutečně atraktivních. Mnozí autoři lokality nenavštěvují a informace pouze stahují ze starších soupisů.

Se dvěma bývalými studenty (pracuji jako učitel) jsme se proto pokusili vytvořit alternativu. Protože celkový počet dětských hřišť ve správě městských částí a magistrátu na území hlavního města se pohybuje kolem 1000, nejprve jsme oslovili všechny úřady (obvykle Odbor životního prostředí) a požádali o poskytnutí údajů. Příslušné pracovníky jsme také poprosili, aby sami navrhli zajímavé lokality, protože jsme si byli vědomi toho, že navštívit všechna hřiště přesahuje naše časové možnosti. Ze všech radnic nám vyhověli.

Poté jsme vytipovali 300-400 hřišť, která se jevila jako atraktivní a všechna navštívili. Z nich jsme vybrali ty, jejichž charakter nebo okolí, činí lokalitu potenciálně zajímavou pro veřejnost z celé Prahy. Tato hřiště jsme navštívili znovu, popsali, nafotili a seznámili se také s jejich okolím. Shromažďování dat bylo časově náročné (trvalo více než rok). Na druhé straně jsme poznali lokality, o kterých jsme měli pouze mlhavé povědomí. Členitý park Grôbovka s desítkami druhů dřevin, překrásné louky a modřínové háje v Malé Chuchli nebo lesopark Hvězda, který se na podzim barví do všech odstínů žluté, oranžové a červené…

V létě tohoto roku jsme projekt zpracovali do elektronické podoby. Aplikaci bychom rádi průběžně aktualizovali a doplňovali o lokality další, na základě vlastního zkoumání a ohlasů veřejnosti na projekt stávající. Navštívit ještě musíme Zbraslav, Nebušice, Prokopské údolí, dozvídáme se o hřištích nových (např. v září tohoto roku otevřeli krásné hřiště v ulici Rakovského v Modřanech). Z úřadů, které jsme požádali o pomoc při prezentaci projektu, nám navíc chodí tipy i na další zajímavá místa.

Velmi bychom si přáli, aby projekt veřejnost zaujal a pomohl rodičům a prarodičům při plánování aktivit pro své děti a vnoučata. Protože jsme obdrželi mnoho ohlasů z mateřských center a jiných institucí, které pořádají pořady pro děti (např. Národní galerie), uvažujeme o možnosti dát těmto subjektům prostor svoji aktivity na našich stránkách blíže představit.

 

2014.10.22 | Admin | přečteno: 14380x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Dětská hřiště; webový projekt

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pořiďte si trendy a kvalitní koženou obuv nejen na letošní zimu

Podzim je v plném proudu a brzy jej vystřídá zima. Definitivně tak odzvonilo lehkým a vzdušným botám. Je nejvyšš...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.10.21 | přečteno: 14497x

Jak dosáhnout pocitu štěstí? Začít musíte u sebe

Cítíte se unaveně a mizerně, i když se za každou cenu snažíte, abyste byla šťastná vy i vaše rodina? Možná jen moc tlačí...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.11.11 | přečteno: 6155x

Elektrická udírna, nebo raději klasická na dřevo?

Domácímu uzenému čerstvě vytaženému z udírny se to kupované ani zdaleka nevyrovná. Uzení je v Česku stále velmi oblíbené...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.05.25 | přečteno: 2283x

1. díl cvičení se ZWOW

ZWOW bylo koncipováno jako Zuzka's Workout Of the Week, tedy trénink pro konkrétní týden. My si to však zpestříme...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.09.06 | přečteno: 15395x
 

Portál pro ženy