newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Chcete začít s cvičením doma, ale nemáte motivaci? Správné oblečení vám pomůže

 
Chcete začít s cvičením doma, ale nemáte motivaci? Správné oblečení vám pomůže

Karanténa a home office

Šéf vám nařídil home office, nemůžete do fitka, ale přesto si chcete zacvičit? Skvělé. Dlouhé sezení na židli, nedostatečný pohyb a tabulky čokolády vám neprospívají. Jak získat motivaci cvičit? Prvním krokem může být nové sportovní oblečení. Nekompromisně se zbavte kousků, které ztratily původní barvu, tvar nebo elasticitu. Máte na tričku v podpaží skvrny, které nelze vyprat? Vyhoďte ho! I při cvičení můžete vypadat upraveně.

 

Jak vybrat boty na sport?

Jak už jsme si řekli, oblečení na sport by mělo působit čistě a nově. Pokud se vaše boty na cvičení nebo běh rozpadají, nastal čas pořídit nové. Boty, které už nejsou “ve formě” velmi často nesplňují svoji bezpečnostní funkci. Pokud v botách najdete díry, odlepuje se podrážka nebo boty nelibě voní, vyhoďte je. Ideální volbou jsou boty značky Nike. Za roky existence firmy je výrobci vypracovali do nejmenšího detailu. Boty na sport vám musí skvěle padnou, nikde netlačit a nedřít.

Za žádnou cenu se nespoléhejte na “roztažení” boty. Noha během dne (a při běhu) otéká, tedy zvětšuje svůj objem. Proto je lepší koupit sportovní botu cca o půl čísla větší. Vždy je snadnější prostor v botě vyplnit ponožkou, než nadávat a trpět, protože bota do krve odírá vaše chodidlo.

Nezapomínejte na to, že jiný druh boty je pro časté běhání, golf a jiný pro cvičení na strojích či s vlastní vahou. Vždy si přečtěte popis bot, který u daného modelu e-shop má. Případně se poraďte s prodavači.

 

Dlouhé, nebo krátké legíny?

Správně vybrané legíny dokáží mnohé. Zeštíhlí oblast břicha, zúží pas, odvádí pot, a chrání před odřením od činek nebo podložky.

Legíny můžete zakoupit v plné nebo 3/4 délce. Záleží pouze na vašich preferencích. Dlouhé legíny neprozradí neoholené nohy, zkrácená délka je zase skvělá v teplých měsících.

Můžete vybírat také podle materiálu. Máte radši stahující legíny ze speciálních vláken, nebo teplákový materiál? Důležité je, aby se vám co nejlépe cvičilo.

 

I na topu záleží

Sportovní top musí splňovat funkci rychlého odvodu potu. Pokud se rozhodnete pro upnutý top, zaměřte se na materiál, který rychle schne. V případě, že preferujete volná trička, není volba materiálu tak důležitá. Po každém cvičení top vyperte. Pot je agresivní, a tak může textilní vlákno nenávratně poničit.

Do šatníku si pořiďte rovnou několik sportovních topů, které jednoduše vystřídáte.

Výběr podprsenky nepodceňujte

I přesto, že to spousta žen podceňuje, je výběr sportovní podprsenky jeden z nejdůležitějších kroků. Stejně jako je vhodné investovat peníze do kvalitních sportovních bot, ani u podprsenky se nevyplatí šetřit. Podprsenka musí vaše prsa při sportu dostatečně chránit. Hodně žen při cvičení zažívá bolest v oblasti hrudníku, což může být způsobeno špatně vybranou podprsenkou.

Podprsenka musí na těle pevně držet. Rozhodně nesmí být volná, jinak prsa při pohybu na místě neudrží. Mrkněte na kousky s širokými ramínky, která se při sportu nezařezávají do ramen.

 

 

 

2020.03.31 | Nina Albertová | přečteno: 3535x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sport cvičení domácí cviky oblečení na sport

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Z jakých pejsků budou ti nejlepší terapeuti

Kdo je to pes terapeut a jak se jím může stát? Asi již víte, že léčebné působení trénovaných pejsků na lidi se nazývá ca...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.02.10 | přečteno: 815x

Milujeme soupravy!

Každá souprava má něco do sebe, ať už máme na mysli sety domácích spotřebičů do kuchyně, soupravy dětských zimních doplň...
 
celý článek | Lea Kubová | 2022.04.26 | přečteno: 751x

Přátelství s benefitem

  ….aneb KAMARÁD TAKY RÁD ...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.05.07 | přečteno: 14543x

Jaruška (62): Vnučka je plná zloby, mám o ni obavy

Moje vnučka (12 let) se během distanční výuky hodně změnila, a bohužel se to stále nelepší. Nespravil to ani čas, kdy dě...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.08.23 | přečteno: 1505x
 

Portál pro ženy