newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Bylinná péče o vlasy

 
 

 

Obecně hraje výživa velmi důležitou roli vzhledem k celkovému stavu vlasů. Látky důležité pro vlasy, jako např. železo, kyselina křemičitá, jód a síra, se nacházejí v celozrnném chlebu, rýži, cibuli, čerstvé zelenině, rybách, v játrech, mléce a vejcích. Růst a pevnost vlasů trpí nejen vlivem stoupajícího znečištění životního prostředí, ale také nešetrnými zásahy, jako je barvení a trvalá ondulace. Dáváme zde proto několik návodů, aby se jejich vzhled zlepšil.

 Lesk vlasů

K zlepšení lesku vlasů se používá černý čaj. Vlasy propláchneme několikrát v odvaru z černého čaje, po usušení budou mít hedvábný lesk. 

Zesvětlení vlasů

Dvě polévkové lžíce heřmánku se vaří 1/4 hodiny ve dvou litrech vody. Pak se směs přecedí. Odvarem se proplachují jen světlé vlasy a po předchozím umytí. 

Tmavé vlasy

Chceme-li překrýt první šedé vlasy, použijeme velmi silný černý čaj. 3 plné polévkové lžíce černého čaje bez přísad se vaří v 1/4 litru vody asi 15 minut a pak se dobře scedí. Po umytí prochláchneme vlasy čajem.

Hnědé vlasy

Ve dvou litrech vody se vaří asi 50g lískových listů. Asi po patnácti minutách se dobře scedí. Odvarem se vlasy proplachují po předchozím umytí.

Barvení vlasů henou

Hena je již od antiky nejznámějším prostředkem pro barvení vlasů. Přírodní prášek z heny barví vlasy do ruda až rezava, ale ovšem ve spojení s indigem, látkou, která se získává z indigového stromu. Mohou se docílit různé barevné odstíny hnědé až černé.

Lupy

Tento nám všem známý problém může být odstraněn nálevem z kopřiv. Vlasy se ošetřují nálevem ze sušených listů. Do ¼ litru ovocného octa se vhodí plná hrst listů, poté vše ohřejeme a necháme vylouhovat. Dobrým prostředkem proti tvoření lupů je také jmelí, které vedle toho působí ještě dezinfekčně. Používá se hrst jmelí na 1 litr vody.

 

Jemné vlasy

Známým prostředkem je lipový květ. 50g lipového květu se přelije 1 litrem horké vody a nechá se 20 minut vylouhovat. Poté se nálev nalije na vlasy a lehce vmasíruje. Vlasy jsou pak jemné a pružné.

Při zanícení vlasové pokožky

šalvěj100g šalvěje se dá na 1 litr horké vody, nechá se 20 minut vylouhovat a scedí se. Poté se nanáší na vlasy. Nálev dezinfikuje, uklidňuje pokožku a působí protizánětlivě. Vlasy se také mohou před mytím masírovat šalvějovým olejem, pak se důkladně propláchnou.

 

Vlasová koupel z fenyklu obecného

Potřebujeme: 150g drogy, 1 litr vody
Droga se spaří vroucí vodou a nechá se 10 minut vylouhovat. Doporučuje se ke koupelím mastných vlasů. Zvyšuje jejich lesk a vůni.

Vlasová koupel z listů olše lepkavé

Potřebujeme: 50g drogy, ½ litru vody
Droga se spaří vodou a nechá se 20 minut vylouhovat. Poté se nálev přecedí. Příznivě působí při silném padání vlasů, nadměrné tvorbě lupů a při zvýšeném vylučování mazu. Koupel se doporučuje 1x týdně, ale né častěji.

Vlasová koupel z listů a kořene lopuchu většího

Potřebujeme: 80g drogy, 1 litr vody
Droga se nechá vylouhovat v teplé vodě a přecedí se přes husté síto. Použije se při nadměrném vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

Důvodem padání vlasů může být nedostatek hořčíku nebo zinku a nebo také nedostatek křemíku.
Při mastících se vlasech jde o nedostatek vitamínu B2

Malý průvodce přírodní kosmetikou
Redakce: www.realityprozeny.cz


Foto: Pixmac

 

| přečteno: 9629x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krásapéče o vlasy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Co na špatná játra

Játra jsou hlavním a nezastupitelným orgánem, který v lidském těle zajišťuje proces látkové výměny. Játra zajišť...
 
celý článek | Admin | 2014.11.13 | přečteno: 9822x

I pracovní boty mohou být šik!

Mnoho pracovních pozic vyžaduje dodržování tzv. ústrojové kázně – tedy nošení pracovního stejnokroje a k tomu u...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.02.26 | přečteno: 10386x

Zpestřete si večer erotickou masáží

Erotická masáž je příjemným zpestřením postelových hrátek. Dokáže perfektně navodit vzrušující atmosféru a zároveň pr...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.20 | přečteno: 9434x

Hedvábná past – chladnokrevný vrah nezná slitování

Markéta Harasimová je úspěšná česká autorka, která má na kontě mnoho skvělých knih. Její poslední novinka Hedvábná past ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.11.04 | přečteno: 734x
 

Portál pro ženy