5 tipů pro stěhování domácnosti
- Vyšetřete si dostatek času
Dostatečný čas nám dodá klid a možnost vše obstarat důsledně a zbytečně nespěchat. Doporučení je udělat si volno minimálně na 3 dny. Den před, den stěhování a den po.
- Udělejte si plán
V klidu se posaďte a vše si sepište. Začněte dnem stěhování a od toho vše odvíjejte. Přípravy, předání a převzetí bytů, vybalování, atd. Udělejte si plánek nového bytu a sepište nábytek ( větší můžete i s rozměry). Nábytek si pak vkládejte do plánku. Poznáte tak, jestli se Vám do nového bytu vše vejde.
- Vyberte stěhovací firmu
Výběr stěhováků není radno uspěchat. Dejte přednost firmám, které mají pozitivní hodnocení např. na firmy.cz nebo Google. Také si najděte veškeré informace o firmě na jejich webových stránkách, zkontrolujte si oprávnění, pojištění apod. Chvilku to může zabrat, ale je to opravdu důležité. Stěhovat s neseriozní firmou je opravdu špatná zkušenost, na kterou budete dlouho vzpomínat. Naopak kvalitní firma zvládne jakékoli stěhování bytu a rodinného domu s přehledem a ušetří Vám spoustu starostí.
- Vše si pečlivě připravte.
Před příjezdem stěhováků byste měli mít vše nachystané. Věci zabalené v krabicích, zabrané parkovací místo, připravenou tašku se všemi klíči, doklady, hotovostí, příp. pravidelně užívanými léky apod. Mimo jiné si i zde bude hodit dostatek času, protože situace kdy jsou stěhováci u dveří a Vy ještě dobalujete není příliš žádoucí. Pokud se na zbalení všech věcí necítíte, požádejte příbuzné a přátele o pomoc, nebo je možnost využít u stěhovací firmy takzvané stěhování na klíč. To Vám pak odpadne většina práce a můžete zařizovat pouze věci okolo předání a převzetí bytů.
- Přestěhováním to nekončí
Je ještě potřeba vše vybalit, uklidit a zútulnit. Pokud jste měnili i trvalou adresu, musíte si změny vyběhat na úřadech a dalších institucích.
A rada na závěr zní: „Hlavně si u v celém tom shonu udržet dobrou náladu“
Poslat článek
Tisk
Štítky: bydlení, domácnost, stěhování, rady a tipy, stěhování na klíč