Nepřehlédněte
Precizní hodinky Daniel Klein pro každou příležitost
Vyhrajte krásný motivační náramek z minerálů
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Po dětech ještě krásnější
Když jdu ulicí společně s dětmi, lidé mi na pozdrav odpovídají „Dobrý den“, jdu-li sama, slyším většinou „Ahoj“. Na schůzce pro rodiče budoucích prvňáčků mě paní učitelka omylem označí za dozor mladších dětí v autobuse, u baru mě obsluha požádá o doklad totožnosti, na úřadě dostanu vynadáno, že přísně hubuju sourozence - „co by tomu řekli rodiče???“ a zdravotní sestřička mě zve do ordinace na očkování se skupinou „gympl“.
Ano, jsem jedna z těch, které začínaly se zakládáním rodiny na dnešní poměry brzy, a kdyby to bývalo šlo snadněji, bylo by to ještě dříve. Jsem jedna z těch, které toužily po větší a hlavně fungující rodinné jednotce. A jsem jedna z těch šťastných a vyvolených, které se přání postupně plní, a beru to jako obrovskou odměnu.
Porod, a to každý, je zlom v životě celé rodiny – od ženy (matky), přes muže (otce) až po poslední prababičku, kterou radost z každého dalšího pravnoučátka doslova drží při životě. Ať už tělesné nebo duševní změny k tomu samozřejmě neodmyslitelně náleží. Nakolik však mají vliv na krásu člověka – v tomto případě maminky, posuďte sami:
1. Změna je porod
Po čas těhotenství i po porodu se postupně mění tvar ženského těla. Ačkoliv my ženy si velmi často během těhotenství, a co teprve po porodu, sexy vůbec nepřipadáme, naše tělo vysílá opačné signály vzhledem k okolí. Určitě se spousta z vás setkala s pochvalou typu: „Ty jen kveteš!“, nebo „Konečně je z tebe ženská!“ A že jste žena kyprých tvarů? Jak by řekl klasik (cituji partnera další z mých kamarádek): „Alespoň vás má váš muž více…“ Krása přece nespočívá v číslovce nebo písmenech konfekční velikosti…
Byli jste u porodu vašeho miminka (vašich dětí) v týmu? Přítomnost otce u porodu a pohled na to, co úsilí to stojí dostat to stvořeníčko na svět, vzbuzuje v partnerovi mnohdy velký obdiv k vlastní ženě. Opačně to samozřejmě platí také - i my jsme rády, že nás v tom tatínkové nenechají. Heslo zní: Společně dovnitř, společně ven.
2. Zákon akce a reakce
Jakmile se z nás stane matka, stoupne vysoce naše schopnost rychle reagovat na různé podněty. Žena má tuto vlastnost z přirozenosti vyvinutější než muž, avšak s každým dítětem přichází ještě vyšší a vyšší level. Žena tak často vidí „i dozadu“, dokáže předcházet nejrůznějším katastrofám. I tím můžeme být krásnější a přitažlivější. A muži odhazují své širáky v dál…
3. Manažerské dovednosti
Řešením nejrůznějších krizových situací, a to velmi detailním, jsme známé. Avšak sladit chod běžného života rodiny s více dětmi a neskončit u Chocholouška, k tomu by se hodil rychlokurz manažerských dovedností. Některé z nás tyto znalosti získávají postupně, dokáží je však dopilovat až k naprosté dokonalosti… K čertu se známým spotem, kdy se muž vrací z práce a doma nachází chaos, špínu, zanedbanou manželku a řvoucí dítě! Pusťte si video od začátku – řád, čistota, spokojené dítě a upravená žena vítají tatínka – takhle to my ženy umíme. Ne, že ne! Nejsme úžasné?
Samozřejmě jsou tu i známé výjimky, které potvrzují pravidla. V tomto případě přichází do úvahy jedině Den D, protože přece „není každý den posvícení“. Potom ale platí, že „bordel v bytě = spokojené dítě“.
4. Až když teče krev…
S několikátým potomkem získáváme také jednu negativně chápanou vlastnost – otupělost. Ve skutečnosti je to vlastně jen přirozený obranný mechanismus, kdy mozek vyhodnocuje podněty podle důležitosti, naléhavosti a přiřazuje k nim pomyslný stupeň urgence „ihned“, „to počká“, případně „neřešit“. Jednoduše se vám pak stane, že děti ve školce prohlásí: „Dokud neteče krev, maminka ani nepřijde…“ Vy se však jen pobaveně zachichotáte a víte své. Vaše děti žádné viditelné šrámy či jiné újmy na zdraví nemají – jsou jen běžně potlučené, jsou to přece děti… Zkrátka je o ně opravdu dobře postaráno.
5. Žít pro i z mateřství
Jsou to vlastně dvě diametrálně rozdílné záležitosti. Žena žije pro mateřství a ve stejné chvíli žije vlastně z něj, čerpá sílu z toho, čemu a komu dala život . Děti znamenají smysl jejího života, naplňování jejich potřeb znamená ale pro ženu vlastně i uspokojování těch vlastních. Maminka tímto způsobem naladěná dovede vysílat na své okolí neskutečně pozitivní vlny. Je to zkrátka krásný koloběh s ideálním výsledkem, že celá rodina září.
6. Učit se, učit se, učit se
Každý den přináší něco nového, s mateřstvím je to stejné. Všichni se učíme. Každé dítě je jiné a s každým z nich přichází nové starosti, ale i radosti. Těch klíčových záležitostí spojených s něčím úplně novým a neznámým však už s několikátým potomkem řešíme čím dál méně. Zdokonalujeme se. To, co nám s prvním miminkem připadá jako obrovský problém, bereme při dalším jako pouhou malichernost. Proto od mnohanásobných matek můžete slýchat, že po třetím dítěti přestaly pociťovat rozdíly… To znamená jediné – méně stresu, zaběhlý režim, starší potomci jsou již polosamostatné jednotky a vy z toho zase vyjdete jako dokonalá matka. Vždyť je to vlastně pohoda.
7. Opakování je matka moudrosti
Rčení zcela jistě neplatí beze zbytku. Ať už co se týká úměry náročnosti a rychlosti k četnosti porodů jako takových, tak i toho, co nastává později…bezesných nocí, hodin strávených konejšením a obavami „co mu vlastně je“, nemocemi a nejrůznějšími problémy, které nejdou odpárat a už nikdy neskočí. Úsměv děťátka ve spánku, úleva od jeho bolístek, sladká pusa na uvítanou však dokáže působit jako balzám, nabíječka, zmizík všech chmur a nedostatku odpočinku a rozzářit váš den. A rozzářená maminka je krásná maminka.
Většina párů touží přivést na svět a vychovat minimálně jedno dítě. Více než polovina si pak přeje mít dvě a více dětí. Nekonečnem prodělaných porodů však žena nezmoudří, nýbrž se zničí. Je přece v první řadě třeba tu být pro tu rodinu, kterou už žena na světě má a která na ni čeká…
Neexistuje žádný vzorec pro výpočet, kolik dětí byste měli mít, a už vůbec ne, zda děti „správně“ a „úspěšně“ vychováte. Osobně si myslím, že by každý měl podle svých možností rozumově vyhodnotit, kde je jeho strop. Co je ochoten obětovat, kolik človíčků pod vlastními křídly je schopen s úsměvem snést a stát se tak spokojeným, vyrovnaným a právě tak i krásným a milovaným rodičem…
Neumím jinak než subjektivně posoudit, jakým způsobem se vlastní uspokojení a vnitřní štěstí ženy - matky promítá do očí okolních lidí. Jak žena může mávnutím proutku omládnout, zkrásnět… Dle mého názoru zcela jistě, absolutně. Vědecky je dokázáno a v praxi nesčíslněkrát ověřeno, že psychická stránka ženy se promítá do chování dítěte, a to již v prenatálním období. Já věřím i tomu, že může mít silný vliv na fyzické zdraví, a to jak maminky, tak dítěte.
Proto pokud jste jedna z těch právem pyšných, šťastných a za ty zázraky vděčných maminek, odpovídejte na otázku „Jak to děláš, že vypadáš tak dobře, svěže, spokojeně?“ jedině již zmíněnou (popř. lehce poupravenou) tezí: „Hele, někde jsem ti slyšela, že krása ženy prý stoupá s počtem jejích dětí…“
Souhlasíte se mnou? Nebo se s mým názorem neztotožňujete? Podělte se pod článkem, jak že to podle vás ve skutečnosti je...
Image courtesy of imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net
Poslat článek
Tisk
Štítky: krása ženymateřstvídětirodina