newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

 
Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

Zuzka Light patří k nejvýraznějším osobnostem světového fitness trenérství. Proslavila se především svými krátkými, ale o to intenzivnějšími domácími tréninky na bázi HIIT (vysoce intenzivního intervalového tréninku). Sama o sobě tvrdí, že nemá ráda dlouhá cvičení a raději tento čas věnuje něčemu jinému, což je mi na ní víc než sympatické. A víte co? Pochází z České republiky.

 

Zuzka Light se proslavila v zámoří, nicméně narodila se a většinu svého života prožila v Praze. Později se začala věnovat fitness a v současnosti se může rovnat takovým osobnostem jako je Jillian Michaels nebo Bob Harper, trenéři amerických celebrit. Své workouty nabízí na stránkách www.zuzkalight.com, kde svou roztomile lámanou angličtinou se silným českým přízvukem (což i méně jazykově zběhlým zájemců pomáhá při porozumění) radí a předcvičuje. Dále se zde dozvíte i mnoho zajímavých informací ohledně stravování, nechybí ani motivační články (i když silnou motivací může být i samotný pohled na Zuzčino dokonale vypracované břicho).

Vedle těchto stránek, na nichž se nachází i (bohužel placená) Zgym, je možné Zuzku Light najít také na facebooku. V poslední době se doslova roztrhl pytel s nabídkou pětiminutových cvičení, což už je čas, který můžeme svému tělu věnovat, bez ohledu na nadupanost aktuálního denního programu. Tato cvičení jsou k dispozici zdarma a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že těch pět minut je někdy pekelně náročných a dlouhých. Za ten pocit po takovém mini tréninku to ale stojí.

Zuzka Light během svých cvičení nepoužívá žádný hudební podklad, což třeba mně úplně nevyhovuje a raději si k tomu pustím nějakou zvukovou kulisu, i proto, že Zuzka se netváří, jak je její trénink lehký, ale sama ukazuje, že s ním bojuje, zadýchává se a přibližuje se tak nám, obyčejným smrtelníkům, funícím před obrazovkou na opačném konci světa. Je mnoho lidí, kterým tento lidský přístup vyhovuje, ale, ač je to sympatické, mě osobně to svádí k polevování ve výkonu a říkám si, že když už teda ani ta Zuzka nemůže, tak proč bych se měla přepínat já. Ale právě o tom přepínání to je, to je tajemství krátkých intenzivních tréninků, díky nimž nemusíme dřít hodiny v posilovně.

V minulých letech Zuzka vytvořila projekt Zwow, který je zdarma dostupný na youtube.com. Na podzim pro vás chystáme čtvřtýdenní program sestavený právě z těchto krátkých náročných workoutů, tak se můžete těšit. Příště si o projektu Zwow povíme něco víc, abyste věděli, co se na vás chystá.

 

Image courtesy of marin at freedigitalphotos.net

 

2014.08.15 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 12712x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: intervalový trénink; hubnutí; posilování

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Chcete pomoct ženám, které nemohou mít děti? Darujte jim vajíčka!

Mít děti je požehnání, ale bohužel zdaleka ne každá žena otěhotní. Počet žen, které nemohou otěhotnět s vlastními vaj...
 
celý článek | Admin | 2016.10.04 | přečteno: 11996x

4 tipy, jak se vypořádat s vráskami na čele a kolem očí

Snažíte se bojovat s vráskami, které vás dělají starší, ale krémy ani séra nezabírají? Neplýtvejte svým časem ani penězi...
 
celý článek | Nina Albertová | 2019.10.31 | přečteno: 1260x

Tipy na zdravé vlasy

Mít krásné a zdravé vlasy je cílem každé ženy. Nevědomě se nám může stát, že děláme věci, které našim vlasům škodí. V to...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.07.30 | přečteno: 3002x

Kam s dětmi na výlet?

  Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi? Máme pro vás pár nápadů a tipů. Zkuste se s námi inspirovat. ...
 
celý článek | Admin | 2018.05.31 | přečteno: 3599x
 

Portál pro ženy