reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

 
Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

Zuzka Light patří k nejvýraznějším osobnostem světového fitness trenérství. Proslavila se především svými krátkými, ale o to intenzivnějšími domácími tréninky na bázi HIIT (vysoce intenzivního intervalového tréninku). Sama o sobě tvrdí, že nemá ráda dlouhá cvičení a raději tento čas věnuje něčemu jinému, což je mi na ní víc než sympatické. A víte co? Pochází z České republiky.

 

Zuzka Light se proslavila v zámoří, nicméně narodila se a většinu svého života prožila v Praze. Později se začala věnovat fitness a v současnosti se může rovnat takovým osobnostem jako je Jillian Michaels nebo Bob Harper, trenéři amerických celebrit. Své workouty nabízí na stránkách www.zuzkalight.com, kde svou roztomile lámanou angličtinou se silným českým přízvukem (což i méně jazykově zběhlým zájemců pomáhá při porozumění) radí a předcvičuje. Dále se zde dozvíte i mnoho zajímavých informací ohledně stravování, nechybí ani motivační články (i když silnou motivací může být i samotný pohled na Zuzčino dokonale vypracované břicho).

Vedle těchto stránek, na nichž se nachází i (bohužel placená) Zgym, je možné Zuzku Light najít také na facebooku. V poslední době se doslova roztrhl pytel s nabídkou pětiminutových cvičení, což už je čas, který můžeme svému tělu věnovat, bez ohledu na nadupanost aktuálního denního programu. Tato cvičení jsou k dispozici zdarma a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že těch pět minut je někdy pekelně náročných a dlouhých. Za ten pocit po takovém mini tréninku to ale stojí.

Zuzka Light během svých cvičení nepoužívá žádný hudební podklad, což třeba mně úplně nevyhovuje a raději si k tomu pustím nějakou zvukovou kulisu, i proto, že Zuzka se netváří, jak je její trénink lehký, ale sama ukazuje, že s ním bojuje, zadýchává se a přibližuje se tak nám, obyčejným smrtelníkům, funícím před obrazovkou na opačném konci světa. Je mnoho lidí, kterým tento lidský přístup vyhovuje, ale, ač je to sympatické, mě osobně to svádí k polevování ve výkonu a říkám si, že když už teda ani ta Zuzka nemůže, tak proč bych se měla přepínat já. Ale právě o tom přepínání to je, to je tajemství krátkých intenzivních tréninků, díky nimž nemusíme dřít hodiny v posilovně.

V minulých letech Zuzka vytvořila projekt Zwow, který je zdarma dostupný na youtube.com. Na podzim pro vás chystáme čtvřtýdenní program sestavený právě z těchto krátkých náročných workoutů, tak se můžete těšit. Příště si o projektu Zwow povíme něco víc, abyste věděli, co se na vás chystá.

 

Image courtesy of marin at freedigitalphotos.net

 

2014.08.15 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 10950x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: intervalový trénink; hubnutí; posilování

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Posilovací vs. dynamické sporty

,,Cardio cvičení je fajn, ale musíš si občas zacvičit i něco pořádnýho". Proč jsou rychlé formy cvičení utlačová...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.04.07 | přečteno: 10949x

Česká raw food: Tajemství těch nejlepších

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2016.01.14 | přečteno: 11963x

Jak vybrat ten správný obojek pro vašeho psího miláčka?

Přibyl do vaší rodiny nový čtyřnohý člen a vy se už nemůžete dočkat společných podzimních procházek? Potom bude váš p...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.09.06 | přečteno: 10359x

10 DŮVODŮ, PROČ VYRAZIT KEMPOVAT

Často využíváme internet, abychom se odreagovali od každodenních povinností a stereotypu. Na druhou stranu, zatoužíme-li...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.08.01 | přečteno: 96x
 

Portál pro ženy