reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zbavte dítě opruzenin, na český trh přichází Zitenax. Matky ocení jeho šetrné složení

 
Zbavte dítě opruzenin, na český trh přichází Zitenax. Matky ocení jeho šetrné složení

Jedním z nejčastějších kožních problémů kojenců je plenková dermatitida. Na český trh nedávno vstoupil nový přípravek Zitenax obsahující látky, jež dokáží nejen eliminovat kožní projevy, ale zároveň chrání a obnovuje fyziologický stav pokožky. Důvěru maminek si přípravek vyvinut našimi farmaceuty ve spolupráci s předními dermatology získává i díky šetrnému složení. Zitenax neobsahuje žádné kortikoidy ani parabeny. Po nanesení nezanechává odér. Přípravek se navíc díky formě krém-pasta dobře aplikuje na kůži,díky obsahu zinku zůstává na povrchu kůže jemná ochranná vrstva, která stahuje póry a napomáhá hojení.

 

Plenková dermatitida je běžnou formou opruzenin u kojenců a batolat. Vzniká třením plen a kalhotek a chemických látek z moče a stolice. Místo poté začínají osidlovat plísně a bakterie. Postižená místa zarudnou a tvoří se na nich drobné puchýře. Taktonarušenápokožka potřebuje pravidelnou péči a citlivé ošetření. Zitenax obsahuje pouze osm složek.

Obsahuje chlorhexidin a zinek

Jednou z látek, jež Zitenax obsahuje, je chlorexidin diglukonát. „Chlorhexidin patřímezi jedny z dlouhodobě ověřených a velmi šetrných látek ničících mikroorganismy, a to do 30 sekund po nanesení. Nejedná se však o antibiotikum! Jeho působení je dlouhodobé a nedráždivé vůči citlivé pokožce nejmenších miminek,“ říká PharmDr. Pavel Škvor, vedoucí lékárník první internetové lékárny v ČR Lekarna.cz.

Kromě chlorhexidinu Zitenax obsahuje také oxid zinečnatý. Ten je znám pro své ochranné, antibakteriální a antimykotické vlastnosti,navíc podporuje hojivé procesy v kůži. Díky němu je Zitenax ve složení krém-pasta. „Právě toto složení je vhodné na pokožku, která je neustále vystavena vlhkosti a která mokvá. Na postižené kůži zůstává díky oxidu zinečnatému ochranná vrstva a kůže tak zůstává suchá a může se hojit,“ dodává PharmDr. Pavel Škvor.

Přípravek Zitenax byl vyvinut na základě švýcarského patentu týmem českých farmaceutů a předních českých dermatologů. Zitenax prošel testováním vdermatologických centrech a byl shledán Státním zdravotnímústavem jako naprosto bezpečný přípravek pro děti od jejich narození.

Zitenax je dostupný ve všech lékárnách a internetových lékárnách ve dvou velikostech balení.

Doporučená prodejní cena v lékárně za 50 ml balení je 150,- Kč, za 100 ml balení pak 245,- Kč. V internetových lékárnách, např. na www.lekarna.cz bývá cena dokonce nižší.

Výhody Zitenaxu:

-          jedinečný přípravek na dětské opruzeniny

-          určen pro všechny běžné formy plenkové dermatitidy

-          bez parabenů, bez parfemace, bez kortikoidů

-          obsahuje pouze 8 složek

-          konzistence ve formě jemné krém-pasty

-          vyvinut českými farmaceuty a dermatology dle švýcarského patentu

 

2016.09.25 | Admin | přečteno: 12410x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: děti plenky opruzeniny Zitenax

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Problémová láska

My ženy býváme často nepoučitelné. Stokrát si můžeme opakovat, že ten chlápek s vyholenou hlavou, potetovanými pažemi...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.05.22 | přečteno: 11158x

Nepodceňujte výběr interiérových dveří

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí každého domu či bytu. Přirozeně oddělují jednotlivé místnosti, přináší soukr...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.12.15 | přečteno: 12687x

Jak bojovat s jarními alergiemi?

Jarní příroda je na první pohled okouzlující a dokáže člověku dodat spoustu energie. Pro alergiky ovšem představuje v...
 
celý článek | Admin | 2016.06.14 | přečteno: 11455x

Vyhrajte kuchařku Vaříme s Vendy!

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2016.11.02 | přečteno: 11136x
 

Portál pro ženy