reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Vybíráme interiérové dveře. Jsou lepší klasické nebo posuvné?

 
Vybíráme interiérové dveře. Jsou lepší klasické nebo posuvné?

Dveře jsou nedílnou součástí každé místnosti v domácnosti. Jsou ryze praktickým, ale také výrazně designovým prvkem. Při plánování rekonstrukce nebo stavbě nového domu stojí za to se nad jejich výběrem pořádně zamyslet. Podívejme se spolu, jaké výhody a nevýhody mají dveře klasické interiérové a dveře posuvné.

 

Klasické interiérové dveře

Otočné interiérové dveře jsou nestárnoucí klasikou. Křídlo dveří se otevírá klikou, a směřuje buď doprava, nebo doleva, podle prostorových možností. Na výběr je nepřeberná škála variant, můžete volit dveře z masivu, dýhované, laminované, foliované nebo třeba skleněné. Co se týče designu, tady je šíře nabídky prakticky nekonečná. Oblíbenou klasikou jsou dekory dřeva v různých barevných tónech. Pozadu však nezůstávají ani jednobarevné dveře v různých barvách, nejvíce v čistě bílé. Doplněny mohou být o různé zdobení vyřezávanými motivy, skleněnými plochami a podobně. Výrazným doplňkem jsou také kliky na dveře, které by s nimi měly svým stylem ladit.

Výhody a nevýhody klasických dveří

Výhodou klasických interiérových dveří je nejen šíře jejich nabídky, ale také cenová variabilita. Pro ty, co potřebují ušetřit každou korunu, se dají najít dveře velmi levné, ovšem s odpovídající nízkou kvalitou. Opakem jsou luxusní interiérové dveře, jejichž cena se šplhá často hodně vysoko. Hledáte-li ideální poměr kvality a ceny, můžeme doporučit dveře Solodoor, jednoho z největších a nejznámějších českých výrobců. Klasické otočné dveře se snadno instalují a v případě potřeby i lehce vymění za jiné.

Co se týče nevýhod, tou hlavní je jistě určitá prostorová náročnost. Klasické dveře potřebují k otevírání a zavírání prostor, kde nesmí být žádný nábytek ani nic jiného. U malých místností, kde hraje roli každý centimetr, to může být problém. Otevřené dveře dovnitř do prostoru prostě často zavazí. Jako druhou nevýhodu bychom měli zmínit určitou hlučnost, které se při otevírání a zavírání lze jen těžko vyhnout.

Posuvné dveře

Posuvné dveře získávají na popularitě a může za to jistě jejich hlavní přednost – úspora místa. Posouvají se do boku, neukrojí tedy z místnosti velký kus prostoru jako křídlo klasických dveří. Navíc vypadají velmi moderně a elegantně. Vyrábí se také v mnoha různých dekorech, takže se dají sladit s celkovým vzhledem interiéru přesně podle vašeho stylu. Posuvné dveře jsou oblíbené i pro své snadné otevírání a zavírání jednoduchým pohybem dlaně, což hravě zvládnou i děti nebo handicapovaní lidé. Navíc je každý pohyb dveřmi tichý, vždy bez nepříjemného prásknutí.

Dveře na zdi nebo ve zdi?

Existují dva způsoby, kterými mohou posuvné dveře fungovat. Prvním jsou posuvné dveře na zeď, které jsou jednodušší variantou především tam, kde už jsou hotové stěny. Tyto dveře jsou vedeny v kolejničkách těšně kolem zdi a zůstávají viditelné. Prostor oproti otočným dveřím rozhodně ušetří, ale přece jen určité místo, které lze hůře využít, zaberou. Postavit nábytek do míst, kam se dveře posouvají, samozřejmě lze, ale musí se umístit dále od stěny.

Druhým způsobem jsou dveře, které se při otevření skryjí ve stěně. Pro tyto posuvné dveře se vybuduje stavební pouzdro, kam se dveře zasouvají. Nejen, že tedy nijak nepřekáží, ale ani nenarušují vzhled interiéru. Posuvné dveře do zdi ale nemusí být jen otázkou nutnosti šetřit prostor. Naopak jsou v poslední době častou volbou i ve velkých domech. Toto elegantní řešení průchodu mezi místnosti totiž působí velmi moderně a vzdušně. Pokud to možnosti dovolí, zvolte třeba široké dvoukřídlé dveře, které při otevření obě místnosti propojí v jeden velký volný prostor.

 

Projít z jedné místnosti do druhé musíme nesčetněkrát za den. Nepodceňujte proto výběr toho, co vám bude nebo nebude stát v cestě. Dveře bychom měli vybírat s rozmyslem a pečlivě, aby nám sloužily a dělaly radost dlouhá léta.

 

2017.11.10 | Martina Limbergová | přečteno: 3284x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: domov interiér dveře klasické dveře posuvné dveře

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Inspirativní bytové dekorace, které zútulní váš domov

Jak se chcete cítit ve svém domově? Zcela jistě pohodově, spokojeně, obklopeni příjemnou atmosférou a věcmi, které má...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.07.22 | přečteno: 11714x

Erotické hračky do každé ložnice

Známé pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ platí i v ložnici a to více, než by se na první pohled mohlo zdát...
 
celý článek | Lea Kubová | 2014.07.03 | přečteno: 12275x

Prevence rakoviny tlustého střeva

Co se týče rakoviny tlustého střeva, vypadají statistická čísla Masarykova onkologického ústavu opravdu hrozivě. Ukaz...
 
celý článek | Admin | 2014.06.09 | přečteno: 10483x

Muffinky

Nečekaná návštěva? Co ke kafíčku? Rychlovka dětem na zahradní slavnost nebo manželovi pro radost? Přináším vám recepi...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.04.28 | přečteno: 13590x
 

Portál pro ženy