Nepřehlédněte
Čím potěšit pod stromečkem všechny kluky a muže? Stolním fotbálkem!
S příchodem jara začíná první sběr bylinek. Po kterých se porozhlédnout?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Škola vás ani vaše děti nenaučí, jakým způsobem je možné vydělávat
Studujete? Studují vaše děti? Uvažujete o podnikání? Položte si otázku (nebo ji položte svým potomkům), jaká je pro vás vhodná forma příjmů, zda je to skutečně klasická práce, zaměstnání, nebo je lepší dát přednost svobodě během podnikání? A možná jsou ve hře i jiné možnosti... Zamyslete se.
Co vás škola (ne)naučila
Jedním ze způsobů, jak docílit svobody, je podnikání. Pokud jste zkusily podnikat, možná jste zjistily, že vám chybí řada základních dovedností, bez kterých se neobejdete, a nezbyde vám, než se je naučit. Dovedností, které vám nedali rodiče a nedalo vám je ani studium. Dovednosti, které by se měly alespoň v základu učit běžně na státních školách. Například:
- Příprava výběrového řízení a výběr konkrétních zaměstnanců nebo dodavatelů.
- Komunikace ohledně projektu a finančního nastavení.
- Příprava smlouvy; schopnost vyznat se v té, kterou dostanete.
- Vedení účetnictví a vyplnění daňového přiznání.
- Komunikace, asertivita, vystupování na poradách, psaní pracovních emailů.
Tyhle a řadu dalších dovedností řeší za většinu lidí zaměstnavatel. Oni pouze dostanou na stůl práci, kterou mají vykonat. Systém nás nevychovává ke svobodě. Vede nás pouze k tomu, abychom se po dokončení studia staly jeho součástí.
Většina českých škol vás nenaučí, jak vydělat peníze. Jedinou možností zůstává samostudium a lidé, kterými se obklopíte.
Co vám (ne)předali rodiče
Naši rodiče, rodiče mojí generace, zažili socialismus a neměli nikoho, kdo by je učil uvažovat odlišně. Po revoluci začala řada lidí podnikat, avšak ve stále přetrvávajícím modelu, který je vede ke každodenní práci. Učil je to systém, učili je to předchozí generace. Nikdo nikdy neřekl, že je možný také pasivní příjem. Vzpomeňte si, jaké věty jste slýchali v dětství. „Dobře se uč, ať si najdeš dobrou práci.“ „Bez práce nebudeš mít peníze.“
Nikdy není pozdě na změnu myšlení
Abyste byly schopny vytvořit si pasivní příjem, je nutné nejprve změnit vlastní myšlení. Vyhoďte si z hlavy věty typu: „Bez práce nebudu mít peníze.“ Poslouchejte přednášky, čtěte literaturu. Základem vám může být Robert Kiyosaki a jeho Bohatý táta, chudý táta. Knížka, která vás nenaučí investovat, ale naučí vás myslet jinak.
„Lidé, kteří přemýšlejí v malém, nedostanou velké šance. Pokud chcete zbohatnout, začněte nejdřív uvažovat ve velkém.“
Robert Kiyosaki
Výborným základem je také Earl Nightingale a jeho nahrávka Neexistuje špatná profese. Pro skutečnou změnu myšlení čtěte a poslouchejte denně. Buďte tímto způsobem s úspěšnými lidmi a nasajte jejich energii a způsob uvažování.
„Cokoliv, co zasadíme do svého podvědomí a zaléváme emocemi a tím, že se k tomu neustále vracíme, se jednoho dne stane skutečností.“
Earl Nightingale
Vše, nad čím uvažujete, co cítíte a čím krmíte sebe sama, ať už jde o literaturu, zprávy nebo čas strávený s dalšími lidmi, utváří vaši budoucnost. Každým prožitým okamžikem utváříte to, co prožijete zítra, za rok, za deset let, na sklonku života.
Takže jaký bude váš zítřejší den? Strávíte čas s úspěšnými, abyste i vy dosáhly nezávislosti a získaly čas, který vám náleží, jen pro sebe - nebo budete pokračovat v dosavadním myšlení a životním stylu? Je to jen na vás a upřímně, neexistuje žádná samospasitelná a ideální verze. Ale určitě stojí za to čas od času popřemýšlet, zda nenastal čas na změnu, čas na něco nového...
Poslat článek
Tisk
Štítky: škola zaměstnání podnikání smlouva příjem pasivní příjem