newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

V jakých oborech snadno najdete nabídky práce?

 
V jakých oborech snadno najdete nabídky práce?

Podle ekonomů budou klesat úrokové sazby hypoték i spořicích účtů, zlevní nemovitosti, zvýší se počet nezaměstnaných a bude složitější najít práci. Některé z těchto předpovědí se už dějí – úroky klesají. Na jiné si ale ještě počkáme. Například situace na trhu práce aktuálně vůbec není tak špatná.

 

Nezaměstnaných sice mírně přibylo, ale například v době krize v roce 2007 byla situace daleko horší. Odborníci tvrdí, že ta nejhorší doba ještě přijde. Jedno je ale jisté: v současné době nabídky práce jsou.

V některých oborech je potřeba ještě více lidí než dříve

Pandemie koronaviru proměnila náš svět a změnila i pracovní trh. Začali jsme mnohem více pracovat z domu a poptávka po zaměstnancích v některých oborech výrazně stoupla. Větší zájem je například o ajťáky a IT specialisty všeho druhu. Spolu s tím, jak firmy přešly na online režim, potřebují také patřičnou techniku a technologie, musí se s nimi naučit pracovat apod.

Stoupla však i poptávka po některých pozicích, na něž nepotřebujete speciální kvalifikaci. Lidé trávili více času doma, restaurace byly zavřené, a tak se začalo prodávat mnohem více potravin. Prodavačky se najednou staly nedostatkovým zbožím a téměř v každém větším obchodě se hodila pomocná ruka. Však i některé celebrity si šly přivydělávat za kasu. Ano, nejenom obyčejní lidé, ale také herečky a jiné známé tváře se ocitly bez příjmu.

Potřebujete peníze? Pracujte!

Celebrity, které chodily na brigády do supermarketu, jsou krásným příkladem toho, že práce je, pokud ji opravdu chcete. Mnoho Čechů je však vybíravých, odmítají jít dělat prodavačku, uklízečku nebo jiné „málo lukrativní“ pozice. Tento přístup je však povrchní. Když jde někdo v době krize pracovat za pokladnu, nemusí tam přece zůstat až do důchodu. Naopak to o něm vypovídá, že se o sebe dokáže postarat.

Podívejte se, o jaké obory je zájem ve vaší lokalitě

IT specialisté a prodavačky jsou jen jedním příkladem z mnoha. Možná vás napadnou další obory, které koronavir posílil, a také ty, jimž spíše uškodil. Letos například není vhodná chvíle jít si hledat brigádu do obchodu s módou, protože ty utrpěly velké ztráty.

Jestli se chcete podívat, v jakém oboru je dostupná práce blízko vašeho bydliště, prozkoumejte například nabídky práce Praha na serveru HitPrace.cz. Proč zrovna tady? Protože portál sdružuje nabídky od firem, pracovních agentur i z různých portálů. Podle toho, co uvidíte, se můžete rozhodnout, jestli se pustit do nějaké rekvalifikace. Rekvalifikační kurzy vám zaplatí i úřad práce, možná je tedy právě teď správná chvíle se přeorientovat na jiný obor. Až si obor, v němž chcete pracovat, vyberete, nastavte si na serveru Hitprace.cz hlídacího psa. Prozraďte mu, jaký obor vás zajímá a kde bydlíte, a on vás bude na každou odpovídající nabídku upozorňovat. Díky tomu vám žádný nový inzerát neunikne.

 

 

2020.06.09 | Nina Albertová | přečteno: 3360x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: práce zaměstnání nabídky práce pracovní portál

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Charismo – okouzlující parfémy nové české značky

Charismatický člověk dokáže v ostatních zanechat dojem i z krátkého setkání. A je to právě vůně, která umí to samé kouzl...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.05.07 | přečteno: 19453x

Prázdninový kufřík

Miluju prázdniny. Už hrozně dlouho :). ...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.07.02 | přečteno: 15864x

Trávíte večer sama? Máme 3 tipy pro jeho zpříjemnění

Odjel vám partner na dlouhou služební cestu a trávíte dlouhé večery doma? Nejspíše se odehrávají v duchu jakési klasiky....
 
celý článek | Lea Kubová | 2018.05.28 | přečteno: 8137x

Horor jménem SVATBA

  Těšíte se na to, až si obléknete své svatební šaty, půjdete k oltáři ke svému milovanému a všechno bu...
 
celý článek | Marie Kurzoková | 2013.03.11 | přečteno: 15318x
 

Portál pro ženy