reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Tantrický orgasmus pro ženy: Čtení na míru ženské duši

 
Tantrický orgasmus pro ženy: Čtení na míru ženské duši

Kdyby muži věděli, jak velkou roli má pro jejich energii ženské poprsí, jak obrovskou léčivou silou působí ženská sexualita, už by nikdy o ženě jako takové neřekli hanlivé slovo! To je možná povzdech, který si leckterá žena řekne ve chvíli, kdy zasněně až omámeně zaklapne tuto knihu po dočtení poslední stránky.

 

Tipla bych, že už bude tmavý večer, noc a možná čas nad ránem. Protože od téhle něhy, krásy a obrovské nálože životní energie a pochopení pro ženskou duši, se jen tak neodtrhnete. Diana Richardson je učitelkou léčivých masáží a ví, jak v tělech muže i ženy putují a fungují životní energie, jak funguje tantra. To není zdaleka jen soubor několika krkolomných poloh, což si často lidé pletou – ne ne, to je kamasutra. A i když jsou tyto dva vzrušující obory příbuzné, tantra se zabývá sexualitou více do hloubky duše a v podstatě nás učí se MILOVAT.

Přijímat a dávat…

V každé stránce této knihy se dostáváme nikoliv k sexuálním návodům, ale spíše dalece za hranice, které nabízí konvenční sex plný ponížení, bolesti, nechuti a neustálého přemáhání se k mužské násilné sexualitě. Že používám příliš silná slova?  No, posuďte sami, tohle téma tady autorka často probírá a nakonec zjišťuje, že ani mužům tato konzumní a rychlá sexualita příliš nevyhovuje. Vybijí si frustraci a agresivitu, jakousi stresovou energii – ale o pravém léčivém potenciálu takového sexu nemůže být ani řeč. A spíše za sebou nechají vyždímanou, unavenou a vnitřně naštvanou ženu, která i když si to nemusí uvědomovat v plné míře, cítí se někde v nitru svého ženství zneužita.

„Pokud žena při sexu nespolupracuje, nemůže se potkat s božskou podstatou sexuálního aktu. Generace mužů nakládaly se ženami necitlivě, zneužívaly je, a to vedlo k situaci, kdy je sex – ve větší či menší míře – ženě bezcitně vnucován. Když muž opakovaně vstupuje do partnerčina těla dřív, než je opravdu připravená k penetraci, žena pocítí k sexu nechuť. A možná se v ní začne usazovat i odpor. Po čase se fyzicky uzavře, a nakonec se od sexu zcela odvrátí, má-li možnost.  Pokud se mu nemůže vyhnout, stane se mistryní ústupků a těch pár minut před mužovou ejakulací prostě přetrpí. Jakmile při sexu rezignuje na vlastní uspokojení, může dokonce pocítit vděčnost za předčasnou ejakulaci, jelikož ví, že tím dřív bude po všem.

Muž ztratil schopnost smysluplně „hovořit“ se ženským tělem, vnořit se to ženy tak, aby uvítala penetraci celou svou bytostí. Tak si zvykl na to, že se mu žena vzdává a podvoluje, že zapomněl (anebo to nikdy neprožil) na skutečnou chuť a kouzlo spolupráce při sexuálním prožitku, na tanec mužské a ženské sexuality v dokonalé rovnováze, kdy se žena aktu aktivně účastní, proměňuje prožitek v sinusoidní, rozvlněný, dynamický tanec dvou těl. Takový prožitek sám o sobě poskytne partnerovi pocit, že jako samec svého druhu má svou cenu – a řada mužů se tak bude doopravdy cítit poprvé v životě.“

Léčení sexuality něhou a porozuměním

Kromě nádherného psaní o sexualitě ženy, tu najdete také praktické návody, cvičení, inspirace, které umožní své tělo prožívat právě tak, jak autorka popisuje. Zabíhá také do ryze praktických věcí, potěšující je dozvědět se, jak se mění sexualita po porodu, proč už pak ženy většinou nemají zájem o drsný konvenční sex, a jak se mění sexualita v souvislosti s cykly, autorka seznamuje čtenářky i se symptotermální metodou antikoncepce. Všechno je směřováno k tomu, abychom pochopily nejen svou cykličnost, ale i svou duši a obrovskou sílu svých ženských darů, které tu jsou proto, aby oživovaly nejen nás, ale i muže.

Možná budete u knihy ronit slzy úlevy, bolesti a radosti z toho, že vám konečně někdo porozuměl. Možná budete vděčná za své pocity i za svého partnera. To druhé vám přeji ze srdce!

O autorce:

Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniku léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry, spojující sex s meditací. O tantře napsala také pět úspěšných knih. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr thaj-ťi, s nímž vede společně ve Švýcarsku kurzy vědomého milování.

V nakladatelství Synergie vyšla její kniha Vědomé milování. Více: www.loveforcouples.com

Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

2017.11.03 | Renata Petříčková | přečteno: 4195x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Diana Richardson Tantrický orgasmus pro ženy sexualita seberozvoj tantra sex

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Ohrožená: Psychothriller, který vás pohltí od začátku do konce

Napínavý detektivní příběh s místy až mrazivými prvky thrilleru, kde ale nechybí ani milostné zápletky a emoce, pře...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.10.21 | přečteno: 12859x

Výhody vestavěných kuchyňských spotřebičů

Jednou z důležitých otázek, kterou si při zařizování nové kuchyně nebo rekonstrukci té staré musíme položit, je podoba k...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.02.28 | přečteno: 11811x

Zahrada v březnu a jedlá chryzantéma

S příchodem března dorazily paprsky sluníčka a snad už nás opustí aspoň v nížinách sníh i mrazíky a budeme se moci za...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 10711x

Liposukce už nemusí být nepříjemná a bolestivá

Trápí vás nevzhledné tukové polštářky na různých partiích vašeho těla? Úporně cvičíte, vyzkoušela jste snad už všechn...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.11.25 | přečteno: 10711x
 

Portál pro ženy