newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Rekonstrukce kuchyně v několika otázkách

 
Rekonstrukce kuchyně v několika otázkách

Stále se potvrzuje, že kuchyň je „srdcem domova“, kde se rádi shromažďují nejen členové rodiny, ale i přátelé a návštěvy. Ve starších bytech a domech se ještě setkáváme s tím, že kuchyň je malá, zcela oddělená místnost, určená hlavně k přípravě pokrmů a umývání nádobí. Současné trendy se vracejí k prastarému osvědčenému modelu jednoho společného prostoru, k němuž směřuje většina modernizací a rekonstrukcí.

 

Co nám v kuchyni vyhovuje a co ne?

V první fázi bychom se měli zamyslet nad tím, co nám v současné kuchyni vyhovuje a co nám naopak velmi vadí nebo chybí. Důvody pro rekonstrukci jsou různé – výměna staré linky, změna dispozic, zvětšení prostoru, propojení s jídelnou a obývací částí bytu, umístění nových spotřebičů atd.

Kdy máme čas na rekonstrukci?

Velmi důležitou věcí, kterou je třeba dobře promyslet, je čas. Kolik můžeme věnovat rekonstrukci času, v jakém ročním období, budeme (můžeme) si brát dovolenou. V bytovém domě se sousedy je problematické pracovat po večerech a o víkendech. I na vesnicích upravují obecní vyhlášky čas, kdy se nesmí vytvářet hluk pracovními stroji.

Kolik peněz chceme investovat?

Rekonstrukce kuchyně začíná často potřebou vyměnit starou kuchyňskou linku za novou, moderní. Jenže pak se zjistí, že už by to chtělo o kousek posunout příčku, udělat novou podlahu, doladit linku spotřebiči a požadavky začínají narůstat a s nimi i finanční náročnost. Pokud se nestane v kuchyni nějaká havárie, dá se proměna kuchyně plánovat dopředu a současně si třeba prostřednictvím stavebního spoření našetřit potřebné finanční prostředky. Peníze prakticky hned je možné získat díky úvěru na rekonstrukci bez zajištění.

Kde sehnat kvalitní řemeslníky?

Nejkomplikovanější fází je samozřejmě samotná realizace nové kuchyně. Výběr řemeslníků nebo firem provádějících stavební a další odborné práce rozhodne o tom, jak celá rekonstrukce dopadne a kolik bude doopravdy stát. Zadavatel by měl v každém případě vyžadovat cenovou kalkulaci předem a pak podepsat smlouvu. Klientům ČMSS může s výběrem řemeslníků pomoci portál Získejte u Lišky.

 

Image courtesy of Maggie Smith at FreeDigitalPhotos.net

2015.02.27 | Admin | přečteno: 30087x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Bydlení domov kuchyně rekonstrukce

 
archiv

Nejzajímavější články

 

5 párů bot, které si najdou místo v šatníku každé ženy

O tom, že ženy rády mění zažité módní trendy, svědčí již několik sezon neutuchající zájem o sneakersy, které vtrhly na m...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.07.26 | přečteno: 30127x

Které bylinky povolat do služby pro zářivé vlasy?

Vlasy, považované za korunu krásy, mohou v zimě pořádně strádat. Podílí se na tom jak úbytek sluníčka, tak nepříznivé po...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2024.02.11 | přečteno: 359x

Máte zdravé ledviny a močový měchýř

Máme období zimy a příroda je navenek téměř v klidu a odpočívá. V těchto měsících však dochází k přípravě života, kte...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 30096x

Nestárnoucí tělo: Aneb jak na to po pětatřicítce

 Co mě o této knize přesvědčilo? Snad to byla právě tato slova autorky, která neváhala shodit sebe samu z p...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2016.11.04 | přečteno: 30117x
 

Portál pro ženy