reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Pokrok nezastavíš...

 
Pokrok nezastavíš...

... ale někdy bych moc chtěla.

 

 

Nedávno jsem na internetu narazila na článek, který popisoval novou restauraci v Dubaji. Psali o ní jako o skvělém průkopnickém nápadu. Ten spočíval v tom, že měli „chytré stoly“. Představte si, že se posadíte, přímo na dotykovém stole, jako na tabletu, si vyberete jídlo a pití, potvrzením odešlete objednávku do kuchyně a už jen čekáte, až vám to donesou. Podobným způsobem můžete z účtu zaplatit a třeba si objednat taxík. Až sem mi to přijde jako dobrý nápad. Je to moderní, zábavné a navíc zabráníte nedorozuměním s objednávkou. Na to ale nemusí být dotykový celý stůl. Ten je proto, abyste se nenudili, než vám donesou jídlo. Můžete se totiž mezitím připojit na internet, pokecat na Facebooku, prolistovat oblíbené stránky a podobně. A to už se mi moc nelíbí. Nemůžu přijít na to, proč bych to dělala. Nemám nic proti, pokud tam půjdu sama a budu chtít třeba pracovat. Ale na to mám telefon, nebo tablet. Možná, že bych při první návštěvě napsala na Facebook něco jako: „Ahoj, píšu na stole“, nebo podobné moudro. Ale myslím, že je to zbytečné. Kdyby ta možnost nebyla, tak bych to nenapsala a přesto bychom to všichni přežili.

Horší varianta je, že tam půjdu s někým. Představte si, že si s někým domluvíte, že půjdete pokecat na kafe. Přesně vidím, jak tam zkoušíme, co to umí. Po chvilce nás to přestane bavit a stůl už nás bude jen rušit a budeme se hlídat, ať s tím něco neuděláme. Navíc si ani neumím představit, jak se jí a pije na dotykovém stole. V každém případě si myslím, že pohodlnější je to u obyčejného stolu.

A nejhorší varianta je, jít tam na romantickou schůzku. To si ani představit nechci. Dost mě rozesmutnila diskuze pod článkem. Byla tam spousta lidí, kteří to viděli tak jako já. Ale našlo se pár lidí, kteří s tím nesouhlasili. A jeden z nich právě poznamenal, že bychom měli pochopit, že pokrok nezastavíme. Nelíbí se mi představa, že půjdu s přítelem na jídlo, tam celou dobu budeme surfovat na internetu a budeme tomu říkat pokrok. A tak jen doufám, že je víc takových, jako já, a že chytré stoly v restauracích ještě dlouho nebudou třeba. Snad nebudeme za pár let muset hledat kavárny a restaurace s takovou cedulkou, jaká je na obrázku.

 

Nebo byste raději ty stoly?

 

Foto: funboy.cz
2014.03.10 | Jitka Rázková | přečteno: 9822x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: pokrok; internet

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Stylová móda pro muže IV.: Kvalitní pánské košile nemohou chybět v šatníku žádného muže

Pánská košile je jednou z věcí, kterou má ve své skříni pravděpodobně každý muž. Kolik jich vlastní pak záleží v...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.11.10 | přečteno: 10865x

Ukliď si v sobě a pak kolem sebe?

Známe to všechny. Vyčistit si hlavu potřebujeme. Vymést všechna zákoutí, kde se hromadí špína a prach. Je to stejný j...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.04.17 | přečteno: 9974x

Dětský pokoj podle Feng – shui

Dětský pokoj je místnost s kombinovanou funkcí. Patří nejen k bujarým dětským hrám a kreativnímu řádění vaš...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2015.10.25 | přečteno: 10975x

Seriál o grilování: 8. díl – Grilovaná zelenina jako zpestření i hlavní chod

Zelenina bývá u grilování často brána jen jako celkem nepodstatná obloha k masu. To se obvykle nakrájí kousek okurky,...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.05.21 | přečteno: 10706x
 

Portál pro ženy