newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Osobní rozvoj vám pomůže k radostnějšímu životu

 
Osobní rozvoj vám pomůže k radostnějšímu životu

Život v dnešní době se nám mnohdy zdá velmi složitý. Denně zažíváme stres v pracovním procesu, do toho starosti o rodinu a na nás samotné nám nezbývá čas. Výsledkem je unavené tělo a utrápená mysl. Často pak ustrneme v této nespokojené fázi a nevíme si rady, co se sebou a svým životem dělat. Jak se dostat z nepříjemných situací? Jak si život užívat a netrápit se neustálými starostmi? Zaměřte se na osobní rozvoj.

 

Ztracené touhy vedou k nespokojenosti

Člověk je od přírody tvor zvídavý a celoživotní učení je pro něj přirozené. Náš osobní rozvoj tedy probíhá od narození až po konec života. Pod náporem požadavků okolí ale někdy zapomeneme na to, že jeho cílem by měla být především naše spokojenost. Ačkoliv jsme součástí společnosti, učíme se především pro sebe a svůj dobrý pocit. Přizpůsobení se okolnímu světu a odsunutí vlastních přání na druhou kolej ale vede k oné nespokojenosti, která nás trápí, někdy až doslova užírá.

Změna myšlení a přístupu má smysl

Změnit toto nastavení mysli není jednoduché, ale pracovat na tom má velký smysl. Pokud skutečně toužíte po změně, je to první důležitý krok k tomu, abyste byli na své cestě za osobním rozvojem úspěšní. Že nevíte, co si pod tím představit a jak na to? Na internetu najdete spoustu článků a v knihkupectvích mnoho knih věnujících se tomuto tématu. Je potřeba si ale nejdříve uvědomit, v čem konkrétně jsme nespokojeni, z čeho pramení náš negativní pocit. Teprve když víme, s čím bojujeme, můžeme zvítězit.

 

Osobní kouč vás správně nasměruje

Vyznat se ve svých pocitech a myšlenkách někdy není jednoduché. Jestliže si sami nevíte rady, nestyďte se vyhledat pomoc kouče v oblasti osobního rozvoje. Koučink vám může velmi pomoci. Kouč se stane vaším osobním průvodcem, kterému se můžete vypovídat, který vás podpoří a motivuje. Dobrý kouč vám samozřejmě nebude diktovat, co přesně máte se svým životem dělat. Ale pomůže vám se zorientovat ve vašich problémech a také cílech, kterých chcete dosáhnout. Navrhne vám různá řešení a cesty, které snáze vidí jako nestranný pozorovatel. Pozná podle vašeho rozpoložení, která metoda nebo přístup vám v danou chvíli nejvíce pomůže dobrat se kýžených výsledků. A dokáže vás motivovat k tomu, abyste si za svými cíli opravdu šli a pracovali na nich.

 

Pomocí osobního rozvoje a koučinku vyřešíte své problémy od příčiny a trvale. Výsledkem bude lepší pocit se sebe a radostnější prožívání života. A tak by to mělo být. Život máme jen jeden a neměli bychom jej promrhat trápením se s problémy, které můžeme změnit.

 

 

2020.03.08 | Martina Limbergová | přečteno: 30189x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: osobní rozvoj psychika zdraví život koučink

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Co způsobuje krev v moči a proč ji řešit?

Krev v moči může být signálem celé řady méně, ale i více závažných onemocnění. V tomto článku se podíváme na nejčastě...
 
celý článek | Admin | 2014.06.15 | přečteno: 30424x

Žárlivost

  Mám kamarádku. Říkejme ji třeba Klára. Žije (v mých očích) v harmonickém svazku s mužem, který b...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.09.08 | přečteno: 30244x

Jak jíst, abychom se vyhnuli nafouknutému břichu?

Máte po jídle často nafouknuté břicho? Trápí vás nepříjemný tlak v něm? Pak by to chtělo přehodnotit svůj jídeln...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.03.28 | přečteno: 30196x

Svatební fotografové: trvalá památka na Váš výjimečný den

Svatební den je jedinečný a nezapomenutelný okamžik, který zasluhuje být zachycen s nejvyšší péčí a profesionalitou. Nen...
 
celý článek | Nina Albertová | 2023.05.04 | přečteno: 30362x
 

Portál pro ženy