newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Osobní rozvoj vám pomůže k radostnějšímu životu

 
Osobní rozvoj vám pomůže k radostnějšímu životu

Život v dnešní době se nám mnohdy zdá velmi složitý. Denně zažíváme stres v pracovním procesu, do toho starosti o rodinu a na nás samotné nám nezbývá čas. Výsledkem je unavené tělo a utrápená mysl. Často pak ustrneme v této nespokojené fázi a nevíme si rady, co se sebou a svým životem dělat. Jak se dostat z nepříjemných situací? Jak si život užívat a netrápit se neustálými starostmi? Zaměřte se na osobní rozvoj.

 

Ztracené touhy vedou k nespokojenosti

Člověk je od přírody tvor zvídavý a celoživotní učení je pro něj přirozené. Náš osobní rozvoj tedy probíhá od narození až po konec života. Pod náporem požadavků okolí ale někdy zapomeneme na to, že jeho cílem by měla být především naše spokojenost. Ačkoliv jsme součástí společnosti, učíme se především pro sebe a svůj dobrý pocit. Přizpůsobení se okolnímu světu a odsunutí vlastních přání na druhou kolej ale vede k oné nespokojenosti, která nás trápí, někdy až doslova užírá.

Změna myšlení a přístupu má smysl

Změnit toto nastavení mysli není jednoduché, ale pracovat na tom má velký smysl. Pokud skutečně toužíte po změně, je to první důležitý krok k tomu, abyste byli na své cestě za osobním rozvojem úspěšní. Že nevíte, co si pod tím představit a jak na to? Na internetu najdete spoustu článků a v knihkupectvích mnoho knih věnujících se tomuto tématu. Je potřeba si ale nejdříve uvědomit, v čem konkrétně jsme nespokojeni, z čeho pramení náš negativní pocit. Teprve když víme, s čím bojujeme, můžeme zvítězit.

 

Osobní kouč vás správně nasměruje

Vyznat se ve svých pocitech a myšlenkách někdy není jednoduché. Jestliže si sami nevíte rady, nestyďte se vyhledat pomoc kouče v oblasti osobního rozvoje. Koučink vám může velmi pomoci. Kouč se stane vaším osobním průvodcem, kterému se můžete vypovídat, který vás podpoří a motivuje. Dobrý kouč vám samozřejmě nebude diktovat, co přesně máte se svým životem dělat. Ale pomůže vám se zorientovat ve vašich problémech a také cílech, kterých chcete dosáhnout. Navrhne vám různá řešení a cesty, které snáze vidí jako nestranný pozorovatel. Pozná podle vašeho rozpoložení, která metoda nebo přístup vám v danou chvíli nejvíce pomůže dobrat se kýžených výsledků. A dokáže vás motivovat k tomu, abyste si za svými cíli opravdu šli a pracovali na nich.

 

Pomocí osobního rozvoje a koučinku vyřešíte své problémy od příčiny a trvale. Výsledkem bude lepší pocit se sebe a radostnější prožívání života. A tak by to mělo být. Život máme jen jeden a neměli bychom jej promrhat trápením se s problémy, které můžeme změnit.

 

 

2020.03.08 | Martina Limbergová | přečteno: 4079x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: osobní rozvoj psychika zdraví život koučink

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pokleslá kultura aneb kdo ten škvár čte?

  Zdálo by se, že jsme populace kulturně vzdělaných jedinců, kteří touží výhradně po vysoce uměleckých dílec...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.03.03 | přečteno: 17953x

Vrátit tak čas

Včera mě můj drahý poctil pozváním do kina. Jelikož je každá taková návštěva podmíněna výběrem z kategorie sci-fi či ...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.07.12 | přečteno: 15629x

Katja Kettu: PORODNÍ BÁBA

Rozechvělí jste ještě než otevřete první stranu. Kniha, od které čekáte kdeco, ale lze s klidným svědomím říct, ...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2015.09.27 | přečteno: 15294x

Bylinková zahrádka - jak na ni?

Jarní čas přímo láká k založení vlastní voňavé bylinkové zahrádky, která povzbudí snad všechny naše smysly. Že nevíte...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.04.23 | přečteno: 19131x
 

Portál pro ženy