newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Ohrožená: Psychothriller, který vás pohltí od začátku do konce

 
Ohrožená: Psychothriller, který vás pohltí od začátku do konce

Napínavý detektivní příběh s místy až mrazivými prvky thrilleru, kde ale nechybí ani milostné zápletky a emoce, přesně to je kniha Ohrožená od anglické autorky Rachel Abbottové.

 

 

Hned v úvodu knihy čtenáře zamrazí při popisu utrpení dvou malých děvčátek zavřených v temné komoře, svázaných a s pusou přelepenou páskou, zatímco jejich matka přijímá vedle v pokoji svého klienta. Jedno z děvčátek je nemocné, začne zvracet a udusí se vlastními zvratky. Tato děsivá úvodní kapitola zdánlivě nijak nesouvisí s navazujícím dějem, prostě střih a je tu něco jiného. Ke konci knihy ale čtenář začne chápat, že souvislost byla velká.

Záhadná nehoda odstartuje spleť lží a přetvářek

Mezitím se však rozbíhá děj samotného příběhu, který začíná nočním útěkem mladé dívky od záhadného únosce, vzápětí ji ale srazí nepozorný řidič. Ten z místa nehody ujede, a tak je dívka nalezena polomrtvá až ráno. Malou vesnicí Little Melham taková událost velmi otřese a všichni se logicky ptají, co dělala takto mladá dívka v noci sama venku a kdo byl ten řidič, který ji srazil a ujel. Vzhledem k tomu, že šlo o zapadlou silnici, kterou používají jen místní, je více než pravděpodobné, že to musel být někdo z vesnice. Ale kdo? Stín podezření padá na každého.

Nic není takové, jak se na první pohled zdá

Jak už to tak ve správných detektivkách bývá, nic není na první pohled jasné a vše se neustále komplikuje. Všichni hlavní aktéři mají svá temná tajemství, která chtě nechtě vyplouvají postupně na povrch. Každá postava se ale do poslední chvíle snaží lhát a mlžit, i když z jiných důvodů. Vztahy mezi jednotlivými postavami se tak proměňují a s nimi jistě i čtenářovy sympatie k nim. Brzy je jasné, že na takovou malou vesnici se tu odehrává či v minulosti odehrálo zločinů až moc – únos, vydírání, pronásledování, domácí násilí, znásilnění, zpronevěra a nakonec i vražda. Kdo má jaké činy na svědomí a proč? To autorka odkrývá pomalu a mistrně přitom používá falešné stopy a nečekané zvraty, které čtenáře udržují v napětí až do samotného závěru.

Skvělá kniha, kterou jen tak neodložíte

Kniha Ohrožená se čte jedním dechem, je napínavá od první stránky až do konce. Atmosféra příběhu je tak skvěle vystižená, až z toho člověku chvílemi opravdu mrazí a má chuť se raději ohlížet přes rameno. Přesto nechybí ani úsměvné a romantické chvíle, které vše na správném místě odlehčí. Za mě mohu knihu jedině doporučit a už se těším na další autorčin příběh.

O autorce:

Rachel Abbottová pochází z anglického Manchesteru a původně měla k psaní daleko. Pracovala jako systémová analytička a založila si vlastní firmu zajišťující interaktivní obsah. Že umí skvěle psát a navíc ji to velmi baví, zjistila náhodou, když se jednu zimu kvůli sněhovým závějím nemohla pár týdnů dostat z domu. Naštěstí pro nás čtenáře se této své objevené zálibě začala naplno věnovat a vydala už několik skvělých psychothrillerů, které se ihned staly světovými bestsellery. U nás zatím vyšly knihy Spi sladce, Nezvěstná, Ohrožená a nově kniha s názvem Zabij mě znovu, všechny vydalo nakladatelství Mladá fronta.

2016.10.21 | Martina Limbergová | přečteno: 30148x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: kniha recenze Ohrožená Rachel Abbotová psychothriller detektivka

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Konjac houba nejen pro citlivou pokožku

Konjac houba neboli konjacová brambora, někdy také označovaná jako Ďáblův jazyk nepředstavuje žádnou jedovatou rostli...
 
celý článek | Adela Rychtáriková | 2016.10.24 | přečteno: 30130x

Nepodléhejte podzimní únavě! Přírodní doping pro váš mozek můžete vyhrát právě teď

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2015.09.17 | přečteno: 30241x

Jaké výhody jsou na ABOUT YOU? Slevové kódy i vrácení zboží zdarma

Kdo by neznal módní obchod ABOUT YOU? Můžete si zde vybírat oblečení podle aktuálních módních trendů. A také můžete v to...
 
celý článek | Admin | 2020.04.23 | přečteno: 30143x

OBOHAŤTE SVŮJ JÍDELNÍČEK O SÓJOVÝ SÝR - TOFU

Tofu je výživná a všestranně použitelná potravina vyráběná srážením mléka ze sójových bobů. Ačkoliv se jedná o japonské ...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.04.08 | přečteno: 30221x
 

Portál pro ženy