reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

 
O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

Hledáte nejlepší bazén a stále nevíte, jaký vybrat? Chcete dobrý poměr cena / výkon? Zkuste se podívat na nadzemní nebo zapuštěné bazény z pozinkované konstrukce s vnitřní fólií v základu.

 

Ať už se jedná o nadzemní nebo zapuštěný bazén, vždy je doporučeno udělat betonovou desku jako podkladovou plochu. Bazény se přes zimu neskládají a životnost konstrukce je kolem 20 až 25 let. Proč si tedy kazit dno pískovým nebo hliněným podkladem, který je nestabilní, když můžete mít perfektně hladké a rovné dno díky betonové desce. Bazén navíc na nezpevněných plochách pracuje a může dojít k vadě na konstrukci a fólii. To se pak může projevit šikmou hladinou vody, boulemi na fólii, nerovným dnem a horšími podmínkami pro luxování nečistot z bazénu.

Nadzemní bazény mají hloubku 1,2 m a kruhový tvar. Kruhové bazény s hloubkou 1,2 m nepotřebují žádnou opěrnou konstrukci, nicméně si můžete bazén obezdít ztraceným bedněním nebo dřevem pro lepší design. Bazén se dá i polepit fólií, ne každému se totiž líbí koukat na bílou konstrukci.

U zapuštěných bazénů s hloubkou 1,5m už se dělá obezdění vždy. Když jde o kruhový bazén, dělá se polystyrénové obezdění (síla polystyrénu 2-3 cm) kolem dokola a pokud je to oválný bazén, tak se staví boční stěny ze ztraceného bednění a zbytek se obezdí polystyrénem a suchým betonem.

Bazén s hloubkou 1,2 m se dá i částečně zapustit z 1/3, aniž by se muselo dělat nějaké obezdění. Nicméně je vždy lepší zakopanou část izolovat polystyrénem a za něj nasypat beton, aby bazén držel tvar, když se bude vypouštět. Bazén s hloubkou 1,5 m musí být minimálně ze 2/3 zapuštěný v zemi.

Součástí bazénu je bazénová fólie 0,6 mm silná. Samozřejmě se dá za příplatek pořídit i silnější s 0,8 mm. Na výběr je i několik dekórů fólie, z nichž si většina zákazníků jistě vybere. Životnost fólie 0,6 mm je kolem 10-11 let. U fólie 0,8 mm je to 12-13 let. Komu se koupou v bazénu domácí mazlíčci, pro toho je určitě lepší fólie 0,8 mm.

Životnost konstrukce a fólie je jistě zajímavá. Další výhoda? Stavba bazénu svépomocí. Bazény se dají postavit svépomocí, pokud je člověk trochu řemeslně zdatný. Na ukázku můžete zkouknout i manuál jak se staví bazén svépomocí s manuálem o stavební připravenosti pro zapuštěné i nadzemní bazény.

Technologie jsou individuální záležitostí a vždy se sestavují k velikosti bazénu a k požadavku zákazníka. Někdo chce bazén co nejjednodušší a někdo zase bazén se světly, topením, zastřešením, protiproudem… Technologii je možné dodat i vlastní.

Ceny nadzemních bazénů startují již od 15 tisíc s vnitřní bazénovou modrou fólií 0,6 mm silnou. Pro cenově dostupné a velmi příjemné letní osvěžení na dlouhá léta je tak tento bazén ideální volbou.

 

2016.02.03 | Admin | přečteno: 12998x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bazény výběr nadzemní bazén zapuštěný bazén

 
archiv

Nejzajímavější články

 

angličtina ve výuce neslyšících

povinná výuka anglického jazyka se ne všude shledává s pochopením a nadšením. ...
 
celý článek | Lenka Mašlaňová | 2013.04.05 | přečteno: 10094x

Jaké dárky k narozeninám nejraději dáváte?

Kolikrát za rok přemýšlíte nad nějakým dárkem pro oslavence? Troufám si tipnout, že mockrát. Vždyť každou chvíli má n...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.06.30 | přečteno: 10414x

Problémy v ložnici? Poradíme, jak je vyřešit

Máte problémy v ložnici? Jestliže ano, není nic jednoduššího, než je vyřešit. Pokud nevíte, jak na to, přinášíme...
 
celý článek | Admin | 2016.05.24 | přečteno: 10530x

Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše

Během posledních pěti let vzrostl počet pořadů o vaření o více než sto procent. Supermarkety a hypermarkety se předhá...
 
celý článek | Admin | 2017.02.28 | přečteno: 10769x
 

Portál pro ženy