reklama 3 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

 
O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

Hledáte nejlepší bazén a stále nevíte, jaký vybrat? Chcete dobrý poměr cena / výkon? Zkuste se podívat na nadzemní nebo zapuštěné bazény z pozinkované konstrukce s vnitřní fólií v základu.

 

Ať už se jedná o nadzemní nebo zapuštěný bazén, vždy je doporučeno udělat betonovou desku jako podkladovou plochu. Bazény se přes zimu neskládají a životnost konstrukce je kolem 20 až 25 let. Proč si tedy kazit dno pískovým nebo hliněným podkladem, který je nestabilní, když můžete mít perfektně hladké a rovné dno díky betonové desce. Bazén navíc na nezpevněných plochách pracuje a může dojít k vadě na konstrukci a fólii. To se pak může projevit šikmou hladinou vody, boulemi na fólii, nerovným dnem a horšími podmínkami pro luxování nečistot z bazénu.

Nadzemní bazény mají hloubku 1,2 m a kruhový tvar. Kruhové bazény s hloubkou 1,2 m nepotřebují žádnou opěrnou konstrukci, nicméně si můžete bazén obezdít ztraceným bedněním nebo dřevem pro lepší design. Bazén se dá i polepit fólií, ne každému se totiž líbí koukat na bílou konstrukci.

U zapuštěných bazénů s hloubkou 1,5m už se dělá obezdění vždy. Když jde o kruhový bazén, dělá se polystyrénové obezdění (síla polystyrénu 2-3 cm) kolem dokola a pokud je to oválný bazén, tak se staví boční stěny ze ztraceného bednění a zbytek se obezdí polystyrénem a suchým betonem.

Bazén s hloubkou 1,2 m se dá i částečně zapustit z 1/3, aniž by se muselo dělat nějaké obezdění. Nicméně je vždy lepší zakopanou část izolovat polystyrénem a za něj nasypat beton, aby bazén držel tvar, když se bude vypouštět. Bazén s hloubkou 1,5 m musí být minimálně ze 2/3 zapuštěný v zemi.

Součástí bazénu je bazénová fólie 0,6 mm silná. Samozřejmě se dá za příplatek pořídit i silnější s 0,8 mm. Na výběr je i několik dekórů fólie, z nichž si většina zákazníků jistě vybere. Životnost fólie 0,6 mm je kolem 10-11 let. U fólie 0,8 mm je to 12-13 let. Komu se koupou v bazénu domácí mazlíčci, pro toho je určitě lepší fólie 0,8 mm.

Životnost konstrukce a fólie je jistě zajímavá. Další výhoda? Stavba bazénu svépomocí. Bazény se dají postavit svépomocí, pokud je člověk trochu řemeslně zdatný. Na ukázku můžete zkouknout i manuál jak se staví bazén svépomocí s manuálem o stavební připravenosti pro zapuštěné i nadzemní bazény.

Technologie jsou individuální záležitostí a vždy se sestavují k velikosti bazénu a k požadavku zákazníka. Někdo chce bazén co nejjednodušší a někdo zase bazén se světly, topením, zastřešením, protiproudem… Technologii je možné dodat i vlastní.

Ceny nadzemních bazénů startují již od 15 tisíc s vnitřní bazénovou modrou fólií 0,6 mm silnou. Pro cenově dostupné a velmi příjemné letní osvěžení na dlouhá léta je tak tento bazén ideální volbou.

 

2016.02.03 | Admin | přečteno: 16545x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bazény výběr nadzemní bazén zapuštěný bazén

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Co způsobuje krev v moči a proč ji řešit?

Krev v moči může být signálem celé řady méně, ale i více závažných onemocnění. V tomto článku se podíváme na nejčastě...
 
celý článek | Admin | 2014.06.15 | přečteno: 15551x

5 principů úspěšné implantace

Rozvoj metod zubní implantace přinesl řešení problému, který se lidé snažili vyřešit od počátku věků. Chybějící zuby se ...
 
celý článek | Nina Albertová | 2019.10.27 | přečteno: 1842x

Jarní ráno v lese

Už se Vám letos povedlo strávit brzké ráno v lese? Když slunce jen tak nesměle vykukuje, nemusí být ani příl...
 
celý článek | Ing. Šárka Spáčilová | 2014.04.30 | přečteno: 13168x

Jen tak si být nevěstou

Každá z nás touží být jednou nekrásnější nevěstou. Tou, která ráno vstane, kadeřnice ji načeše krásný účas a kosmetič...
 
celý článek | Zuzana Ditzelová | 2014.06.18 | přečteno: 12174x
 

Portál pro ženy