reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Moka konvička: Nejcennější italské dědictví

 
Moka konvička: Nejcennější italské dědictví

Milujete kávu a všechny její variace? Pak byste si měla pořídit moka konvičku, se kterou snadno a rychle připravíte lahodný nápoj, a to i když jste zrovna na výletě mimo dosah elektrické sítě. Výsledek vás příjemně překvapí – je hutnější než káva filtrovaná a řidší než klasické espresso.

 

Moka konvice patří k nejznámějším italským vynálezům, a její konstruktér Alfonso Bialetti (proto se konvicím lidově říká „bialetky“) měl jediný cíl – přenést espresso do každé domácnosti. Proto byly první konvice vyrobeny z hliníku, který šel dobře průmyslově zpracovat. V odkaze svého otce pokračoval Ranto Bialetti – proslavil se i svou smrtí, neboť se nechal pohřbít v moka konvici.

Velkou výhodou moka konvice je její mobilita. Můžete si ji vzít s sebou i na hory a připravit si kávu na plynovém vařiči. Klasické kávovary nic takového neumožňují.

Moka konvice se skládá ze tří částí. Do spodní se lije voda, která následně při varu prochází skrze kovové sítko s kávou do horní části. Předpokladem co nejlepšího nápoje je káva vysoké kvality, namletá trochu hruběji než na běžné espresso, ale zato jemněji než na french press. Důvod je prostý – příliš jemnou kávou by voda procházela velmi pomalu a hrubou zase rychle. Proces má podstatný vliv na výslednou chuť nápoje.

Ale po jaké kávě sáhnout? Odborníci doporučují spíše zemitější a těžší kávy. Hodně jemné či ovocné nejsou pro přípravu v moka konvici příliš vhodné.

Příprava kávy v moka konvici probíhá v menším množství (cca 30 ml na jeden šálek). Chcete-li zkrátit dobu varu, nalijte do konvice horkou vodu. Kávu pouze zarovnejte a nijak ji do sítka nevtlačujte. A nezapomeňte těsně utáhnout závit – minimalizujete riziko, že vám voda oprská celý sporák. Jakmile voda dojde k varu a zásobník se začne plnit kávou, ztlumte plamen a přiklopte víčko.

 

                  

 

A kde kvalitní a cenově dostupné moka konvice seženete? Poohlédněte se třeba v e-shopu Tescoma, kde najdete také spoustu dalších skvělých pomocníků do kuchyně – od sad příborů až po potřeby pro přípravu fondue.

 

2017.09.30 | Admin | přečteno: 10896x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: káva kávovar moka konvička. příprava kávy tescoma

 
archiv

Nejzajímavější články

 

O co letos napsat Ježíškovi

Kdy jste naposledy psali Ježíškovi? Možná, že to není tak dávno, možná, že je to už pár let. Ale pamatujete? Ten úžas...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2016.11.08 | přečteno: 11212x

Neviditelná výstava Olomouc, aneb svět zavřenýma očima

Prý člověk nemá soudit člověka, dokud se neprojde v jeho botách. Že je to jen fráze? A co když vám někdo takovou...
 
celý článek | Kateřina Poláchová | 2014.05.15 | přečteno: 9872x

Vitalvibe

Vitalvibe nabízí přírodní zdroje výživy pro moderního člověka, které jsou tělu přirozené a pomáhají i tam, kde ostatn...
 
celý článek | Admin | přečteno: 10539x

Buďte štíhlejší a zdravější díky zelené kávě

Klasickou kávu zná jistě každý a ví, co si pod ní představit. Víte ale, co je zelená káva a proč se o ní v poslední d...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.07.21 | přečteno: 9892x
 

Portál pro ženy