Nepřehlédněte
Kde si v Praze zacvičíte nejlépe a ještě s bonusem?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Máte v kuchyni myš? Vyžeňte nezvaného hosta pryč!
Každý nečekaný host může být přítěž, ale co když tím hostem je myš, která se hodlá u vás v kuchyni zabydlet? To se z nečekaného hosta stává nezvaný host! V tomhle případě ale není času nazbyt a je nutné začít myš vyhánět, jinak si můžete zadělat na velký problém.
Zničené potraviny a trus všude
O myši se doma dozvíte v celku rychle, hlavně tam, kde skladujete potraviny. Myš se velmi ráda pustí do ovoce, ale i do různých sušenek, i když jsou zabalené. Myš si k potravě cestu dokáže velmi lehce prokousat. Také za sebou všude zanechává trus v podobě malých bobků, které nejen, že nemají u potravin co dělat, ale mohou být i přenašečem bakterií a virů. Obzvláště na pozoru se musí mít ti, kteří mají malé děti, pro ně je to obzvláště nebezpečné.
Jak s myší pryč?
Zkuste nejdřív pastičku, to je taková klasika. Je ale pravda, že mnozí na chytání myši do pastičky nemají srdce, ani žaludek. V tom případě je vhodně sáhnout po alternativě.
Zjistěte, kudy se myš do domu dostává. Díry pořádně zadělejte a sáhněte po plašiči. Ultrazvukové plašiče myší vás dokáží zbavit škůdce humánně a hlavně efektivně. Myš se totiž bude vyhýbat místu, kde plašič vysílá zvuk, protože jí je nepříjemný. Zároveň tyto plašiče slouží jako prevence. Plašič po vyhnání myši nemusíte schovávat ani likvidovat, protože o něm nebudete absolutně vědět. Plašič lidské ucho neslyší. Jeho frekvence se pohybují nad hranicí slyšitelnosti, ale pro myši je to stále slyšitelný zvuk.
Nabízí se vyzkoušet i různé babské rady, protože jsou samozřejmě levnější. Úskalí je ale v tom, že stejně jako lidi se dokáží adaptovat na prostředí, ve kterém žijí, stejně tak to dokáží i zvířata. Myš pokud zjistí, že je někde lehce přístupná potrava, bude velmi odolná. Ale právě plašiče jsou uzpůsobeny tak, že v průběhu času mění výšku tónu, a tím pádem je myši stále nepříjemný.
Zkusit můžete „povolat“ i svého čtyřnohého mazlíčka. Nešlechtěné kočky stále v sobě mají pudy na lovení myší, tudíž možná vám myšku chytí dřív, než si jí stačíte sami všimnout.
Na nic nečekejte
S myší není radno vyhánění oddalovat. Myš se totiž velmi rychle rozmnožuje. Za pár týdnů by vás tedy mohlo čekat nemilé překvapení v podobě myší rodinky pobíhající ve stěnách domu a nejen v nich. Při prvním náznaku začněte jednat.
S tímhle návštěvníkem rozhodně rychle pryč! Na nic nečekejte a rozhodně nespoléhejte na to, že se myš rozhodne odejít sama. Sáhněte radši po nějakém prostředku na vyhánění.
Poslat článek
Tisk
Štítky: domácnost domov škůdci myš plašič myší