newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak si vyčistit hlavu od negativních myšlenek

 
Jak si vyčistit hlavu od negativních myšlenek

S negativními, bolestivými a ubíjejícími myšlenkami musí občas bojovat každý z nás a rozhodně to není nic jednoduchého. Pokud jim však dovolíte, aby vás ovládly, tak kromě toho, že se nikam neposunete, vám mohou způsobit některé zdravotní potíže, včetně stresu, depresí, nespavosti, úzkosti a napětí. Je proto důležité, abyste v takovém případě věděly, jak se zachovat a všechny negativní myšlenky odehnaly ze své hlavy pryč.

 

Svěřte se blízkému

Pokud se budete snažit své negativní myšlenky přebít tím, že o nich nebudete mluvit a nebudete na ně myslet, zůstanou ve vaší hlavě a po nějaké době se opět vrátí zpět. Je proto důležité, abyste se vždy svěřily se svými pocity, a to ať už jde o jakýkoliv problém. Můžete oslovit například svou dlouholetou kamarádku nebo příbuzného. Jakmile ze sebe všechny ty věci vypustíte, ihned se vám uleví a možná i přijdete na něco, co vás posune o velký krok vpřed.

                                                               

Zaměřte se na to pozitivní

Ačkoliv to nemusí být snadné, pokud chcete odehnat z hlavy strach, sebelítost nebo užírající myšlenky, snažte se zamyslet, co vám v životě dělá skutečnou radost. Zaměřit byste se měly také na svou povahu, tedy tu část, která vás dostala tam, kde jste dnes, v tom pozitivním slova smyslu. Připomeňte si, co vše jste dokázaly. Pokud si uvědomíte své silné stránky, začnete uvažovat pozitivněji a negativní myšlenky budou čím dál více slábnout.

Sepište si vše na papír

Pokud u sebe nemáte nikoho, komu byste se se svými negativními myšlenkami mohli svěřit, vezměte si papír a o všem, na co zrovna myslíte, začněte psát. Tímto způsobem si totiž velmi snadno ulevíte a pomůžete je kompletně vyhnat ze své hlavy. Chce to však čas a trpělivost, nebude to hned. Proto se snažte tuto metodu opakovat pokaždé, kdy se ubíjející emoce začnou vtírat do vaší hlavy.

                                                                

Meditace a dechová cvičení

Meditace je skvělý způsob, jak se zaměřit na současnost a pozorovat svou mysl z pohledu třetí osoby. Pokud se na své myšlenky podíváte nezaujatě, uvědomíte si je a přijmete je, získáte dostatečný čas a prostor na to, abyste nad nimi převzali kontrolu a budete s nimi schopni pracovat i nadále. Důležité je ovšem zaměřit se na přítomný okamžik a nenechat se rozptýlit okolnostmi. Skvěle také fungují dechová cvičení, která vaši mysl zklidní a pomohou vám proniknout hluboko do sebe samého.

                                                                

Udělejte si radost a rozptylte se

Pokud se chcete zbavit negativních myšlenek, skvěle vám také pomůže rozptýlení, tedy zaměření se na to, co vám dělá radost. Může to být vaše oblíbená činnost, televizní pořad, jídlo, sport nebo například schůzka s přáteli. V případě, že se oddáte své bolesti a nebudete myslet na své skutečné já, dožene vás to na ještě větší dno. 

                                                                

Zajděte si k psychologovi

Ačkoliv má mnoho lidí v současné době ke schůzkám s psychologem stále averzi, rozhodně na tom není nic špatného. Nemusíte být psychopat nebo narkoman, který se topí ve své zničené mysli, abyste se rozhodli pro konverzaci s profesionálem. Pokud vás negativní myšlenky dohnaly na samotné dno a nepomáhá vám naprosto nic, rozhodně udělejte tento krok včas. Zachráníte tím sebe i své zdraví.

 

2022.06.12 | Jana Brandtlová | přečteno: 307x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: myšlenky negativní myšlenky převádění myšlenek jinam psaní přátelé

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Hledáte stylové a kvalitní vybavení kuchyně? Vsaďte na léty prověřené smaltované nádobí

Když si vzpomenu na oblíbenou vůni svého dětství, vždycky se mi vybaví babička a její neodolatelná bábovka. Ačkoliv se j...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2022.03.23 | přečteno: 891x

Nezapomeňte si do kuchyně pořídit kvalitní a elegantní náčiní

Kuchyně je nejvyužívanější místností každé domácnosti, kde trávíme desítky minut denně. Jestli chcete, aby se vám v&n...
 
celý článek | Admin | 2016.04.01 | přečteno: 14737x

Nehoda na večírku? Poradíme vám, jak se zbavit nechtěných skvrn!

Na večírcích, ať už firemních nebo rodinných, si užijete nejen hodně zábavy, ale také ochutnáte spoustu dobrého jídla a ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.02.20 | přečteno: 6014x

Tipy na letní líčení - dlouhotrvající makeup

V minulém článku jsme vám poradili, jaké oční líčení je nejjednodušší pro letošní vedra. Nyní se zaměříme na podklado...
 
celý článek | Barbora Juřeníková | 2015.08.18 | přečteno: 14755x
 

Portál pro ženy