newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak se přirozeně zbavit zavodněného těla

 
Jak se přirozeně zbavit zavodněného těla

Nafouklé břicho, oteklé tělo a neustálé pocení – to vše může být důsledkem nahromaděné tekutiny v organismu. Jde o častý problém, se kterým se ženy potýkají především před obdobím menstruace, ovšem způsobit jej může také konzumace nesprávné stravy a nedostatek pohybu. Naštěstí však existují některé přirozené metody, které vám dokáží s přebytečnou vodu v těle pomoci, a to již během několika dní.

 

Pijte dostatečné množství vody

Ačkoliv to může znít jako jeden velký paradox, s odvodněním těla vám pomůže nejlépe konzumace dostatečného množství vody. Zadržování tekutin v organismu je totiž určitý druh obranné reakce, kdy si tělo tvoří zásoby vody na horší časy, neboť postrádá její potřebný příjem. Snažte se proto každý den vypít alespoň 2 litry čisté vody a určitě se váš stav již po pár dnech obrátí k lepšímu.

                                                                

Snižte příjem soli

Nejčastějším zadržovačem vody v těle je konzumace nadměrného množství soli. Pokud jste tedy zavodněná, dbejte na výběr správných potravin, které řadíte do svého jídelníčku. Pozor byste si měly dávat především na sýry, šunku, slané pochoutky nebo jiné zpracované potraviny. Zkuste si proto s pomocí odborníka sestavit vhodný stravovací režim na míru a určitě se s problémem již brzy rozloučíte. 

                                                                

Vsaďte na přírodní léčbu

S odbouráním nahromaděné tekutiny z těla vám skvěle pomohou některé rostliny. Zejména můžete začít pravidelně pít čaj z pampeliškových listů, přesličky rolní nebo kopřivy – jedná se totiž o jedinečná diuretika, která vás donutí častěji chodit na toaletu, přičemž dodají vašemu organismu plno antioxidantů. S odvodněním vám pak také skvěle pomůže například meloun, okurka, brusiny, fenykl, česnek nebo dokonce černý rybíz.

Dostatek pohybu

Dostatečný pohyb je základ zdravého těla, a tudíž není žádným překvapením, že vám také dokáže pomoci odbourat nahromaděné tekutiny v organismu. Mezi nejlepší sporty, které vám v tomto případě pomohou, patří zejména běhání, jízda na kole nebo plavání. Ty zároveň podporují krevní oběh a zdraví srdce, přičemž nijak nezatěžují klouby. Mnozí odborníci také doporučují začít navštěvovat lekce jógy, která též výborně pomáhá.

                                                                

Lymfatické masáže

Existují určité druhy masáží, které vám pomohou nastartovat lymfatický systém a stimulovat funkci vylučování vody z těla ven. Vyhledejte proto vhodného maséra a dopřejte si půl hodiny až hodinu lymfatické masáže, která vám skvěle pomůže odbourat nahromaděnou tekutinu v organismu. Navíc jde o skvělý způsob relaxace a celkové podpory zdraví těla.

Vhodné vitamíny a minerály

S odstraněním nahromaděné tekutiny v organismu vám dokáží skvěle pomoci některé také vitamíny a minerály, a to zejména hořčík, draslík a vitamín B6. Ty můžete doplnit vhodnými potravinami, jako je zejména banán, listová zelenina, ořechy, avokáda, brambory, maso nebo rajčata.

 

2022.08.27 | Jana Brandtlová | přečteno: 30075x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zavodnění voda hromadění tekutin v těle zavodněné tělo léčba zavodnění menstruace otoky pohyb

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Hana Hindráková - nová kniha a nový život

Je to právě rok, co jsme se v našem magazínu seznámili se spisovatelkou Hanou Hindrákovou a její tvorbou, především r...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.02.17 | přečteno: 29942x

Jak zajistit dětem dostatečný přísun vitamínů a minerálů?

Vitamíny a minerály jsou látky naprosto nezbytné pro správné fungování našeho těla. Chybí-li organizmu jakýkoliv potřebn...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.09.29 | přečteno: 29899x

Vybíráme pracovní stůl do kanceláře. Co by mu rozhodně chybět nemělo?

V současné době není žádnou výjimkou, že zaměstnaní lidé pracují z domu na tzv. home office. Je to výhodné pro zaměstnav...
 
celý článek | Lea Kubová | 2022.11.03 | přečteno: 29896x

Vůně a parfémy v průběhu staletí

Možná vás překvapí, že i vůně lidé používají prakticky od nepaměti a jejich historie je vskutku dlouhá. S postupem času&...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.01.12 | přečteno: 29911x
 

Portál pro ženy