reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Čtenářský deník, díl 5.

 
Čtenářský deník, díl 5.

Jsem tak trošku ve skluzu s psaním tipů a recenzí pro čtení, už mám tři knížky přečten v zásobě a ještě jsem o nich nenapsala článek. Slíbila jsem si, že je budu psát maximálně s pár denním odstupem, ale prostě to nějak nestíhám. Pracující matky mě určitě chápou, že děvčata. Těch tisíc maličkostí, které nám po kousíčkách ukrajují čas pro nás i na spánek, se prostě samy neudělají ani nevyřeší. JAle dosti povídání, jdeme na to.

Had a hůl, Barbara Woodová, vydalo nakladatelství IKAR v roce 2014

 

Knížka nás zavede do Sýrie v 15. století před Kristem. Smutná událost, úmrtí předčasně narozeného syna, bratra a vnuka, při večeři s budoucím nápadníkem nejstarší dcery Lee movitého vinaře Eliáše, odstartuje koloběh událostí, jejichž spletitost si asi nikdo neuměl představit. Dnes už si asi nikdo neumíme představit, že něčí chování či společenský přešlap, by se řešil vyloučením ze společnosti přátel a známých. Dříve to tak bohužel nebylo. Vše mělo svůj řád a zákonitosti, které bylo nutno dodržovat. A tak bohužel nepřístojné chování dcery, jež běžela za svou rodící matkou, popudilo obchodníka Jótama a jeho sestru Ziru natolik, že neváhali a za pomocí intrik a nečisté politiky zcela zničili Eliášovu rodinu a jeho samotného dohnali k otroctví.

To by ale nebyl správný a poutavý příběh, kdyby tu nebyla láska. Ach ano, i tady je hlavním příběhem láska dvou lidí. Právě nešťastná a neposlušná dcera a Eliášův písař se do sebe zamilují. Jejich láska je těžce zkoušená nejen Leeiným vynuceným manželstvím se svým bratrancem, i když to vlastně on ani nebyl, ale také písařovým smyslem pro věrnost k bratrstvu písařů a svému povolání.

Pamatujete si z dějepisu faraona Memose a jeho matku Hatsepšut? Její touha pro obrovské egyptské říši se nezastavila před ničím. Náš profesor dějepisu na gymnáziu dovedl hodně poutavě vyprávět o těchto dobách, vzpomněla jsem si na to při čtení této knížky. Čeho všeho jsou lidé schopni pro ty předměty, jež značí moc, bohatství a slávu. Politika, pikle, intriky, podrazy, trávení jídla, pití a další a další nechutnosti. Ano i válka stála v cestě našim zamilovaným a nejednou jim zkřížila cestu a zkomplikovala jejich shledání.

Doufám, že jsem vám neprozradila moc, ale dostatečně vás navnadila, abyste si knížku přečetli.

Pokud si tedy mohu dovolit své objektivní hodnocení této knížky na stupnici známkování ve škole, pak jí uděluji 1 s hvězdičkou a doporučuji ji vám k přečtení.

 

Image courtesy ( Multicolored Stacked books ) of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

 

2014.10.03 | Meridene | přečteno: 10801x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Barbara Woodová naladatelství Ikar Had a hůl recenze hodnocení

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Už máte novou zimní bundu a boty?

Máte už pořízenou výbavu na zimu, nebo se teprve poohlížíte po nové zimní bundě, dámském kabátu a zimních botách? Pak...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.11.23 | přečteno: 11289x

Jak je důležité míti Ferdu

  …aneb nikdy není pozdě začít.     ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.05.18 | přečteno: 10533x

Vím, s kým spím

  „Ty se tak máš“, pravila má výborná nezadaná kamarádka. „ Ty víš, s kým spíš.&ldquo...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.09.10 | přečteno: 10455x

Drumfit aneb bubnování pro zdraví a kondici

  Že lze při bubnování tvarovat tělo do svůdných křivek? Že váháte! Na první pohled nesourodé spojení bubnu ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.11.20 | přečteno: 11104x
 

Portál pro ženy