newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

České nebo německé?

 
České nebo německé?

Když se narodil syn, tak jsem už v porodnici zjistila, že klasická Rybilka z lékárny nám na zadeček asi nebude stačit, takže jsem byla nucena hledat něco jiného. Moje maminka při jednom nákupu v Německu objevila krém, který jí kdysi vozila moje babička z Tuzexu pro mě. Po prvním natření zadečku se ukázalo, že je to opravdu výborné mazadlo a tak jsme jej hodlali používat dále. A tím to vlastně celé začalo.

 

Zpočátku nám vozila krém maminka, později přidala vlhčené ubrousky, mycí gel, pleťové mléko, občas přidala i nějaký sprchový gel pro mě i pro manžela. Když jsem jí chtěla za nákup dát peníze, tak mě odmítla se slovy, že to bylo jen pár korun. Časem už se nám nechtělo mamku neustále obtěžovat a tak jsme se jednoho dne vydali na nákup sami. A jaké bylo naše překvapení.

Když jsme našli oddělení pro miminka, tak jsme nestačili žasnout.  Pokud pominu ten obrovský výběr od umělého mléka, přes přesnídávky, příkrmy, dudlíky, lahvičky, přebalovací podložky až po plínky, tak musím zdůraznit cenu. Při přepočtu na české koruny mi přišlo, že to snad ani není možné. U některých výrobků to činilo pár korun, ale u jiných až desítky. A to nemluvím o kvalitě.

Časem jsme se rozkoukali a začali se rozhlížet i mimo dětské oddělení.  Prášek na praní a aviváž.  To byl šílený šok, když jsem poprvé vyprala prádlo v německém prášku a vymáchala v německé aviváži. Nejen že se vypraly fleky, které nechtěly pustit, ale prádlo navíc naprosto úžasně vonělo.  

Dřív jsem kupovala tak pět krabic trvanlivého mléka na měsíc. Dneska už mi téměř nestačí karton, protože oba mí chlapi mi na něj chodí neustále. Běda ale, pokud koupím české. To si prý mohu nechat do kafe. :)

Ve výčtu rozdílu kvality mezi českými a německými věcmi bych mohla pokračovat donekonečna, ale kvůli tomu tento článek nepíšu.  Jak je vůbec možné, že tam lze koupit výrobky za méně nebo stejně peněz a stejně jsou kvalitnější a chutnější? Jak je možné, že jejich obchody jsou vždy čisté, upravené, zboží úhledně srovnané a nikde se nepovalují prázdné krabice a uličky nejsou zarovnané hromadou nevybalených palet a prodavačky se na vás usmívají?  

Ze zkušenosti mě blízké osoby velmi dobře vím, jak mizerně jsou placeni zaměstnanci našich supermarketů a také ze zkušenosti této osoby vím, jak příšerně se dokáží nejen zaměstnavatelé, ale také lidé k těmto zaměstnancům chovat. Motivace, plat, pracovní prostředí, kolektiv a spousta dalších faktorů ovlivňuje mou poslední větu předchozího odstavce, ale to nevysvětluje otázku kvality a ceny výrobků.

Jaké jsou vaše zkušenosti ve srovnávání české versus německé výrobky? Jsou lepší, horší nebo vám přijdou stejné? 

Foto: Meridene

2014.06.29 | Meridene | přečteno: 29901x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: české vs. německé jídlo; kvalita; srovnávání

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Výborné karamelové řezy

Chuť karamelu je pro mnoho lidí přímo neodolatelná. Karamelový krém ve spojení s kakaovým základem a dobrou čokoládou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.04.15 | přečteno: 29952x

Letní grilování: Menu z grilu 2.díl

Co si připravit k obědu o víkendu nebo ve volný letní den? Přece grilované dobroty! Mít na zahradě vlastní gril ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.06.28 | přečteno: 29936x

S Kinectem cvičí celá rodina

Leden je měsíc, kdy zkrátka frčí téma novoročních předsevzetí… Z velké většiny jsou tato odhodlání spojena s t...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.01.18 | přečteno: 29910x

Pražský concept store Orel & Friends podporuje české řemeslníky. V prodejně nově seženete i originální kousky modrotisku.

Pražský concept store Orel & Friends, který se nachází v Nerudově ulici, s potěšením oznamuje, že po vládou nařízené...
 
celý článek | Nina Albertová | 2020.05.20 | přečteno: 29922x
 

Portál pro ženy