newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

6 nejčastějších chyb v líčení a jak je napravit

 
6 nejčastějších chyb v líčení a jak je napravit

Když jste začala v pubertě experimentovat s makeupem, pravděpodobně to nevypadalo zrovna růžově. Možná to právě naopak vypadalo růžově až moc. Problém nastavá u případů, kdy se ze svých chyb nepoučíte, protože ani nevíte, že to chyby jsou. Dnes vám představíme několik typických chyb při líčení, kterých se bohužel dopouští stále velká spousta žen. Také vám poradíme, jak tyto chyby napravit, abyste si zbytečně nekazily obličej špatným líčením.

 

Špatný odstín makeupu

Pravděpodobně nejčastější chyba je zároveň ta nejvíce viditelná. V létě jste byla opálená, koupila si makeup, ale nosíte ho i v zimě. Teď máte po stranách tváře nevzhledné tmavé pruhy, kde makeup končí a přechází v odstín vaší kůže. Ano, najít ten pravý odstín makeupu někdy dá pořádně zabrat, nicméně není důvod schválně kupovat tmavší odstín pro rádoby opálený vzhled. Ať už je makeup tmavší nebo světlejší, obojí vypadá nepřirozeně, působí jako maska a jde vidět i z dálky.

Řešení: Makeup v obchodě otestujte tak, že si jím uděláte pruh dole na tváři vedoucí až na krk. Barva vašeho krku je nejvíce podobná odstínu tváře a během roku se mění nejméně. Poté se podívejte, jak ten pruh vypadá ve světle venku, jelikož umělé světlo v obchodech velmi zkresluje. Pokud jste udělala několik pruhů různých odstínu vedle sebe, vyberte ten, který je nejméně viditelný a nejvíce splývá. Až nějaký vyberete, nezapomeňte jej pořádně rozmazat na okrajích tváře.

Věčně překvapené obočí

Obočí které je vytrhané až příliš, má moc vysoký oblouk, začíná až v půlce oka, hranaté, kulaté... Už jsem viděla snad všechno. S obočím si spousta žen asi neví rady a z nějakého důvodu to pak dopadne tak, že si vytrhají na oblíčej defaultní výraz překvapení nebo naštvání. Podívejte se na sebe do zrcadla, aniž byste se snažila o nějaký výraz. Pořád vypadáte, že nějaký výraz přece jen děláte? Pak jste obětí špatného obočí.

Řešení: Na chvíli zahoďte pinzetu a nechte obočí zpátky narůst natolik, aby se dalo zachránit. Pak pomocí Googlu najděte pomocné diagramy, jak zhruba může vypadat na pohled přirozené obočí, vyznačte si jeho obrys tužkou a až pak trhejte.

Špatná barva obočí

Další problém týkající se těch pár vlasů nad očima. Ženy si rády barví vlasy deseti různými barvami, ale na obočí se zapomene. Pak skončí jako zrzky s černým obočím a podobně. Pokud kombinaci tohohle a předchozí chyby máte na obličeji, tak to vám přeju hodně štěstí v nápravě.

Řešení: Máte tmavé vlasy? Obočí mějte o odstín až dva světlejší. Máte světlé vlasy? Obočí mějte o odstín až dva tmavší. Odstín stejné barvy, samozřejmě. Pokud jste drasticky změnila barvu vlasů, nechte si obarvit i obočí. Za žádných okolností nepoužívejte na obočí černou. Hledejte popelavě hnědou.

Nerozmazané stíny

V době, kdy existuje makeup tutoriál na naprosto všechno, je neomluvitelné, když vyzkoušíte nějaké stínové kreace, ale neumíte je pořádně rozetřít a spojit barvy dohromady. Pak to vypadá asi jako když dítě neumí udělat přechod mezi dvěma barvami pomocí pastelek.

Řešení: Kupte si jemný štětec na stínování, který budete používat čistý na závěr líčení. Okraje stínů rozmažte lehkými krouživými pohyby směrem ven. A žádné výmluvy, že štětce jsou drahé. Tento od Essence stojí zhruba 50 Kč a je naprosto ideální. Jestli někdy jenom přemýšlíte o nějakém "smokey eye", musíte mít takovýto štětec.

Málo tvářenky, nebo až moc

Nosíte krycí makeup? Musíte mít tvářenku. Naše pleť je různobarevná, což ji dělá "živější". Makeup zakryje všechny odstíny pleti a sjednotí ji na jeden. Pokud to necháte být, budete vypadat bledě a nezdravě, s tím vám právě pomůže trocha tvářenky. Dejte si ale pozor, abyste jí zase nepoužívali moc. Nechcete být Marfušino dvojče.

Řešení: Máte nutkání dávat si příliš mnoho tvářenky? Kupte si světlejší odstín, který bude vypadat jemně, i když to trochu přeženete. Myslíte, že vaše tvářenka naopak není vidět? Zkuste krémovou!

Marná snaha zakrýt akné

Skrze všechny tyto chyby se ukazuje, že všeho moc škodí. V tomto případě moc makeupu škodí nejvíce. Mnoho lidí ma tendence zakrývat akné silnější vrstvou makeupu, na to ještě zelený korektor, pleťový korektor a pudr. Vznikne vám dvoucentimetrová kaše, která může akné jedině zhoršit.

Řešení: Tzv. "spot concealing". To, že máte akné, neznamená používat větší množství makeupu. Kupte si tělový korektor v jakékoliv formě, která vám vyhovuje. Množství makeupu použijte tak akorát na celý obličej a na pupínky se nesoustřeďte. Korektor aplikujte jenom zlehka a to přímo na místa, kde je pupínek. Jemným poklepáním prstem korektor rozetřete, aniž byste jej odmazali pryč. Takto postupně použijte korektor na všechna problémová místa. Pokud je třeba, přidejte další malou vrstvu korektoru. Pak použijte pudr. Pro demonstraci se můžete podívat na toto video (od 6:30).

 

Photo by imagerymajestic at FreeDigitalPhotos.net

 

2015.09.24 | Barbora Juřeníková | přečteno: 11817x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: makeup chyby líčení makeup chyby

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak začít sportovat a přitom se nezničit IX – nebojte se svalů

Když jsem na základní škole chodila na volejbal, zaznělo v jedné debatě mezi dívkami o různých sportech následuj...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.08.03 | přečteno: 12221x

Ozdobte své ruce kouzelnými letními barvami

K létu patří veselé barvy, mezi kterými přímo září neonové barvy. Ty jsou letos opravdu IN, díky své hravosti a neotř...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.06.18 | přečteno: 12832x

Jak zklidnit mysl

Společným jmenovatelem téměř všech trápení je v dnešní době uspěchanost. Ráno vstaneme z postele a už uvažujeme, co v...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.07.18 | přečteno: 11875x

Pořizujete si novou pračku? Poradíme vám, kterou vybrat

Bez pračky a sušičky si naše životy nedovedeme ani představit. Jistě už jste to také zažily, když pračka začne stávkovat...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.01.02 | přečteno: 4138x
 

Portál pro ženy