newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

5 užitečných rad, jak správně vybrat plastová okna

 
5 užitečných rad, jak správně vybrat plastová okna

Každého investora zajímá hlavně ceník plastových oken a rozměry. Cena je důležitým kritériem, ale neměla by být jediným. Nižší cena v mnoha případech znamená i nižší kvalitu. V následujícím článku vám poradíme, na co dalšího se při výběru plastových, dřevěných nebo hliníkových oken zaměřit.

 

 

1.   Berte od výrobců

Pokud si zadáte do internetového vyhledávače heslo “plastová okna,” vyjedou vám stovky odkazů. A jako investor stojíte před těžkou otázkou. Jak vybrat toho správného dodavatele?

 

Raději se zaměřte na firmy, které si okna z plastu samy vyrábí. Nemůžou se odvolat na to, že někdo jiný okna ve výrobě zkazil. V případě, že je kupujete od pouhých překupníků, máte problém v případě, že zkrachují. Když se případně něco pokazí, nemáte, kde okna reklamovat.

 

 

2.   Podívejte se na reference

Dalším vodítkem, které vám pomůže, jsou reference. Firmy, které se za svoji práci nestydí, je mívají na přístupné na svých webových stránkách. Zároveň se dívejte po firmách s delší tradicí. Kdyby nabízely špatná plastová okna, na trhu se dlouho neudrží.

 

3.   Zajímejte se o záruku

Pokud už máte vyhlédnutou firmu, nezapomeňte si ověřit, jakou dává na své výrobky i montáž plastových oken záruku. Lhůta také vypovídá o tom, jak své práci věří. Obvyklá bývá záruční doba 5 let.

 

Například Oknoplastik má tak spolehlivá okna, že na ně dává záruku 10 let. A pokud si okna necháte pravidelně prohlédnout servisním technikem, záruku prodlouží na 40 let.

 

 

4.   Zkontrolujte hodnotu Uf

Prodejci se vám snaží namluvit, že čím víc komor, tím lépe. Není to ale pravda - zaměřte se na hodnotu Uf. Ta udává, kolik wattů energie uteče přes rám plastového, dřevěného nebo hliníkového okna. Čím nižší Uf, tím lépe.

 

5.   Středové těsnění je lepší

Pohlídejte si i typ těsnění. Dorazové těsnění těsní pouze ve 2 rovinách. Středové těsnění přidává 3 rovinu uprostřed profilu.

 

Díky tomu lépe zabrání úniku tepla a také omezí průnik vody do pokoje. Pokud by pršelo a silný vítr by déšť hnal přímo proti oknům, při dorazovém těsnění by se dovnitř mohlo dostat trochu vody.

 

2015.11.03 | Admin | přečteno: 13142x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení plastová okna

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kouzelná levandule: Jaké obrazy s jejím motivem lze sehnat?

Znáte levandule? Aby ne, vždyť se jedná o květiny, které se pěstují velmi často. Dulenka či levandule, jak zní lidové ná...
 
celý článek | Admin | 2019.03.17 | přečteno: 3970x

Sedmero rad pro bylinkovou zahrádku za oknem

Toužíte mít čerstvé bylinky pořád po ruce, ale nevlastníte zahradu, kde by se daly úspěšně pěstovat? Nevadí. Voňavým ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.03.22 | přečteno: 12992x

Látky a metráž

  Internetový obchod s látkami pro zpestření vašeho bydlení www.lota.cz. Vytvořte si z našich látek deko...
 
celý článek | Admin | přečteno: 12409x

Nevypratelné skvrny a dírky na oblečení zakryjí nažehlovací obrázky

Kdo má doma malé děti, ten to velmi dobře zná. Jednou se vrátí s dírkou na kalhotách, podruhé s fixou na triku, příště z...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.09.21 | přečteno: 229x
 

Portál pro ženy