newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

3 tipy, jak projevit cit k hudbě a využít její pozitivní účinky

 
3 tipy, jak projevit cit k hudbě a využít její pozitivní účinky

Hudba je lék, balzám na duši i příliv energie. Hudba může být vším, co zrovna potřebujeme. Využijte její sílu k tomu, abyste se cítili víc v pohodě a užívali si každou chvíli svého života.

 

 

Hudba nás provází celým životem. Tóny a melodie jsou jeho nedílnou součástí, ať už si to uvědomujeme, nebo ne. A je to jistě dobře. Slavný německý filozof a spisovatel 19. století Friedrich Nietzsche prohlásit, že „Bez hudby by byl život chybou.“ A ještě slavnější antický filozof už v 5. století př.n.l. věděl, že „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ Najděte i vy v sobě cit pro hudbu a uvidíte, že se vám otevřou nové obzory.

Naučte se hrát na hudební nástroj

Vyberte si hudební nástroj, na který byste chtěli umět hrát, a pusťte se do učení. Je jen na vás, jestli to bude klavír, kytara nebo klarinet. Možná teď namítáte, že přece vůbec nemáte hudební sluch. Ale proč to i tak nezkusit? Třeba překvapíte sami sebe. Můžete si najít lektora ve svém okolí, nebo vyzkoušet online kurzy. Ze začátku jistě nebudete hrát jako virtuóz, ale s každým dalším pokrokem se budete cítit lépe. Jakákoliv nová dovednost posílí vaše sebevědomí a budete si sami sebe více cenit. A co je pro psychickou pohodu lepšího, než mít radost sám ze sebe a být na sebe pyšný? Navíc uděláte i něco pro svou mentální kondici. Hra na hudební nástroj totiž skvěle trénuje mozek. Jak? Při pravidelném procvičování se zapojují obě mozkové hemisféry a to prokazatelně zlepšuje paměť. A kdo ví, třeba vás hraní chytne natolik, že si pořídíte opravdu kvalitní kytaru nebo profesionální bicí nástroje a budete se hudbě věnovat naplno.

Poslouchejte hudbu co nejčastěji

Stále vás neláká vzít do ruky hudební nástroj a začít hrát? Pak si užívejte hudbu co nejčastěji alespoň pasivně. Hudba nás dokáže uklidnit, zbavit stresu a úzkosti, pomoci odstranit bloky v komunikaci a dokonce i zmírnit bolest. Ostatně ne nadarmo se využívá muzikoterapie jako léčebná metoda. Může nám naopak i pomoci vyburcovat se a udržet tempo, což oceníme třeba při sportu. Záleží jen na tom, jaké melodie zvolíme. Jistě máte svůj oblíbený styl, interprety nebo písně, tak si je pusťte, kdykoliv máte příležitost. Pro maximální prožitek doporučuji pořídit si do domácnosti kvalitní HI-FI reproduktory, díky kterým bude vaše oblíbená hudba znít ještě lépe.

Tip pro uvolnění stresu

Až budete sami doma, pusťte si svou oblíbenou skladbu hodně nahlas a tančete. Nepřemýšlejte nad správnými kroky, klidně se jen točte, skákejte, mávejte rukama, prostě cokoliv, co vás právě napadne. Takové spontánní chování vám pomůže odbourat stres a probudit v sobě dobrou náladu.

 

2022.04.03 | Martina Limbergová | přečteno: 1384x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: hudba zdraví hudební nástroje

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pan Božský

  Každá z nás na něj během svého života narazí. Na muže, z kterého se nám rozklepou kolena, který zastíní vš...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.11.29 | přečteno: 16859x

Psychotesty bývají záludné

Psychotesty jsou součástí našich životů, a bohužel se s nimi obvykle setkáváme v těch nejvíce zátěžových situacích. Jsou...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.07.30 | přečteno: 2405x

Jaro klepe na dveře. Pořiďte svým dětem kvalitní jarní obuv od českých výrobců

Dětské nohy neustále rostou a vyvíjí se, proto je velmi důležitá správná obuv, která jim dopřeje dostatek prostoru, a...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.02.29 | přečteno: 15807x

Buďte krásná, už napořád!

Zaručené recepty, které vám pomohou udržet těžce vydřenou figuru do plavek i v trendy jarním kabátě! ...
 
celý článek | Andrea Sýkorová | 2013.03.12 | přečteno: 15047x
 

Portál pro ženy