Nepřehlédněte
Nakupvakci.cz a jeho neustále sliby, aneb jak snadno přijít o peníze
Jak začít sportovat a přitom se nezničit XI – co takhle zkusit závod
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Chraňte zdraví a krásu své pleti datem spotřeby!
Ještě před prvním použitím!
Bohužel ani s novým krémem či řasenkou právě nejčastěji v akci si nemusíte být jistá jejich ,,čerstvostí“. Bohužel svoje zásluhy na tom mají i nenechavé ruce zákazníků, kteří třeba řasenku otevřou, aby si prohlédli štěteček, ale již ji zpět dostatečně neutáhnou, tedy ta poté v regálu vysychá. Prohlédněte si proto dobře vše při nákupu – uzavřenost krabiček a kelímků, popřípadě klidně nahlédněte dovnitř a pokud se vám bude zdát při užívání, že něco není s daným výrobkem v pořádku, hoďte jej bez milosti do koše.
Jak poznáte prošlou kosmetiku?
U pleťových krémů to bude často žluklost, změna konzistence spíše k té tužší variantě, špatné roztíratelnosti a u dekorativní kosmetiky se setkáte například u řasenek či krémových stínu s drolením už i chvíli po nanesení. U make-upů se pak často odděluje olejová složka od pudrových částí. Také by vás někdy mohla zarazit nepříjemná vůně daného přípravku.
S jakým značením se můžete na obalech setkat?
Narazíte-li na etiketě na symbol M – například 12M či 24 M, pak se jedná o možnosti délky použití od prvního otevření bez jakéhokoliv ohrožení zdraví, jednotka je v měsících. Často ale mají výrobky delší trvanlivost bez otevření od výroby delší než 30 měsíců, a tak tento údaj třeba i chybí.
Všeobecně se dá říci, že po otevření bychom ideálně měli spotřebovat:
· Řasenku do 3–6 ti měsíců
· Konturovací tužky či tuhé tužky na oči – po každém použití se doporučují ořezat, pak je výdrž i dva roky
· Oční stíny do 6 ti měsíců – 2 let
· Make-up do 6 ti – 12 ti měsíců
· Rtěnka vydrží až 2 roky
Pravidla bezpečnosti
Zaměřte se také na správné používání vašich kosmetických pomocníků. Tedy hydratační masky, čistící balzámy či pleťové krémy v kelímku nanášejte výhradně čistou špachtlí, ne prsty. A také dobře pečujte o štětce, pinzety či antibakteriální pleťový kartáček – po každém použití je náležitě ošetřete a vydezinfikujte.
A v neposlední řadě se zaměřte rozhodně na kvalitu než kvantitu.
Poslat článek
Tisk
Štítky: kosmetika, krása, zdraví, spotřeba, péče o pleť, líčení