Nepřehlédněte
Tajemství krásné a mladé pleti odhaluje finská sauna
Jak zdravě hubnout aneb buďte fit do plavek
Tanec je chemie! Nově vypsané taneční kurzy na jaro!
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Březen na zahradě
Očista zahrady – pokud odtál všechen sníh. Je možné ostříhat suchá stébla okrasných travin, která je během zimy chránila. A postupně můžeme odstraňovat i ostatní kryty rostlin – chvojky z česneku aj. Celkově je třeba zahradu uklidit. Odstranit vše odumřelé, půdu prokypřit, prohnojit a připravit. Aby, až bude čas, vyrazila k rozpuku v plné síle.
Březnový výsev – ideální čas pro výsev paprik a rajčat. Nejprve doma za oknem, nachystat sazeničky. A dle počasí dát do skleníku a koncem měsíce i ven. Vše záleží na konkrétních klimatických podmínkách. To platí i pro bylinky a trvalky. Prostě vše, co si chceme sami vypěstovat přímo ze semínek. Později už bude potřeba koupit přímo sazenice. Péči musíte věnovat také muškátům, aby balkón byl tou pravou potěchou oka. Přezimované muškáty je potřeba seříznout, je nutné zbavit se nevzhledných výhonů.
Výživa pro stromy i keře – ideální čas pro přihnojení ovocných stromů i keřů. Nejlepší je kompost nebo hnůj. Hnojivo rozmístíme pod korunu a zalijeme, můžeme pomoci i vidlemi, aby se živiny co nejdříve dostali do půdy. Březen je také měsícem výsadby nových ovocných stromků i keřů a prořezávkou těch stávajících. Po zimě je pěkně poznat, které větve jsou zmrzlé a které již začínají pučet. Stejnou péči můžete věnovat i živým plotům.
Růže – až koncem měsíce můžeme odkrýt i růže a případně je proříznout.
Teď nezbývá než počkat, až opadne poslední letošní závan zimy. A my budeme moci vyrazit na zahradu a radovat se z toho, jak se příroda probouzí. A smutnit nemusí ani ti, co zahradu nemají, protože krásná příroda je všude kolem nás, stačí se jen dívat.
foto:“Growing Plants” by paladin13
Poslat článek
Tisk
Štítky: zahrada, březen, zahradníkův rok