PROČ JE DOBRÁ SKOŘICE NEJEN O VÁNOCÍCH?
Hned v úvod je třeba zmínit, že není skořice jako skořice. Existují dva druhy tohoto koření, kdy se jedná o cejlonskou neboli pravou skořici. Druhým typem je kassia, která bývá nazývána coby čínská skořice. Jak samotný název prozrazuje, cejlonská skořice se pěstuje na Srí Lance, zatímco kassia neboli tedy čínská skořice se dováží z Číny a Indonésie. Tento druh se vyznačuje intenzivnějším aroma. Je i levnější a více dostupnou variantou, se kterou se tedy nejčastěji setkáte v obchodech.
Výraznější a více prospěšnější účinky na lidský organismus má skořice pravá, tj. cejlonská. Charakteristická je svou jemnější a sladší vůní. Pokud tedy chcete udělat pro své tělo to nejlepší, zejména v případě konzumace, zvolte efektivnější variantu.
SKOŘICE JAKO ÚČINNÝ LÉK I PREVENCE
Tento druh koření se pyšní mnoha příznivými účinky, mezi které náleží protizánětlivý efekt, zlepšení trávení, snížení projevů při revmatismu, pokles špatné hladiny cholesterolu, mírnění menstruačních potíží. Skořice je silným antioxidantem. Jedná se o přírodní antibiotikum.
Konzumace skořice je velmi účinnou prevencí proti onemocnění srdce. Koření, které pomáhá taktéž proti nachlazení, mírní kašel, přispívá k ředění krve a hlídá hladinu cukru v krvi. O skořici je taktéž známo, že pomáhá při léčbě různých druhů rakoviny. Význačná je taktéž pro své účinky v rámci redukce váhy. A v neposlední řadě se jedná o afrodisiakum.
MNOHOSTRANNÉ ZEVNÍ VYUŽITÍ
Skořice není pouze prospěšná v rámci vnitřního užití, ale má mnohostranné i vnější využití. Často je používána v kosmetickém průmyslu pro své blahodárné účinky. Je velmi častou složkou v peelingu, který si lze udělat i doma. V některých případech si poradí i s kožními problémy a může pomoci i s aknózní pletí.
Rovněž jsou oblíbené skořicové zábaly. Je všeobecně známo, že tento druh koření je úspěšným bojovníkem s nepopulární celulitidou.
Skořice si zaslouží pozornost po celý rok.
Poslat článek
Tisk
Štítky: skořice, Vánoce, skořice jako lék