reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zrodila se francouzská elegance

 
Zrodila se francouzská elegance

Dior i Louis Vuitton jsou pilíři francouzké módy, avšak počátek toho všeho zařídil Francouz Thierry Hermés. Kdyby tehdy tento kreativní podnikatel nezačal s tvorbou jezdeckého oblečení, neměli bychom dnes možnost obdivovat ladnost a krásu slavné kabelky Birkin.

 

Po pařížském náměstí se procházejí dámy v pasovaných empírových modelech. Krajkové slunečníky jim dělají společnost a doplňují elegantní francouzský styl. Z dálky je slyšet klopýtání koní, které se poklusem blíží. I letmý cval svižných hřebců pozvedne pouliční prach a nepatrně pokryje vše, co má v dosahu.

Paříž je výsostná dáma, která hrdě hledí do růžové budoucnosti a je si jistá svojí elegancí. Francouzi mají být nač pyšní. Jejich přesvědčení je dovedlo právě sem, na otevřená prostranství s neomezenou volností. Již několik let se plnými doušky nadechují a vydechují.

Jsou naprosto svobodní a hrdost, která jim dodává sílu v kramflících, je nutí cestovat, poznávat nepoznané a neomezovat se pouze na stará místa, ve kterých ještě doutná žár revoluce.

Zasloužená pýcha dovoluje vše, a také zapomenout, že k pohodlnému cestování není ještě vše dokonalé. Nicméně ne všichni Francouzi si tuto skutečnost neuvědomují. V té samé době stříhá první plátna Thierry Hermés, a aniž tuší, spolu s tímto snad i nepatrným činem rozpoutá další francouzskou revoluci – začínají se psát pravé dějiny francouzské módy.

Ani velký Louis Vuitton, nebo ohromný a nesmrtelný Dior. Kdepak. Francouzskou eleganci jako první předvedla značka Hermés, založená roku 1837 Thierrym Hermésem. Ten si jasně uvědomoval, co lidem chybí a to jim umožnil mít – kvalitní a vkusné doplňky pro jezdectví. Francie byla nadšená a chtěla tyto oděvy nosit bez ustání. Byly nejen elegantní, ale i potřebné.

Dalo by se předpokládat, že vznik a rozmach automobilového průmyslu dožene značku ke krachu. Jenže tato rodinná firma měla ve svém vedení vždy precizního manažera a obchodníka, který znal správnou cestu a dokázal si situaci předpovědět dříve, než se vůbec stane. A tak začala značka Hermés vyrábět kufry, tašky či jiná zavazadla, která byla pro cestovní vozem více než nutná.

O několik let později se Hermés představil se svou kolekcí kabelek. Jejich zvláštnost je v tom, že každá má svůj původ, rodokmen a taktéž každá z nich byla vytvořena pro konkrétní známou osobnost. První z nich byla Kelly bag, pro herečku a kněžnu Grace Kelly, za nedlouho Birkin, podle herečky Jane Birkin. Ta předčila svou dobu a dnes se jedná o jednu z nejluxusnějších a nejžádanějších kabelek. Čekací lhůta je několik let a i cena je této době příměrná. Každá žena, vlastnící kabelku Birkin je ihned středem pozornosti. Hermés je totiž téměř dvě stě let známkou francouzského luxusu a nejvyšší elegance.

2013.06.28 | Darina Adámková | přečteno: 10560x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdroj: Encyklopedie módy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kouzelná moc květin aneb jak je to s růžemi?

Květiny mají mnohem hlubší duchovní význam na lidskou duši, než se může na první pohled zdát. Podobně jako duchovní p...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2017.05.30 | přečteno: 11925x

PROČ SE O VÁNOCÍCH LÍBÁME POD JMELÍM?

Začátkem prosince si lidé každoročně zdobí své domovy nejrůznějšími vánočními dekoracemi, mezi které patří i jmelí. Tato...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.12.10 | přečteno: 1463x

Užitečné tipy - čtěte (nejen) před koupí prvních hodinek

Koupi hodinek bez nadsázky předchází složitý výběr, neboť v záplavě dnešního nepřeberného množství značek, druhů a ma...
 
celý článek | Admin | 2014.08.20 | přečteno: 12737x

V ZIMĚ HROZÍ NEDOSTATEK VITAMÍNU D

Mnoho z nás pociťuje v zimě větší únavu a špatnou náladu, protože je brzy tma a sluníčko nesvítí tak často, jak bychom s...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.12.11 | přečteno: 1460x
 

Portál pro ženy