newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Ložnice podle Feng - shui

 
Ložnice podle Feng - shui

Ložnice je místem relaxace a regenerace. Je takovou osobní oázou klidu a míru. Návštěvy si většinou do ložnice nevodíme, tudíž je takovým čistě osobním prostorem. Kam mohou volně vstoupit, pouze osoby nám nejbližší.

 
 

V ložnici bychom měli přijímat co nejvíce toku pozitivní energie čchi. Pokud máte možnost zvolit si umístění tohoto pokoje, ideální je západní strana. Protože tento směr mírní stres a tiší rozjitřenou mysl, jako žádný jiný.

Jižní orientace ložnice je vhodná pro osoby věnující se tvořivé a umělecké činnosti. Jihovýchod má pozitivní vliv na finanční a soukromé vztahy. Sever a východ se postarají o klid a zotavení. Severozápad pomáhá jasnému myšlení. Ale pokud možno se vyhněte severovýchodu a jihozápadu!

Ložnice nemá být v bezprostřední blízkosti koupelny. Pokud tomu tak je, důsledně dodržujte, aby dveře do koupelny byli stále zavřené. Ložnice by také neměla být v blízkosti domovních dveří a to především kvůli hluku.

Tato místnost slouží v první řadě k zotavení a nerušenému spánku a tomu by nemělo nic překážet. Ložnice může být klidně menší než obývací pokoj. Vždy by však měla být vzdušná a dobře větratelná. Neměla by být přeplněna obrazy ani květinami, všeho s mírou.

Jako u všech místností i zde platí pravidlo pořádku a čistoty. Často zde zůstávají stopy hektického všedního dne, jako je neuklizené oblečení, odložené šperky či věci, co již dávno měli být v pračce. Tomu zabrání dostatečně velká šatní skříň, ideálně dřevěná. S chytrým vnitřním členěním, které usnadní orientaci a tím i Váš čas. Využitím velkých vestavěných skříní nejen šetříte čas, ale také se vyhnete ostrým rohům a hranám, vysílající negativní šárovou energii.

Ani ložnici nepřeplňujte nábytkem a dekoračními předměty, ty akorát působí tísnivě a ubírají Vám prostor. Nechte ji čistou a volnou. Ostré hrany zamaskujte dečkami či květinami se zaoblenými listy. Rozhodně to však ani s množstvím květin nesmíte přehnat.

Zrcadla v ložnici jsou zcela běžnou záležitostí, vy se jim však pokud možno vyhněte! Čchi se má v ložnici zklidnit, aby pomohla utišit starosti běžného den. A ne aby se zrcadlily a narůstaly. Pokud se nechceme v ložnici zrcadla vzdát, vždy jej pečlivě zahalte, než ulehnete do postele. Stejný negativní efekt jako zrcadla mají i předměty z lesklých materiálů, jako jsou sklo a kov.

Otázka elektroniky v ložnici je jasná. Televize, počítače a elektro budíky zde nemají co dělat. Pokud se jich nemůžete vzdát, tak po dobu jejich nefunkčnosti je zavřete do skříně. I když ani tak se zcela nezbavíte negativního elektrického náboje, který vyzařují.

Ideální materiálem pro postel je dřevo, které napomáhá stabilizovat energie čchi, díky které prožijete hluboký a uklidňující spánek. Postel vždy orientujte hlavou ke zdi, díky tomu máte přehled po celé místnosti a tím i pocit bezpečí. Matraci a ložní prádlo vybírejte pokud možno z přírodních materiálů. Nohy postele by neměli mířit ke dveřím. A ze dveří ani z okna by nemělo být přímo vidět do postele. Nad hlavou by neměli být žádné police, těžké obrazy nebo lampy. Nejen z bezpečnostních důvodů. Ale také kvůli pocitu neustálého břemena. Téměř katastrofou je postavit si postel mezi okno a dveře. Tímto prostorem totiž proudí energie, tudíž byste zde nikdy neměli klid.

Veškeré problémy pomohou vyřešit vhodně umístěné paravány, závěsy a středně vysoké skříňky. Pokud máte okno za postelí, alespoň na noc jej zatemněte hustým závěsem, čímž ho opticky skryjete.

Pokud chcete do ložnice umístit obrazy. Vždy využijte ty s květinami nebo veselé a klidné motivy, ideálně krajinomalby. Rozhodně se vyhněte čemukoli depresivnímu. V ložnici by také neměli být fotografie rodinných příslušníků, ač se to může líbit sebevíc.

Při výběru barev se omezte na světlé tóny. Ne intenzivní a svěží barvy, jako je červená, která je nabitá energií a působí dráždivě. Nebo modrá, která by zas mohla působit příliš chladně. Pokud se rozhodnete pro vzorované tapety, vyberte měkký a harmonický vzor.

Ložnice by měla být osvětlena měkkým a teplým světlem, které uklidňuje a zve k uvolněnému setrvání.

 

Ať už máte ložnic jakoukoli, vždy se v ní musíte cítit příjemně a bezpečně. Každý máme jiný vkus a ten se odráží nejen v ložnici. Základem je si dobře odpočinout.

 

Takže dobrou noc všem

 

Katka Mikulášková

 

 

foto: “Bedroom” by winnond; “Alarm Clock” by Feelart; “Woman's Feet Sticking Out Of Blanket On Bed At Home” by FrameAngel.

2015.10.12 | Katka Mikulášková | přečteno: 30056x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: ložnice feng-shui bydlení portalprozeny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Semínka CHIA

Odjakživa jsem pro každou „špatnost“. Nová kosmetika, značka oblečení, cvičení, taneční styl…cokol...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.01.31 | přečteno: 30108x

Další miminko je na cestě aneb Jak na něj připravit budoucího staršího sourozence

Příchod dítěte do rodiny provází ve většině případů všeobecné nadšení. Rodiče a příbuzní se těší na přírůstek, ale v náv...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2024.01.27 | přečteno: 383x

Jsou geny náš osud?

 „Děti naučíte poděkovat a pozdravit. Zbytek jsou geny“ říkával náš profesor psychologie a já mu to ...
 
celý článek | Eva Štíbrová | 2016.06.19 | přečteno: 30188x

Hledáte stylové a kvalitní vybavení kuchyně? Vsaďte na léty prověřené smaltované nádobí

Když si vzpomenu na oblíbenou vůni svého dětství, vždycky se mi vybaví babička a její neodolatelná bábovka. Ačkoliv se j...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2022.03.23 | přečteno: 30074x
 

Portál pro ženy