reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Kouzelná levandule: Jaké obrazy s jejím motivem lze sehnat?

 
Kouzelná levandule: Jaké obrazy s jejím motivem lze sehnat?

Znáte levandule? Aby ne, vždyť se jedná o květiny, které se pěstují velmi často. Dulenka či levandule, jak zní lidové názvy této krásné rostliny, se vyznačuje mimo jiné tradičními listy s bílým povlakem a nádhernými fialovými kvítky. Specifické jsou nejenom tradičním zbarvením, ale samozřejmě také uspořádáním. Vypadají podobně jako klasy. V každém případě je levandule vděčným objektem fotografů a malířů.

 

I při pohledu na obraz levandule nebo fototapetu člověk ucítí onu kouzelnou vůni, která dokáže člověka až omámit. Rozhodně není od věci pořídit si obraz této krásné květiny domů nebo třeba do firmy. Pokud aktuálně hledáte zajímavá provedení a nevíte, jaký motiv levandule zvolit, jste na správné adrese. V následujících řádcích se totiž na ty nejznámější variace s levandulí zaměříme mnohem podrobněji.

Makro levandule se sebemenšími detaily

Prvním motivem s levandulí je makro, které zachycuje levandulové květy v maximálním detailu. Nádherně je možné spatřit malé fialové kvítky uspořádané do klasovitého provedení. Stejně tak se budete moci pokochat pohledem na tenké stopky, z nichž se postupně vyvíjí ony zmiňované fialové kvítky. Makro levandule dokáže zachytit detaily se vším všudy. Nádherně vyvstávají nejrůznější barevné odstíny včetně světle fialové, bílé a mnohých jiných. Když se navíc detaily těchto krásných květů spojí s jemnými kapkami vody, celek dokonale vynikne se vším všudy.

                                       https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/levandule/

Diptych levandulových polí

Toužíte-li po několika obrazech se stejným motivem, levandule budou velmi vděčné. Typickým příkladem budiž diptych levandulového pole. Jedná se fakticky o dva obrazy nekonečného pole levandulí, které jsou umístěny vedle sebe a dokonale spolu korespondují. Na obou jsou znázorněna levandulová pole pojímající spousty nádherných fialových kvítků. Právě lila barva je elegantně kombinována s prosvětleným pozadím, sluníčkem a samozřejmě hnědou barvou půdního podkladu. Mezi kvítky ještě vystupuje tradiční tmavě zelená barva stvolu, jež se kombinuje s bílým povlakem. Alternativ je zkrátka hodně a ve dvou částech obrazového pole se velmi jednoduše setkávají a tvoří nádherný celek prosycený spoustou barev.

                                           https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/levandule/

Svazky levandulí

Chtěli byste mít spíše rustikálnější podobu levandulí? Proč ne? Samozřejmě je to možné. Výbornou volbou jsou v tomto případě levandulové svazky, jež se aktuálně sklízejí z polí. Vysoké rostliny levandule zakončené právě tradičními fialovými kvítky nabídnou nádhernou podívanou se vším všudy. Jeden vedle druhého tvoří krásné pozadí, které je poutavé a má v sobě jakýsi zmiňovaný rustikální podtext. Sklizeň levandule má své kouzlo a vám se určitě vyplatí ho objevit. Může být klidně i součástí obývacího pokoje, případně jiných místností.

Sušené levandule v knize

Hodně oblíbený obraz levandule je ten, který znázorňuje tuto květinu vloženou do knihy. Právě v něm se jakoby mísí moudrost dávných věků vystupující z knihy a nekonečná vůně levandule. Stejně tak si jistě vzpomenete na vesnici a tradiční sušení květin. Vyrábění herbářů bylo vždy kouzelné a mělo v sobě něco, co jinde nenajdete. Punc divoké přírody a krásných kultivovaných květin takovýmto obrazům už nikdo nikdy nevezme.

Svazky bylin s levandulí

Výborný je i obraz levandule na plátně. Vybrat si ho lze z mnoha poutavých variací. Kombinace tradičních zelených bylinek a sytě fialových kvítků levandule je neskutečně poutavá. Když se ke všemu ještě přidají zavěšené bylinky mající bílé kvítky, celek dostane ještě rozměr navíc. Takovéto obrazy jsou moc hezké kupříkladu v kuchyni, kde se připravují pokrmy. Právě tady rozhodně bylinky patří.

                                          https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/levandule/

Levandule ve wellness provedení

Vůně levandule je tradičně spojována také s léčitelstvím a wellness. Levandule k odpočinku jako takovému jednoznačně patří a je třeba s ní počítat. Vždyť je také součástí mnohých masážních emulzí, šamponů a jiných přípravků spojených s tělesnou hygienou. Hodně oblíbené jsou především obrazy levandulí a klasických lávových kamenů, případně velkých bílých oblých křemenů. 

 

2019.03.17 | Admin | přečteno: 779x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domácnost interiér obrazy fototapeta levandule

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Což takhle dát si mangold?

Máte rádi špenát jako Pepek námořník? Má tato zelenina místo nejen na vašem talíři, ale i na vaší zahrádce? Pokud ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.07.28 | přečteno: 10249x

Čokoládové pokušení

Když jsme smutní, sáhneme často po čokoládě. Ti s pevnější vůlí si vystačí s pár čtverečky, my ostatní se snažíme nak...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.12.19 | přečteno: 10129x

KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU - Malířem za víkend

  .... aneb neuvěřitelné schopnosti našeho mozku.   ...
 
celý článek | Admin | 2016.11.15 | přečteno: 11575x

Kam za skvělou dovolenou? Bulharsko je hit!

Kdo by to byl řekl, že v době, kdy lze za poměrně nízkou částku letět třeba až na druhý konec světa, se na žebříček n...
 
celý článek | Admin | 2016.09.06 | přečteno: 10685x
 

Portál pro ženy