Nepřehlédněte
Jumping - jak při něm efektivně zhubnout?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Jak vybrat správný cestovní kufr
Pokud už se nemůžete dočkat svojí vytoužené dovolené, jedete na služební cestu či víkendový pobyt, potřebujete na cestu kufr. Balení osobních věcí potřebných na cestu i komfortní cestování usnadní kvalitní zavazadlo. Zavazadel je dnes celá řada, existuje i mnoho výrobců a každý chce asi ten svůj kufr prezentovat v nejlepším světle. Podle čeho tedy vybrat ten správný kufr?
Značky kufrů
Klasické cestovní kufry seženete možná i za pár korun, nicméně za ty opravdu kvalitní zavazadla si raději připlaťte. Podle zkušenosti a výsledků různých testů si připravte nejméně 2 500 korun. Pokud cestujete často, nebo chcete opravdu výjimečnou kvalitu, zaplaťte raději více. Mezi textilními zavazadly lze doporučit výborně zpracované kufry značek jako je Travelite a Titan. U skořepinových kufrů neuděláte chybu, jestliže vsadíte na osvědčené značky March, Travelite, Titan nebo Roncato.
Cestovní kufry a jejich využití
Je třeba si ujasnit, k jakému účelu budou cestovní kufry sloužit. Na aktivní dovolené si vaše věci budete často vybalovat a zase ukládat zpět do zavazadla. Proto je možná lepší zvolit cestovní tašku či batoh, z důvodu lepší manipulace a také skladnosti. Na relaxační pobyty a odpočinkovou dovolenou, nebo třeba na delší služební cesty zvolte raději cestovní kufry na kolečkách. Do letadla určitě doporučujeme cestovní kufry, pokud možno raději skořepinové kufry. V poslední době je stále větší zájem o kufry na kolečkách, zejména na čtyřech. Je s nimi snadnější manipulace, zejména při dlouhých přesunech rozsáhlou letištní halou.
Cestovní kufry, jejich provedení a velikost
Velikost zavazadla vybírejte podle své vlastní postavy, podle potřeby a také podle síly. Na kratší cesty a pouhé výlety zvolte kabinové kufry, které velikostně splňují přísné požadavky leteckých společností pro přepravu příručních zavazadel. Výška letištního kabinového kufru nesmí přesáhnout 55 cm, jeho šířka je povolena do 40 cm a hloubka do 20 cm. Na rodinnou dovolenou je nutné počítat cestovním kufrem od 60 do 80 cm výšky. Možností jsou také kufry disponující možností rozšíření objemu. Říká se jim expandér. Pokud chcete na cestách nakupovat oblečení a suvenýry, určitě to využijete. Mezi už standartní funkce zavazadel a kufrů patří jednoznačně nastavitelná vysouvací rukojeť a dvě nebo čtyři kolečka. Výborné jsou i vnitřní síťové přepážky, bezpečnostní popruhy a také kapsy.
Cestovní kufry a materiál
Volíme skořepinové kufry z plastu, tedy polykarbonát, ABS a polypropylen s hliníkovou rukojetí, nebo naopak kufry textilní, kam řadíme i kožené. Textilní kufry mají nízkou hmotnost. Lze je nafouknout povolením zipů a zvětšit úložný prostor. Kožené kufry mají krásný design a eleganci, jsou ale náchylnější na poškrábání. Textilní kufry nejsou vhodné pro převoz křehkých věcí, k tomu se hodí skořepinový kufr. Výhodou tohoto tvrdého zavazadla je těsnění, které ochrání šaty před deštěm a vlhkem.
Poslat článek
Tisk
Štítky: cestování dovolená cestovní kufry rady a tipy