newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak vybrat kávovar

 
Jak vybrat kávovar

Také patříte mezi milovníky dobré kávy? Milujete tu vůni a nejvíce vám chutná, když si ji dáte v kvalitní kavárně? A takovou byste ji chtěli pít i doma? Je na čase pořídit si domů nového pomocníka – kvalitní kávovar. Takový, který dokáže vykouzlit požitek z pití dobré kávy i v pohodlí vašeho domova. Ať už máte svou kávu rádi černou nebo s našlehaným mlékem, cukrem či šlehačkou, můžete si ji užívat ve svém křesle, doma.

 

Jak ale vybrat kávovar, aby splňoval vaše požadavky? Tápete a nejste si jisti, jaký je rozdíl třeba mezi kávovary na kapsle, pákovými kávovary nebo automaty? Pokusíme se vám to vysvětlit v následujících řádcích tak, aby výběr nového kávovaru byl pro vás potěšením, nikoliv hrůzou.

Nejjednodušším zařízením jsou kávovary na kapsle. Ty jsou vhodné spíše jen pro domácnost, kde se kafe nepije zas až tak často, respektive několikrát za den. Tak jak existuje více značek kávovarů tohoto typu, které fungují pouze se svým typem kapslí, existuje i mnoho druhů kapslí, co se příchutí týče. Zvládnou vám tedy připravit například i cappuccino pomocí kapsle se sušeným mlékem. Nebo ty dražší jsou vybaveny i tryskou na šlehání mléka. Nespornou výhodou kapsle je to, že uchová čerstvost kávy, která je v ní. Ta pak neztrácí vůni a můžete ji doma skladovat déle. Omezený však máte výběr dané kávy, kterou budete pít. Provozní náklady jsou však dražší díky ceně kapsle, která zároveň není zrovna šetrná k životnímu prostředí vzhledem k materiálu, z jakého je vyrobena.

Další jsou pak pákové kávovary, které jsou nejčastěji k vidění v kavárnách, kde kvalitu podávané kávy ovlivňuje i zkušenost a zručnost samotného baristy. Výsledná chuť je odvislá od množství namleté kávy, jejím napěchování i době louhování. Takovéto kávovary nemají zásobník na kávu a tak je k nim nutno pořídit ještě mlýnek anebo kupovat kávu již mletou, kterou je třeba dobře uchovávat, aby zůstala čerstvá.

Automatické kávovary, jak už název vypovídá, nejvíce usnadní přípravu kávy, která bude chutnat i skutečným labužníkům. Pokud kávu pijete rádi a často, určitě nebudete litovat pořízení sice malinko nákladnějšího, ale za to opravdu nedocenitelného pomocníka. Příprava lahodného šálku kávy je opravdu snadná. Stačí zmáčknout jedno tlačítko. Kávovar má zásobník na vodu i na kávu a ovládá se pomocí displeje. Sami si můžete nastavit množství a jemnost namletí kávy a ovlivnit tak její výslednou chuť. Součástí je vývod s parní tryskou nebo jiné podobné řešení, které vám připraví skutečně lahodnou mléčnou pěnu. A pokud jste nadšenci do technologií, můžete mít kávovar vybavený funkcí Home Connect. Pomocí aplikace v telefonu si tak můžete nechat uvařit ranní kávu ještě z postele. Skvělé jsou proto vynikající kávovary Siemens.

Co víc tyto automatické kávovary nemusí být jen volně stojící na kuchyňské lince. Můžete je mít dokonce jako vestavěné spotřebiče Siemens StudioLine. Pokud chcete mít kuchyň, která jde s dobou, oslovte cascade-kuchyne.cz. Dělají kuchyně na míru pro Brno a okolí. A hravě vymyslí ve vaší nové kuchyni místo i pro vestavěný kávovar.

 

2022.01.23 | Nina Albertová | přečteno: 29910x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: domácnost kuchyně káva kávovar barista domácí kavárna

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Chcete vystoupit z řady? Ušijte si vlastní kousky oblečení

Móda je velmi rozmanitá, a i když se dnes nabízí stovky různých střihů a druhů oblečení, pravděpodobně se nevyhnete tomu...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.08.28 | přečteno: 29921x

5 tipů na zábavné hry na cesty

Léto je obdobím dovolených. Také se nemůžete dočkat, až letos vyrazíte k moři, do hor, za zajímavými místy, pod stan či ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.07.14 | přečteno: 30013x

Jak si vyrobit domácí droždí? Přinášíme 3+1 recepty na vlastní kvasnice

Současná situace s pandemií koronaviru a obava z možné nákazy přiměla hodně lidí sáhnout po receptech svých maminek a ba...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.04.08 | přečteno: 30146x

Sára (19): Chodím se dvěma muži a oba miluju

Dostala jsem se do milostného trojúhelníku. Ani nevím, jak se to vlastně všechno tak zamotalo, ale neumím to teď rozsekn...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.03.29 | přečteno: 29953x
 

Portál pro ženy