newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak dodat bydlení pozitivní energii? Upravte byt podle Feng Shui

 
Jak dodat bydlení pozitivní energii? Upravte byt podle Feng Shui

Znáte ten pocit, když vstoupíte do místnosti, která na vás dýchne klidem a útulností? A chcete toho pocitu dosáhnout i u vás doma? Máte dvě možnosti. Buď donekonečna přemisťovat nábytek a dokupovat doplňky, nebo se dozvědět něco o čínském učení Feng Shui.

 

 

Hlavní myšlenkou tohoto učení je život v harmonii s naším prostředím. Cílem postupu, který následuje příkladu mistrů je dosáhnout rovnováhy v životním i pracovním prostoru, čímž zvýšíte využití potenciálu všech oblastí vašeho života. Zjednodušeně jde také o návody a rady, jak dosáhnout klidu a pořádku nejen v domácnosti.

Co je to Feng Shui?

Kdybychom název čínské filozofie přeložili doslova, znamenalo by to „vítr a voda“. Číňané věří, že vítr rozptyluje energii a voda ji naopak udržuje. Cílem učení je pak najít rovnováhu mezi oběma živly.

Bydlení je odrazem lidí, kteří v něm žijí. Pokud v domově něco přebývá nebo naopak chybí, vysílá to negativní energii, která se pak projeví v životech obyvatel místa.

 

Začínáme už u vchodových dveří

Už vchodové dveře mohou ovlivnit váš život. Podle Feng Shui představují bohatství. Proto by měly být v dokonalém stavu, aby přitáhly do domu co nejvíc energie. Jestli chcete vchod ještě více vylepšit, umístěte vedle něj krásnou květinu nebo keřík.

Chodba představuje vaše možnosti. Udržujte ji proto uklizenou, aby jí mohla energie proudit dále do domu. Kabáty a boty zavřete do skříně. Volně stojící oděv by totiž mohl zadržovat energii. Plusové body získáte za zrcadlo. Díky němu v chodbě okamžitě narůstá energie.

Pozor na dřez a sporák

Jedním z nejdůležitějších prostorů v domě je kuchyně. Představuje totiž výživu obyvatel a harmonii v jejich vztazích. Pokud plánujete nový dům či byt, mějte na paměti, že dřez a sporák nesmí stát proti sobě. To by totiž stavělo elementy vody a ohně do opozice.

 

Ve zbytku domu se snažte dodržovat totéž. Nestavte proti sobě věci, které představují různé elementy. Docílíte tak jen disharmonie, která, jak už víme, se promítá do životů všech obyvatel domu. Dbejte na to už při bytovém projektu.

 

 

2019.12.20 | Martina Limbergová | přečteno: 4133x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov byty domy zařízení Feng Shui

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kokosový olej - univerzální exotický pomocník

Exotický rostlinný olej, který snadno využijete v kuchyni i v koupelně! Má nespočet příznivých účinků, jednoduché pou...
 
celý článek | Adela Rychtáriková | 2016.06.20 | přečteno: 17425x

Ideální dlažba do kuchyně? Taková, co se snadno udržuje a v prostoru vynikne

Kuchyň je pro řadu domácností centrem, ve kterém to žije po celý den. O to důležitější je vybrat vhodný typ podlahové kr...
 
celý článek | Admin | 2021.02.11 | přečteno: 3039x

Pražský concept store Orel & Friends podporuje české řemeslníky. V prodejně nově seženete i originální kousky modrotisku.

Pražský concept store Orel & Friends, který se nachází v Nerudově ulici, s potěšením oznamuje, že po vládou nařízené...
 
celý článek | Nina Albertová | 2020.05.20 | přečteno: 3412x

Tipy na stylové dárky pro muže, které rozhodně ocení

A je to tu zase. Podzim se přehoupl do své druhé poloviny a zima se nezadržitelně blíží. A s ní samozřejmě i Vánoce. Jak...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2022.11.04 | přečteno: 516x
 

Portál pro ženy