reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Ideál ženské krásy

 
Ideál ženské krásy

Blondýna nebo bruneta? Která má větší úspěch u mužů?

 

Také máte pocit, že pokud nejste hubená vysoká blondýna, nemáte nárok být příkladnou kráskou? Takovému přesvědčení nahrávají i mnohé fakty, jako třeba když se muži baví o ženách a jeden zmíní, že strávil nějaký čas s blondýnou, hned se ozývají chlácholivé řeči a citoslovečná povzbuzení. Jsou tedy blondýny skutečně váženějším artiklem pro většinu mužů?

Je pravdou, že blonďatá hříva je viditelnější než klasická hnědá. Vyzařuje pozitivní energií, silou a vůbec tak vším milým. Navíc, pokud je tvář přijatelná, hned může být dámě učiněno pozvání. Podvědomě jsou totiž blondýnky přístupnější než brunetky. Světlé vlasy jakoby značily jistou bázlivost, která tak trochu nahrává vtipům o blondýnách.

Jenže není pravda, že jsou blondýnky více zvány na schůzky  než jiné ženy. I historie nám ukazuje, že více žádané ženy byly spíše majitelky tmavých vlasů. Tak třeba taková Kleopatra, panovnice, která pečlivě dbala na svůj vzhled a svým osobním kouzlem učarovala řadě mužů. Možná to bylo vlivem jejího postavení, každopádně byla ve své době žádaná a byla to tmavovláska. Na svých havraních vlasech si zakládala a již ve své době hledala přírodní barviva pro ještě tmavší odstín, než sama měla.

Další významná kráska byla Čachtická paní. Hraběnka Báthoryová, o které panují jisté pověry a spekulace. Prý měla sklony k sadismu a své služebné dost krutě trestala. Nicméně je také nutno zmínit, že i ona byla ve své době považována za jednu z nejkrásnějších dam a velice dbala na svůj vzhled. Zkoušela různé praktiky, bylinné koupele, mastě i kúry. Do vzhledu investovala velké množství prostředků i času – prý se během dne i pětkrát převlékla, aby stále udivovala své poddané. Hraběnka Báthoryová byla dlouhovlasá brunetka a zamotala hlavu spoustě mužů.

A třetí, velký důkaz krásy brunetek byla císařovna Alžběta, zvaná Sisi a manželka císaře Františka Josefa I. Sisi byla svým vzhledem doslova posedlá. Pilně cvičila, držela diety a nezanedbala ani své předlouhé, husté kaštanové vlasy. Kamkoli vešla, muži se zalíbením, ženy se závistí, koukali na císařovnu, vážící si svého vzhledu snad i více než svého muže. A že byla skutečně krásná, svědčí i událost, která změnila výrazně evropské dějiny. Sisi si totiž Františka Josefa brát neměla, to její sestra Nené, jenže když mladý, okouzlující císař uviděl toto roztomilé stvoření, ihned se zamiloval a rozhodl se s ní oženit.

Nejde skutečně určit, které ženy mají u mužů větší úspěch. Pakliže přemýšlíte, kterou barvu pro své vlasy zvolit, aby si vás KONEČNĚ všiml, pak činíte špatně. Není to jen o barvě vlasů, ale i mnohých jiných faktorech. 

2013.07.01 | Darina Adámková | přečteno: 10708x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása blondýna bruneta historie žena půvab Kleopatra Sisi Čachtická paní Bátrohy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Manolo Blahnik - Bůh obuvi

Španěl s českým původem dokázal udělat z obuvi důležitý doplněk, který umí zdobit. Boty z jeho dílny milují ženy po c...
 
celý článek | Darina Adámková | 2013.06.30 | přečteno: 10553x

7+3 tipy, jak zatočit s nespavostí

Spánek se vám vyhýbá obloukem a ovlivňuje vás to jak v osobním, tak i pracovním životě? Potom máte nejspíš problém ...
 
celý článek | Hana Grmelová | 2018.11.27 | přečteno: 1683x

Čím potěšit pod stromečkem všechny kluky a muže? Stolním fotbálkem!

Vánoce se kvapem blíží a výběr těch pravých vánočních dárků tak nyní nabírá na obrátkách. Přemýšlíte, čím obdarovat s...
 
celý článek | Admin | 2016.12.07 | přečteno: 11570x

Uvařte si skvělý domácí punč

K atmosféře Vánoc pro mnohé neodmyslitelně patří vůně a chuť punče. Horký alkohol, ovocná šťáva, ovoce a další surovi...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2013.12.13 | přečteno: 14270x
 

Portál pro ženy