reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Ideál ženské krásy

 
Ideál ženské krásy

Blondýna nebo bruneta? Která má větší úspěch u mužů?

 

Také máte pocit, že pokud nejste hubená vysoká blondýna, nemáte nárok být příkladnou kráskou? Takovému přesvědčení nahrávají i mnohé fakty, jako třeba když se muži baví o ženách a jeden zmíní, že strávil nějaký čas s blondýnou, hned se ozývají chlácholivé řeči a citoslovečná povzbuzení. Jsou tedy blondýny skutečně váženějším artiklem pro většinu mužů?

Je pravdou, že blonďatá hříva je viditelnější než klasická hnědá. Vyzařuje pozitivní energií, silou a vůbec tak vším milým. Navíc, pokud je tvář přijatelná, hned může být dámě učiněno pozvání. Podvědomě jsou totiž blondýnky přístupnější než brunetky. Světlé vlasy jakoby značily jistou bázlivost, která tak trochu nahrává vtipům o blondýnách.

Jenže není pravda, že jsou blondýnky více zvány na schůzky  než jiné ženy. I historie nám ukazuje, že více žádané ženy byly spíše majitelky tmavých vlasů. Tak třeba taková Kleopatra, panovnice, která pečlivě dbala na svůj vzhled a svým osobním kouzlem učarovala řadě mužů. Možná to bylo vlivem jejího postavení, každopádně byla ve své době žádaná a byla to tmavovláska. Na svých havraních vlasech si zakládala a již ve své době hledala přírodní barviva pro ještě tmavší odstín, než sama měla.

Další významná kráska byla Čachtická paní. Hraběnka Báthoryová, o které panují jisté pověry a spekulace. Prý měla sklony k sadismu a své služebné dost krutě trestala. Nicméně je také nutno zmínit, že i ona byla ve své době považována za jednu z nejkrásnějších dam a velice dbala na svůj vzhled. Zkoušela různé praktiky, bylinné koupele, mastě i kúry. Do vzhledu investovala velké množství prostředků i času – prý se během dne i pětkrát převlékla, aby stále udivovala své poddané. Hraběnka Báthoryová byla dlouhovlasá brunetka a zamotala hlavu spoustě mužů.

A třetí, velký důkaz krásy brunetek byla císařovna Alžběta, zvaná Sisi a manželka císaře Františka Josefa I. Sisi byla svým vzhledem doslova posedlá. Pilně cvičila, držela diety a nezanedbala ani své předlouhé, husté kaštanové vlasy. Kamkoli vešla, muži se zalíbením, ženy se závistí, koukali na císařovnu, vážící si svého vzhledu snad i více než svého muže. A že byla skutečně krásná, svědčí i událost, která změnila výrazně evropské dějiny. Sisi si totiž Františka Josefa brát neměla, to její sestra Nené, jenže když mladý, okouzlující císař uviděl toto roztomilé stvoření, ihned se zamiloval a rozhodl se s ní oženit.

Nejde skutečně určit, které ženy mají u mužů větší úspěch. Pakliže přemýšlíte, kterou barvu pro své vlasy zvolit, aby si vás KONEČNĚ všiml, pak činíte špatně. Není to jen o barvě vlasů, ale i mnohých jiných faktorech. 

2013.07.01 | Darina Adámková | přečteno: 10184x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása blondýna bruneta historie žena půvab Kleopatra Sisi Čachtická paní Bátrohy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Služby hodinového manžela jsou čím dál oblíbenější

Musíme si přiznat fakt, že by to řada domácností měla o dost složitější, pokud by nevyužívaly služeb hodinového manže...
 
celý článek | Admin | 2015.07.21 | přečteno: 10622x

Vánoční mokré řezy aneb moučník s chutí Vánoc

Adventní doba by měla být plná klidu a pohody, kdyby ale neexistovalo „kdyby“. Kdyby bylo uklizeno, kdyby...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.12.14 | přečteno: 10957x

Velikonoce mého dětství

Už jsou tu zase Velikonoce, nejvýznamnější křesťanské svátky, které i nevěřící převzali za své. I já je jako malá měl...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.04.19 | přečteno: 10224x

Proč nebýt Happy v padesáti?

Deprese v našem věku? Není k tomu přece žádný důvod. Doma máme odrostllé děti, které mají pocit, že nás naprosto k ni...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2013.03.06 | přečteno: 11152x
 

Portál pro ženy