reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Fitbox – sport, při kterém se zaručeně odreagujete

 
Fitbox – sport, při kterém se zaručeně odreagujete

Přemýšlíte nad tím, že začnete sportovat, ale běh ani posilovna vás nebaví? Nebo byste se zkrátka jenom chtěla odreagovat a zbavit se negativních myšlenek? V tom případě vyzkoušejte fitbox. V poslední době si ho oblíbilo stále více lidí, především žen – a není se čemu divit.

 

 

Co je vlastně fitbox?

Fitbox je cvičení, při kterém zapojíte celé tělo a zároveň si zlepšíte náladu. Spočívá v sestavě kopů a úderů do boxovacího totemu. Někomu se může zdát, že jde spíše o bojový sport, ale jde spíše o aerobní cvičení. Nemusíte znát žádné základy boxu, stačí se naučit několik pohybů, které se většinou opakují. Celou lekci doprovází rytmická hudba, takže se nemusíte stydět nahlas si zakřičet.

 

Jaké jsou největší výhody fitboxu?

Asi největší výhoda je, že pokud chcete zhubnout nějaké to kilo, nebo jenom zpevnit tělo, tento druh pohybu vám k vysněné postavě rozhodně pomůže. Zapojíte velké množství svalů, které intenzivně posilujete a jelikož jsou pohyby většinou velmi rychlé, rozhodně se i zapotíte a spálíte velké množství kalorií. Cvičení je nejvíce zaměřené na zádové svalstvo, ruce, stehna a bříško.

Další velká výhoda je, že již po několika lekcích určitě poznáte, že daleko více vydržíte. Vaše kondice se bude lekci od lekce zlepšovat a i v běžných aktivitách uvidíte rozdíl. Možná nezvládnete prvních pár hodin bez několika vynechaných minut a druhý den budete vědět i o svalech, o kterých jste den předtím ani nevěděla, ale o to větší radost budete mít, až zvládnete celý náročný trénink bez problému.

Čím se fitbox liší od většiny sportů, je jeho opravdu velký pozitivní vliv na psychiku. Můžete si představit šéfa, bývalého přítele, nebo jenom někoho, kdo vás ten den naštval. Nikomu neublížíte, ale vám to pomůže. Každému samozřejmě pomáhá jiná aktivita při odbourání stresu a vzteku, ale komu by se neulevilo, kdyby se mohl „vymlátit“?

 

Pro koho je fitbox vhodný?

Fitbox je vhodný pro každého, kdo nemá žádné závažné zdravotní problémy, které by ho omezovaly při sportu. Téměř v každém větším městě už určitě najdete nějaké sportovní centrum, kde se fitboxu věnují. Na lekci mohou jít ženy i muži, ale většinou je převaha žen.

Na trénink vám postačí pohodlné sportovní oblečení, tenisky, ručník, bandáže a chuť odnést si to nejlepší a ponechat za sebou to nejhorší.

 

2017.12.02 | Tereza Zelinková | přečteno: 3402x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: fitbox sport kondice cvičení

 
archiv

Nejzajímavější články

 

1000 věcí

  Já poměrně ráda čtu, od opravdu hodnotných literárních děl, po krátké úderné články na různých blozích a i...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.05.26 | přečteno: 11259x

Dámské oblečení na Bonprix.cz a Astratex.cz jedině se slevovými kupóny

Pokud bychom se nezávislých občanů této země zeptali, která skupina lidí podle nich za oblečení utrácí podstatně větší č...
 
celý článek | Admin | 2019.06.18 | přečteno: 966x

Jak mít život bez bolesti zad a kloubů?

Bolesti zad, svalů a kloubů patří mezi časté zdravotní potíže, se kterými se potýká alespoň občas téměř každý. U někoho ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.11.18 | přečteno: 4500x

Domluvíme se na příště...

Jupí, příští týden se sejdeme na kafíčko! Plni euforie ťukáme do telefonu písmenka a upřímně se na setkání s kamarádk...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.06.16 | přečteno: 11469x
 

Portál pro ženy