reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

4 jednoduché kroky ke krásnější a zdravější pleti

 
4 jednoduché kroky ke krásnější a zdravější pleti

Dostala jste chuť na velkou změnu? Pokud vás přestal bavit pohled na unavenou tvář, která rozhodně nevypadá na svůj věk, začněte se o pleť náležitě starat. Odvděčí se vám pěkným vzhledem a mnohem příjemnějším pocitem. Dobrá zpráva je, že i vy máte nárok na pleť bez pupínků a dalších nedokonalostí. Perfektního výsledku dosáhnete poměrně snadno – stačí, když budete dodržovat tyto zásady. Klíčem k dlouhodobé kráse je pravidelná péče

 

1. Make-up do postele nepatří

Chápeme to. Po perném dni v práci nemáte na důkladné čištění pleti náladu ani čas. Vidíte se na sedačce u seriálu nebo rovnou v posteli. Zbytky make-upu vám přece neuškodí, zbavíte se jich až ráno… Pro jednou se nic nestane (kromě toho, že si ušpiníte ložní prádlo a probudíte se se zašedlou, nehezkou pletí), ale dlouhodobě zanedbávané čištění se na tváři rozhodně projeví. Třeba právě pupínky, které vám naskáčou i navzdor tomu, že už dávno nejste v pubertě.

Čištění pleti od make-upu – včetně toho voděodolného – nemusí trvat půl hodiny. Vlastně vám naopak zabere jen krátkou chvíli. Vezměte si na pomoc micelární vodu a uvidíte, že na první pohled náročné věci lze dělat s naprostou lehkostí.

 

2. Pleť potřebuje důkladnou očistu

Kůže je největší orgán a tvoří 5 až 9 % celkové tělesné hmotnosti. Její funkce je velmi důležitá – chrání nás před okolními vlivy. Samozřejmě jí pomáháme tím, že nosíme oblečení. Jinak je tomu v případě tváře – tu zakrytou nemáme a vystavujeme ji působení mnoha faktorů. Během dne na ní ulpívají atmosférické nečistoty a těžké kovy. Součástí mixu jsou také kožní maz, pot a v neposlední řadě líčidla.

Suma sumárum tvář zatěžujeme více, než je zdrávo. A o to důsledněji bychom o ni měli pečovat. Respektive ji důkladně čistit ráno i večer. Začnete-li používat micelární vodu, ušetříte spoustu drahocenného času a současně dosáhnete vynikajícího výsledku.

Micelárku však vybírejte obezřetně, nepodceňujte její složení. K nejlépe hodnoceným patří Sensibio H2O a Hydrabio H2O od BIODERMY. Neobsahují alkohol ani parabeny, jsou hypoalergenní a respektují přirozený biofilm pokožky.

 

                  

3. Zbavujte se staré kůže

Peeling je procedura, v rámci které se z pleti odstraní staré, odumřelé buňky. Díky tomu je následná péče mnohem efektivnější – pokožka zbavená mrtvých buněk lépe absorbuje živiny a vypadá lépe na pohled.

S peelingem to však nepřehánějte a volte šetrnou přírodní variantu.

4. Vyvážená strava a dostatek tekutin

Stav vaší pleti do značné míry ovlivňuje jídelníček. Pokud si čas od času uděláte „cheat day“, nic se nestane. Každodenní pojídání čokoládových tyčinek a absence ovoce a zeleniny se však zákonitě projeví.

Zamyslete se proto nad svou stravou a zahrňte do ní potraviny bohaté na důležité vitamíny (A, vitamíny skupiny B, C, F a K) a prvky (zinek, železo, selen…). A hlídejte si pitný režim, což platí nejen pro letní měsíce.

 

 

2019.06.07 | Admin | přečteno: 408x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása pleť čištění péče micelární voda Bioderma

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Reklama

. ...
 
celý článek | Admin | 2013.11.27 | přečteno: 13482x

Bábovka jako klasika v netradičním hávu

Bábovka - zní to tak obyčejně a přitom neznám téměř nikoho, kdo by ji neměl rád. Je to prostě klasika, která nikdy ne...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.06.05 | přečteno: 12384x

Fenomén raw stravy

Dnes jsou fastfoody téměř na každém rohu a mnoho lidí má již dost rychlého stravování. Místo smažených a mastných jídel ...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.06.16 | přečteno: 1674x

Nápad

„Maminko, já mám nápad…“ „Tak na něj rychle zapomeň!“, máte někdy sto chutí odvětit sv...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.10.01 | přečteno: 11558x
 

Portál pro ženy