newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Svatby s cizinci v Čechách a jejich podmínky

 
Svatby s cizinci v Čechách a jejich podmínky

Česká republika, zejména pak Praha, je turisty stále více vyhledávanou destinací, a to nejen pro dovolené. Sňatek zde ročně uzavírá více a více cizinců. Jaké dokumenty budete potřebovat, pokud jako cizinec chcete do manželství vstoupit právě v České republice? A kde sehnat fotografku, která vám na váš velký den zajistí ty nejlepší vzpomínky?

 

 

S tím vším vám ráda pomůže svatební fotografka Markéta Šindlerová, která se mimo jiné na svém blogu věnuje právě tématu svatby cizinců nejen v Praze.

Dokumenty potřebné k uzavření sňatku v Čechách

Jaký je seznam všech dokumentů, které budete muset předložit, pokud budete chtít v Čechách uzavřít manželství, ale jeden z vás (případně oba) je cizinec?

Jedná se o občanský průkaz a úředně přeložený rodný list. Osvědčení o způsobilosti k uzavření manželství neboli „Certifikát bez překážek“. Potvrzení o trvalém pobytu na území ČR či potvrzení o trvalém pobytu cizince v zahraničí. Případně také rodné listy dětí nebo rozvodový list předchozího manželství. Vdovci musí předložit úmrtní list bývalého partnera. Je nutné zajistit, aby nevěsta i ženich rozuměli obřadu bez ohledu na svůj rodný jazyk. A na závěr je důležité také povolení k pobytu. V týdnu před svatbou si budete muset vyřídit Potvrzení o oprávněném trvalém pobytu. Ten vydává Ministerstvo vnitra a nesmí být starší více než 7 pracovních dnů ke dni uzavření manželství.

Jak naplánovat svatbu v Čechách krok za krokem?

Základem úspěchu je volba destinace v Čechách / v Praze. Stejně tak je potřeba si určit datum. Ihned po zařízení svatebního místa si najděte svou svatební koordinátorku a fotografku. Zatímco koordinátorka vám pomůže vše vyladit do posledního detailu, fotografka zajistí, že z celého dne budete mít tu nejlepší vzpomínku. 

Ideální volbou je již zmiňovaná Markéta Šindlerová. Markéta vám kromě samotného focení ráda poradí s načasováním a místem obřadu i časem focení, které se většinou odehrává v druhé polovině dne, kdy je již slunce níže. Jelikož je Markéta místní, zná skvělá místa, kde se dají pořídit ty nejlepší svatební fotky. Obvykle si s novomanželi vystačí se samotným místem svatby, které jistě přinese nejedno okouzlující focení. Eventuálně ale klienty bere i na svá další osvědčená místa. Ráda dvojici splní jakékoliv přání a pořídí jim fotografie, kde budou mít v pozadí Karlův most. Stejně tak vás s laskavostí zavede mimo hlavní cesty a umožní vám vyhnout se davům turistů.

Markéta je fotograf, který dokáže vykouzlit fotky jako ze svatebního katalogu i bez trapného a nepříjemného pózování. S maximální laskavostí a pokorou s vámi stráví váš den a předá vám z něj ty nejkouzelnější vzpomínky. 

2024.02.05 | Nina Albertová | přečteno: 633x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: svatba Česká republika cizinci

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zdravé tuky by neměly chybět ve vašem jídelníčku. Nabízí řadu přínosů, včetně snazšího hubnutí

Většina lidí se chce během diety vyhýbat tukům, což je však paradoxně velká chyba. Právě tyto prvky totiž umožňují ...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.09.11 | přečteno: 30296x

Na co se zaměřit při výběru školní aktovky

Teprve na dětech si člověk uvědomí, jak ten čas rychle letí. Ani se nenadějeme a z malého miminka je najednou budoucí šk...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.06.01 | přečteno: 30228x

Jak ochránit své boty před nepřízní sychravého počasí?

Podzim je období sychravého a deštivého počasí, s tím se nedá nic dělat. Jednou z věcí, která tím však značně trpí, j...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.09.19 | přečteno: 30252x

Jak se rychle dočkat nového dekoltu

Čekáte už řadu let na životní změnu se zvětšením poprsí? Blíží se váš okamžik a vy se nemůžete dočkat, až uvidíte výsled...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.09.30 | přečteno: 30204x
 

Portál pro ženy