newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Sůl nad zlato

 
Sůl nad zlato

Že sůl je nad zlato víme nejenom díky slavné pohádce. Příprava pokrmů se bez ní prostě neobejde. Ale věděly jste také, že sůl je více než skvělým pomocníkem v oblasti krásy? Je to tak, zbaví vás lupů, celulitidy i vrásek a s vaší pletí udělá zázraky.

 

Sůl proti celulitidě

Možná překvapivě, ale už naše prababičky věděly, že sůl zbavuje tělo jedovatých látek. Příliš vysokou koncentraci kyselin v pojivové tkáni, která vede mimo jiné k rozvoji celulitidy, lze výborně regulovat „slanými ponožkami“. Trochu podivná záležitost, která ale funguje a pomáhá i proti studeným nohám.

Náš tip

Asi 50 g kuchyňské soli nasypejte do 1 litru teplé vody. V ní namočte bavlněné ponožky, dobře je vyždímejte a natáhněte si je na nohy. Přes ně si navlékněte ještě jedny ponožky, suché a pokud možno co nejteplejší. Ponožky nechte působit asi hodinu, skvěle se prokrví celé nohy a zbaví se toxinů i přebytku kyselin.

Sůl proti lupům

Obecně se sůl na vlasy moc nehodí, protože vlasy vysušuje a může vám úplně poničit citlivé konce vlasů, což pravděpodobně moc dobře znáte z pobytů u moře. Ovšem téměř zázračně působí sůl na lupy nebo citlivou vlasovou pokožku. Odstraňuje totiž nadbytečný maz a má schopnost pokožku uvést do potřebné rovnováhy.

Náš tip

Do vlhké vlasové pokožky po umytí vlasů můžete vmasírovat asi hrst jemně mleté kuchyňské soli. Nebo rozpusťte dvě až tři polévkové lžíce kuchyňské soli v 1 litru vlažné vody a vlasovou pokožku roztokem opláchněte. V obou případech na závěr vlasy důkladně propláchněte vodou.

Sůl proti vráskám

Tentokrát si vezměte na pomoc sůl mořskou. Ta si dokáže poradit s unavenou pletí i s vráskami. Solný obklad vaši pleť krásně uvolní, a zároveň vypne a vyhladí.

Náš tip

Menší froté ručník namočte do horké vody a vyždímejte. Pak jej posypejte 3 až 4 lžícemi mořské soli. Zavřete oči a ručník lehce přitiskněte k obličeji asi na 5 minut. Nakonec tvář opláchněte a naneste regenerační krém.

Slaná vyživující koupel

Opět použijte sůl mořskou. Jak už jsme zmínili výše, mořská sůl má blahodárný vliv na pleť, ale i na pokožku celého těla. Sůl totiž dokáže „vytáhnout“ vlhkost z hlubších vrstev tkání směrem vzhůru, a díky tomu je pokožka pevná a hladká. Solné minerály navíc pomáhají proti problémům s akné, ekzémy či lupénkou a celkově zklidňují citlivou pleť.

Náš tip

Asi 500 g mořské soli rozpusťte ve vaně s teplou vodou, ve které si budete užívat zhruba 20 minut. Poté se krátce osprchujte, osušte tělo ručníkem a namažte je tělovým mlékem.

                                                                

Slaná obličejová maska

Už egyptská královna Kleopatra jezdila na zkrášlující kůry k Mrtvému moři, aby tam na svou pleť nechala působit mořskou sůl. Obdobný solný rituál si ovšem můžete dopřát i ve vlastní koupelně.

Náš tip

Malou skleničku soli z Mrtvého moře smíchejte se 3 lžícemi medu a trochou mléka na hustší kašičku. Tu pak pomocí kosmetického štětce naneste na obličej, krk a dekolt. Zhruba po 20 minutách opláchněte.

Peeling se solí

Peeling je velmi důležitou součástí péče o pleť. Pokud budete pravidelně odstraňovat odumřelé šupinky kůže, uvidíte, že pokožka bude svěží a rozzářená.

Náš tip

Zhruba 50 g jemné soli (nejlépe opět z Mrtvého moře) promíchejte s 50 ml jojobového oleje a trochou mléka do konzistence tužší pasty. Tu pak krouživými pohyby vmasírujte do vlhké kůže, nechte krátce působit, a poté důkladně smyjte.

Kosmetické rituály s obyčejnou soli jsou zkrátka geniální nápad a vaší pleti poslouží lépe než mnoho drahých krémů, peelingů či masek. Vyzkoušejte je a samy uvidíte a ucítíte nádhernou proměnu.

 

 

2021.03.26 | Jana Brandtlová | přečteno: 972x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sůl kuchyňská sůl mořská sůl pleť vrásky lupy pokožka celulitida péče o pleť

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Naservírujte si zdravé stravování a potraviny online

I vy toužíte začít žít zdravěji? Zdravé stravování a zdravé potraviny stojí na začátku změny, která vás čeká. K tomu je ...
 
celý článek | Nina Albertová | 2019.04.28 | přečteno: 3393x

Vlasový trend podzimu 2019 – Bronde hair

Chcete jít s dobou a mít podle posledních novinek nejen módu, ale i své vlasy? Pak čtete správně! Poradíme vám, jak to u...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.10.07 | přečteno: 2711x

Zkrášlující a ozdravná semínková péče

Jsou čím dál víc populární a právem. Semínka chia, quinoy či granátového jablka dokážou zázraky jak s vaším zdravím, tak...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.06.22 | přečteno: 471x

Výměna manželek

  Výměna manželek, samo o sobě to zní dost zvláštně, nemyslíte? Copak manželky se vyměňují? Neříká se snad, ...
 
celý článek | Andrea Sýkorová | 2013.03.16 | přečteno: 14153x
 

Portál pro ženy