newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Kam za skvělou relaxací? Vyberte si z mnoha lázní v Česku a vyrazte na lázeňský pobyt

 
Kam za skvělou relaxací? Vyberte si z mnoha lázní v Česku a vyrazte na lázeňský pobyt

Chcete se na chvíli odreagovat od každodenního shonu, dopřát si pořádnou dávku relaxace a nechat se hýčkat? Pak je lázeňský pobyt pro vás tím pravým. Lázní máme v naší republice hodně a každé nabídnou jinou atmosféru. Podívejte se na naše tipy, kam se vydat.

 

 

Lázeňství má v Česku dlouhou a bohatou tradici. Už od 15. století lidé využívali léčebné účinky vyvěrajících minerálních pramenů a postupně kolem nich vyrostla malebná lázeňská města, která s oblibou navštěvují lázenští hosté dodnes. Které lázně si rozhodně zaslouží pozornost? Tady jsou naše tipy.

Luhačovice – moravská lázeňská perla

Na pomezí Valašska a Slovácka, v jihovýchodní části naší republiky, leží v údolí říčky Šťávnice malebné lázně Luhačovice. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, trávícího traktu a obezitou. Za relaxací sem ale samozřejmě může zavítat kdokoliv. Při procházkách krásným údolím můžete ochutnat osm minerálních pramenů, včetně nejznámějšího s názvem Vincentka na lázeňské kolonádě. Nezaměnitelnou tvář Luhačovicím vtiskl architekt Dušan Jurkovič. Budovy jako Jurkovičův dům nebo vila Jestřabí jsou typickou ukázkou jeho originálních staveb s prvky lidové architektury, které poznáte na první pohled.

Západočeský lázeňský trojuhelník

Největším lázeňským pojmem u nás, ale i za hranicemi, jsou lázně Karlovy Vary. Tyto nejnavštěvovanější české lázně zná asi každý a není třeba je příliš představovat. V lázeňském centru města kolem říčky Teplé najdete množství památek a také pět krásných kolonád s třinácti prameny. Od loňského roku jsou Karlovy Vary zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO v nadnárodní kategorii Slavná lázeňská města Evropy. Společně s nimi jsou na tomto seznamu i Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, které dohromady tvoří proslulý lázeňský trojúhelník na západě Čech.

Karlova Studánka v srdci Jeseníků

Lázně Karlova Studánka jsou místem, kde uzdravuje už samotné dýchání. V této obci s ojedinělým horským klimatem je totiž nejčistší vzduch v Česku a možná i v celé Evropě. A vzhledem k tomu, že i pohyb léčí, je Karlova Studánka také ideálním místem k lázeňskému pobytu. Jeseníky nabízí bezpočet možností aktivního vyžití, ať už zimních sportů, či v létě cyklistiky a pěší turistiky. Například přímo z Karlovy Studánky vede krásná naučná stezka kaňonem Bílé Opavy, po které můžete dojít až na Praděd. Ale líbit se vám tu bude, i když se necítíte na velké sportovní výkony. Roubené lázeňské domy v klasicistním a empírovém stylu spolu s čistou přírodou kolem dodávají Karlově Studánce její okouzlující atmosféru, kterou si můžete vychutnat při pobytu v některém z lázeňských domů, u kávy v útulné kavárně nebo při procházkách. A samozřejmě nechybí ani minerální prameny, kterých tu vyvěrá osm a využívají se k pitným kůrám, inhalacím, koupelím a rašelinovým zábalům.

Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

 

2022.05.07 | Martina Limbergová | přečteno: 1889x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdraví relaxace lázně lázeňské pobyty spa

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kuličkiáda

Dnes naše nejoblíbenější BUCHTA Podělím se s vámi o recept na báječnou kakaovo-tvarohovou dobrotu, jak můj m...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.02.28 | přečteno: 17774x

Seriál o grilování: 5. díl – Jak grilovat zdravěji?

Odolat vůni a chuti grilovaných pochoutek je velmi těžké. A proč také, když je to taková dobrota, že? Jenže odpůrci g...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.05.12 | přečteno: 15993x

Proč babičky nehlídají??

  V jednom kuse poslouchám vzlyky a stěžování svých kamarádek. Jak jim babičky slibovaly pomoc, hlídání...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.04.05 | přečteno: 16228x

Plesové šaty za hubičku

  Sezóna promocí a svateb je v plném proudu, s tím přichází na řadu jedna z nejdůležitějších ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.06.25 | přečteno: 18574x
 

Portál pro ženy