newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Adriana (35): Manžel je mi asi nevěrný

 
Adriana (35): Manžel je mi asi nevěrný

Po deseti letech manželství si manžel asi našel nějakou bokovku. Alespoň si to jinak nedokážu vysvětlit, protože začal dbát o to, co si obléká, nakoupil si několik drahých módních kousků, domů přichází mnohem později než dřív, a také občas zajde do posilovny nebo běhá po okolí. Navíc se mnou odmítá mít sex. Co mám dělat? Mám se ho přímo zeptat, jestli je mi nevěrný?

 

Milá Adriano,

V první řadě je potřeba říct, že změny v chování Vašeho manžela nemusí souviset s nevěrou. Muži to mají stejně jako my, ženy. Prostě občas přijde období, kdy začneme mít pocit, že bychom se sebou „měly něco dělat“, a začneme chodit na pilates, necháme si udělat gelové nehty či vyhladit vrásky, a to vše čistě proto, abychom se samy dobře cítily, ne proto, že s někým chodíme nebo chceme chodit.

To samozřejmě může být případ i Vašeho manžela. Podobně se dá vysvětlit i nové oblečení. Stačí, aby začal chodit někam se skupinou jiných mužů a nechce mezi nimi vypadat ošuntěle.

Bohužel v součtu všeho, co píšete, nebezpečí, že jde o nevěru (nebo že se muž snaží někoho „sbalit“), je tady vysoké.

Co se týče toho, zda se zeptat na nevěru rovnou  - nevím, jestli už jste zkoušela zeptat se například kde byl, když přijde domů pozdě. Z jeho reakce se dá určitě mnohé vyčíst. Buď Vás odbyde, že Vám do toho nic není nebo začne mlžit a vymlouvat se. V prvním případě bych se asi ptala dál, protože bydlíte ve společné domácnosti, a tak je pro Vás důležité vědět, kdy přijde nebo nepřijde, abyste se podle toho mohla zařídit.

A pro začátek bych zůstala u takovýchto rýpnutí a otázek na tělo. Když nedostanete uspokojivé odpovědi, ze kterých byste získala pocit, že o nevěru nejde, zeptejte se. Je to tvrdá zkouška a možná to bude velmi bolestivé, ale je potřeba postavit sebe i jeho před hotovou věc, před pravdu. A před volbu.

V případě, že má bokovku, ale chce zůstat s Vámi, zapracujte na tom, aby vztah ukončil. Druhá možnost je, že se odstěhuje. Ano, bydlení máte možná finančně společné, ale to jsou věci, které se řeší až u rozvodu. Takže bych ho na Vašem místě poslala za jeho „vyvolenou“, třeba velmi brzy zjistí, že to zdaleka není podle jeho představ. Být milenka a být partnerka jsou různé role a dost se od sebe liší.

Neumím předpovědět, jak by se situace vyvíjela, toto jsou pouze myšlenky a zkušenosti, které mě k tomu napadají. Rozhodně mluvit o věcech otevřeně, a to i o takto citlivém tématu, patří k vyzrálému vztahu dvou dospělých lidí.

Mně nezbývá než držet Vám palce, ať se vše vyjasní a vyřeší.

JB

 

Máte nějaký dotaz nebo problém, se kterým si nevíte rady? Napište na e-mailovou adresu jana.b@portalprozeny.cz naší psycholožce Janě Brandtlové.

 

2021.12.23 | Jana Brandtlová | přečteno: 1052x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nevěra partner vztahy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Čím potěšit pod stromečkem všechny kluky a muže? Stolním fotbálkem!

Vánoce se kvapem blíží a výběr těch pravých vánočních dárků tak nyní nabírá na obrátkách. Přemýšlíte, čím obdarovat s...
 
celý článek | Admin | 2016.12.07 | přečteno: 16238x

Ani ochucené nealko pivo není pro děti tou správnou volbou

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. U pití alkoholu to platí dvojnásob. Není zbytečné v zemi, která dlouhod...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.07.30 | přečteno: 115x

Hawaii 2013 - země vulkánů, kokosů, velryb a...

Letenky na Hawaj za 2000 Kč museli být dost jasným důvodem, proč vyrazit na druhý konec světa a ještě k tomu delší st...
 
celý článek | Jiří Hošek | 2013.07.14 | přečteno: 14728x

Horor jménem SVATBA

  Těšíte se na to, až si obléknete své svatební šaty, půjdete k oltáři ke svému milovanému a všechno bu...
 
celý článek | Marie Kurzoková | 2013.03.11 | přečteno: 14750x
 

Portál pro ženy