newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Domluvíme se na příště...

 
Domluvíme se na příště...

Jupí, příští týden se sejdeme na kafíčko! Plni euforie ťukáme do telefonu písmenka a upřímně se na setkání s kamarádkou těšíme. Často nás však v den schůzky přepadne nevolnost, "neodkladná" povinnost nebo zkrátka a dobře "lenivá". Ta tedy nejčastěji.

 

Odvolávání domluvených srazů se dle mého názoru pomalu stává fenoménem doby. Sáhněme si do svědomí. Kolikrát jsme v posledním měsíci zrušili naplánovanou schůzku? Aspoň jednou? Pak spadáme pod běžnou českou populaci. Jste-li natolik vzorní, že se dostavujete všude včas a bez výmluv, zasloužíte pochvalu a metál. Protože to se vážně často nevidí.

Jak je možné, že můžeme odvolat sraz třeba i hodinu před jeho domluveným termínem (méně něž hodina už by se dala považovat za drzost, přece jen může být dotyčný/dotyčná/dotyční už na cestě). Jsou to ty proklaté telefony. Ano, běda postmoderní společnosti a jejím technickým výdobytkům! Je tak jednoduché poslat esemesku s omluvou a příslibem jiné brzké schůzky, často však s velmi neurčitým časovým údajem. Nejoblíbenější je obrat ,,tak se pak domluvíme na příště". Neuchopitelné "pak" vytváří alibi pro neurčitost budoucího termínu a jeho původci dává volné ruce v nakládání se svým časem. Time management padá do pekel.

Faktem je, že dnešní doba je uspěchaná. I když máme spoustu přístrojů, které nám pomáhají šetřit čas, současně na sebe právě proto nakládáme další činnosti, hlavně, abychom jich během dne zvládli co nejvíce. Pak se skutečně může stát, že náš organismus zahájí stávku a místo plánovaného kafíčka raději zamíříme domů na gauč k televizi nebo rovnou do postele. Jelikož jsme na tom všichni stejně, málokdy se setkáme s nepochopením z druhé strany. Často nám naopak přijde potěšující odpověď, že to vůbec nevadí, protože i tam vypukla nenadálá epidemie záhadné choroby, případně se vyskytly nenadálé povinnosti, které je třeba bez ohledu na cokoliv splnit ještě dnes.

Opačným extrémem jsou jedinci vyžadující nahlášení času srazu minimálně tři týdny dopředu, protože do té doby vážně není kdy, mají v plánu to a ono, jezdí z jednoho konce města na druhý, málem se jim točí vrtulka u hýždí, jen aby všechno stihli. U těchto osob si sice můžete být jistí, že na schůzku dorazí s přesností švýcarských hodinek, ale vážně si dokážete představit, co budete dělat za tři týdny v úterý v sedm večer? Ještěže máme mobily, že. Kdyby něco, tak to odvoláme. A opět budeme podstupovat třítýdenní lhůtu v cestě za společnou kávou.

Budu se opakovat. Sáhněme si do svědomí. Opravdu musíme/chceme zrušit další sraz? Z týdnů se stanou měsíce, z měsíců roky, přátelé se navzájem odcizí a vzájemný vztah se úplně změní. Chceme to riskovat? 

 

 

Image courtesy of Boians Cho Joo Young at FreeDigitalPhotos.net

 

2015.06.16 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 9739x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: schůzky sms termíny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Druhá polovina života. Něžný „poslední soud“

Našli jste ve svém životě už mír, zralou lásku, štěstí, rozvinuli jste tvořivost a svou plodnost? Lehce metaforická k...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2015.12.28 | přečteno: 9515x

Letní saláty

Léto je tady, ač to tak zatím příliš nevypadá. A v tomto období veder dávám většinou přednost salátu před svíčko...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.07.06 | přečteno: 10020x

POPRASKANÉ KOUTKY - JAK VZNIKAJÍ A CO S NIMI

Kůže na rtech je jemná a tenká, proto je náchylnější k různým poraněním. Jedním z takových běžných problémů jsou poprask...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.11.18 | přečteno: 926x

William Sitwell: Dějiny jídla ve 100 receptech

Tak toto je kniha, která zaujme jak smělé a odvážné kuchařinky, tak i milovníky historie. Williamu Sitwellovi se toti...
 
celý článek | Admin | 2015.05.11 | přečteno: 9757x
 

Portál pro ženy