newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Radka (52): Snacha mi nechce půjčovat vnoučata

 
Radka (52): Snacha mi nechce půjčovat vnoučata

Můj syn má dvě krásné a šikovné děti. Vnučce budou čtyři roky a vnuk měl nedávno šest let. Mám je moc ráda a chtěla bych s nimi trávit víc času, třeba celé víkendy. Snacha je ale proti. Syn s nimi sice přijede jednou nebo dvakrát za měsíc na návštěvu, ale to mi přijde málo. Těšila jsem se, že budu ta pravá hlídací babička, když mám díky invalidnímu důchodu spoustu času. Snacha ale zřejmě nevěří tomu, že bych se o děti dokázala postarat. Zdravotně jsem přitom schopná s dětmi normálně fungovat a zcela se jim věnovat. Svým rodičům je běžně svěřuje, když potřebuje hlídání. Na mě se ale s hlídáním neobrátí nikdy. Nevím, jak ji mám přesvědčit o tom, že se mnou budou děti také v pořádku. Poradíte mi?

 

 

Milá Radko,

myslím, že problém není ve Vás, respektive v tom, že byste se o vnoučata nedokázala postarat. Nevím, jaký máte se snachou vztah, ale tak jako tak by se v tomto případě měl angažovat Váš syn.

Je normální, že maminky dětí mají blíž ke svým vlastním rodičům než k rodičům partnera. Snacha zná svoji maminku lépe než Vás a lépe ví, co od ní může očekávat. Také v případě, že ji mamka poprosí, aby děti byly u ní, upřednostní její prosbu. Na tom není nic špatného a snacha si vůbec nemusí uvědomovat, jak moc je Vám to líto.

Pokud se snachou vycházíte v dobrém a můžete si o tom promluvit, mluvte. Řekněte jí, jak moc je Vám to líto a že byste chtěla děti častěji. A zeptejte se, zda a jaký je v tom problém. Jestli je nějaký rozumný důvod, proč by neměly vnoučata jezdit také k Vám?

Také nevím, jestli u druhé babičky mají děti něco, co u Vás ne, třeba kamarády, psa, přírodu, kde mohou dovádět a podobně. To by bylo dobré zjistit. Neptejte se ale dětí, ke které babičce chtějí jet ony, protože jsou zvyklé jezdit k mamince snachy, jejich odpověď nebude racionální, budou chtít jet tam, kde jsou zvyklé.

Jestliže je problém v komunikaci mezi Vámi a snachou, poproste syna, ať promluví s manželkou on. V ideálním případě zkuste nastavit nějaký rozvrh, pokud možno spravedlivý, kdy a kde děti budou.

Protože nevím nic o vzájemných vztazích u Vás v rodině, myslím si, že pro snachu je zkrátka jednodušší a „jistější“ obrátit se na svou maminku, jak jsem psala výše, a že za tím není nic jiného.

Doufám, že se vše vyjasní a Vy si budete moct vnoučátek užívat dle libosti!

JB

 

Máte nějaký dotaz nebo problém, se kterým si nevíte rady? Napište na e-mailovou adresu jana.b@portalprozeny.cz naší psycholožce Janě Brandtlové.

 

2021.01.30 | Jana Brandtlová | přečteno: 3019x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vnoučata babička snacha vztahy v rodině rodina

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Luxusní doplňky, které mají styl

Každá žena si potrpí na něco jiného – ať už to jsou boty, kabelky, peněženky nebo šperky. A stejně tak si každá žena pře...
 
celý článek | Admin | 2019.04.12 | přečteno: 4992x

Barevné zdraví. Kustovnice a mangold

Je tu jaro a s ním i nové přívaly energie. Někdy to ale tak nějak nefunguje a vás možná přepadají spíš stavy jarní únavy...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.04.27 | přečteno: 2043x

Dbáte dostatečně na své zdraví? Pokud ano, rozhodně nezapomínejte na vitamíny D3+K2

O vitamínech toho již bylo napsáno velmi mnoho a snad není možné najít člověka, který by popřel jejich životní důležitos...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.02.11 | přečteno: 1614x

Jak se budeme jmenovat?

V poslední době se rozmohl nový trend a to užívat jméno své manželky. ...
 
celý článek | Darina Adámková | 2014.01.20 | přečteno: 14178x
 

Portál pro ženy