newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Přitahujete si do života negativní energie? Skoncujte s tím

 
Přitahujete si do života negativní energie? Skoncujte s tím

Stává se vám, že si do života přitáhnete negativní energie v podobě jiného člověka nebo konkrétní situace? Snažíte se tomu vyhnout, ale stále se vám to nedaří? Někdy se mohou podobné situace i opakovat. Pokaždé vám to však má něco říct.

 

Negativita jako způsob vnímání

Nejprve se podívejme na to, co to vlastně ta negativita je. To, že něco vnímáme jako negativní, ještě nemusí nutně znamenat, že to skutečně negativní je. Realitu kolem sebe si utváříme skrze naše vlastní vnímání života. Realita tedy není pozitivní ani negativní. Je právě taková, jakou si ji utvoříme. Vzniká z našeho nevědomí a je tedy pouze odrazem nás samotných.

Abychom si do života přitáhli cokoli, co budeme vnímat jako negativní, musíme pro to v sobě mít předpoklad. Program v nevědomí, skrze který si to sami vytvoříme. Pokud jsme například přesvědčeni, že nám někdo ubližuje, že si nezasloužíme v životě radost nebo se cítíme jako oběť, realita kolem nás nám ochotně vyhoví a přenastaví se podle našich přesvědčení.

Oběť jako vnitřní nastavení

Ať už se jedná o šikanu ve škole, týrané ženy nebo psychické ubližování, zpravidla situaci rozlišujeme na oběť a toho, kdo ublížil. Ve skutečnosti ale ten, komu je ubližováno, je obětí sebe sama. To on sám v sobě má vnitřní nastavení, skrze které dovoluje, aby mu bylo ubližováno.

Pokud si například žena přitáhne násilného partnera, je to ona sama, kdo má v sobě pocity méněcennosti a vnímá se jako oběť ještě dříve, než tohoto muže potká. Není tedy potřeba začít hledat vinu v partnerovi, ale podívat se do svého nitra a najít důvod, proč si přeje, aby jí bylo ubližováno.

                                                                

Pokud byla žena například svědkem násilí mezi rodiči, její dětská mysl to mohla vnímat jako projevy lásky. Po narození čekáme, že budeme milováni a tak vše, co prožíváme, považujeme za lásku. V dospělosti začne tato žena toužit po partnerovi, který by ji miloval a podvědomě tedy hledá obraz vztahu vlastních rodičů.

Pokud si v práci přitáhnete nepříjemného šéfa nebo kolegyni, která po vás neustále něco požaduje a bere vám energii, příčinu opět hledejte v sobě. Proč jste vnitřně přesvědčeni, že si nezasloužíte lepšího šéfa? Opravdu jste povinni kolegyni vyhovět nebo ji pouze máte strach odmítnout?

Jednou a dost

Některé situace nám z života odchází snadno, jiné se opakují. Jak zabránit tomu, abychom se opakovaně ocitli v situaci, kterou vnímáme jako negativní? Nejprve se podívejte na to, čím jste si ji do života přitáhli. Hledat budeme v podvědomí pomocí jednoduchého meditačního cvičení.

Sedněte si nebo lehněte – tak, aby vám bylo pohodlně. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. S nádechem si představujte, že do sebe přijímáte pocit klidu a s výdechem nechte odejít veškeré napětí a myšlenky. Jakmile budete mít klidnou mysl, sami sobě položte otázku. Otázka by neměla být dvojsmyslná a měla by být formulována jednoduše. Více kratších otázek vám dá přesnější odpovědi než jedna komplikovaná.

  • Proč jsem se dnes cítil/a na poradě špatně?
  • Proč mám pocit, že si na mne kolega zasedl?
  • Proč mám pocit, že mi partner ubližuje?
  • Proč mám pocit, že mi tenhle člověk bere energii?
  • ………………….

Vždy se ptejte na své pocity. To jak se cítíte je jen a pouze ve vás. Mějte na paměti, že veškeré problémy existují ve vaší hlavě, nikoli v okolním světě.

                                                                

Nebuďte překvapeni, pokud dostanete odpovědi typu „protože jsi to dovolil/a“ nebo „protože jsi to chtěl/a“, ačkoli se jednalo o situaci, kterou jste si vědomě nepřáli. Příčina nepříjemných situaci tkví většinou v nevyřešených vztazích s rodiči a většinou se jedná o několik prvních let života, které si mnohdy vědomě nepamatujeme.

Dokud si to v sobě zpětně nevyřešíme, situace se může opakovat. Učí nás a dává nám možnost k vlastnímu růstu. Budeme-li tyto lekce ignorovat, budou se nám do života vracet tak dlouho, dokud nepochopíme.

2022.03.19 | Jana Brandtlová | přečteno: 1193x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: negativní emoce energie pesimismus pocity realita otázky

 
archiv

Nejzajímavější články

 

4 tipy, jak na výběr party stanu

Léto se neúprosně blíží, což lze poznat na zvyšujících se venkovních teplotách. Spolu s tím mnozí z vás plánují uspořáda...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.06.14 | přečteno: 1923x

Erotické prádlo - inspirace pro žhavý večer

Máte ve své sbírce spodního prádla také kousky, které se nehodí k běžnému nošení, ale jsou určeny přímo do vaší ložni...
 
celý článek | Lea Kubová | 2014.07.05 | přečteno: 17074x

Yoga Sensation nejen pro jogíny

V pražské O2 Aréně se letos konal již druhý ročník obrovské akce s názvem Yoga Sensation. Pokud si myslíte, že se jed...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.07.27 | přečteno: 14474x

Staročeské máje - oslava jara, lásky a mládí

Slavnost Staročeských májů je překrásnou tradicí, která na venkově stále přetrvává, a lidé se na ni těší celý rok. V ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.05.15 | přečteno: 19032x
 

Portál pro ženy